Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

Konu: Aparatlarla uydu bulma ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ben merkez 13 hotbirid aparatkati tekli lnb ile 7+5 dereceyi sorunsuz izliyorum
    paylaşmak güzeldir

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Ben 13 ve 7 dereceyi izleyebiliyorum ama herhalde 5 dereceyi 7 derece ile beraber ayarlamak lazım havalar soguk balonda bu işle şimdilik ugraşamam biraz ısınsın havalar bir bakalım

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Volkan Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Nasıl bulamadınız anlayamadım ama mesela 13 derecede sabti uydunuzda test yaptığını varsayalım.

13 derecedeki LNBnin arkasına geçtiğinizde örnek 7 derece yanı digiturk uydusu için LNByi solamı koydunuz yada sağamı. Normalde sağa koymanız lazım. Sağa koyduğunuz zaman aradaki boşluk 4 cm gibi olacak ve 13 derece lnb sinden biraz1 cm yukarıda olacak şekilde ince ayar yaparak mutlaka bulmanız lazım.
    arkadaşım acaba doğrumu yazıyorsunuz ?aparatla almak istediği uyduyu çanağın arkasından baktığımızda tam ters tarafa koymalıdır yani bu sistemde sabit 13 derece çanağımız varsayarsak aparatı taktığımızda 7 dereceği almak için 13 derecenin soluna bağlanması gerekir bendede var var aparat merkez 19 derece aparat taktım 13 derece ve 7 derece çanağın arkasından baktığımızda soldadır yani normalinden ters yönde olmalıdır aparatla almak istediğiniz uydu bilginize aşağıdaki foto size bir fikir verebilir merkez 13 derece dir

zefoto:
    Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Konu harkan tarafından (09-02-2015 Saat 17:40 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı harkan Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    arkadaşım acaba doğrumu yazıyorsunuz ?aparatla almak istediği uyduyu çanağın arkasından baktığımızda tam ters tarafa koymalıdır yani bu sistemde sabit 13 derece çanağımız varsayarsak aparatı taktığımızda 7 dereceği almak için 13 derecenin soluna bağlanması gerekir bendede var var aparat merkez 19 derece aparat taktım 13 derece ve 7 derece çanağın arkasından baktığımızda soldadır yani normalinden ters yönde olmalıdır aparatla almak istediğiniz uydu bilginize
    Siz çanağın arkasından bakarsanız SOLA koyulması gerekiyor. LNB nin arkasından bakınca SAĞA . Yazdığımı tekrar okursanız farklı bir şey yazmadım. Ayar için mutlaka LNB nin arkasında olmak grekiyor.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Volkan Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Siz çanağın arkasından bakarsanız SOLA koyulması gerekiyor. LNB nin arkasından bakınca SAĞA . Yazdığımı tekrar okursanız farklı bir şey yazmadım. Ayar için mutlaka LNB nin arkasında olmak grekiyor.

evet doğru yazmışsınız sizde benim dikkatimden kaçmış neyse bu vesileyle her iki pozisyondan bakınca nerede olduğu açıkça ortaya çıkmış oldu

Kullanıcı Bilgi Menüsü

2 yıl önce cok basit geliyodu bu işler aradan zaman gecince olmuyor
    gec3nlerde hortbirti bulamadım üçlü aparatla
    birazda atlanta hd androit var ondan kaynaklanıyo sinyal gec geliyo hizlı gezdigin zamanda
    sinyal hiç gelmiyor suni vardı cok güzeldi
    yanıklarda iz bırakmaz

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri