Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: goldmaster rocky lütfen yardım

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart goldmaster rocky lütfen yardım

merhaba arkadaşlar ben bir hafta önce Goldmaster rocky diye bir mini uydu alıcısı aldım. Yeni taşındığımız evin salonuna kurdum tv yi uydu alıcısıda gayet güzel çalışıyordu lakin daha sonra hanımında ısrarı ile tv yi oturma odasına taşımak zorunda kaldım askı aparatını filan monta ettim tv yi açtığımda lnb kısa devre yaptı yeniden başlatın yazdı.Acaba bu lnb girişi değilde normal anten girişinin kablosumuydu diye eski yerine geri taktım nafile hala aynı uyarıyı veriyor ne yapabilirim sizce önerisi olan arkadaşım varmı şimdiden teşekkürler

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Lnb kısa devre yazdı yazıyor ise lnb bozulmuştur büyük ihtimal yada uydunuza gelen kabloda sorun olmuş olabilir
    Kim Olursan OL Bir Gün Mezar Taşında İki Satır Yazı Olursun...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Muhtemelen Taşınma Sırasında Anten Kablosunda Kısa Devre Oluşmuş Olabilir Kabloda Ek varsa Ek Olan Yeri Kontrol Edin Rcv'a Bağlı Olan Kısmı Kontrol Edin

Kullanıcı Bilgi Menüsü

cihaza kablo takmadan test edin. Kablo takmadan herhangi bir sorun yoksa kabloda kısa devre olma ihitmali var ama halen devam ederse kabloyu taktığınız yere bakın içinde tel falan kaçmış yada kırılmışta olabilir. Buna rağmen halen devam ederse servislik durum.

Ama yüksek ihtimal kullandığınız kablodan

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

tahmin ediyorum
    salonda hat direk geliyordur taşındığın odada hat yoktur kabloda kısa devre vardır
    genelde tek hat salona veriyorlar halbuki her odaya ayrı ayrı direk hat verseler şu binaları yaparken hem bizlerde uğraşmamış oluruz

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkadaşlar dediğiniz gibi kabloyu söküp öyle bağladım cihaza ve kısa devre uyarısı gitti dediğiniz gibi kabloda bir sıkıntı var lakin tereddütte kaldım kabloya ek yaptım ben ek yaparken o turuncu demir gibi olan kabloları birbirine sarmam yetiyor mu yoksa odaya hat verilip verilmediğini nasıl anlarım acaba

kablonun ekide alttaki resimdeki gibidir

Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı sameTR Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    arkadaşlar dediğiniz gibi kabloyu söküp öyle bağladım cihaza ve kısa devre uyarısı gitti dediğiniz gibi kabloda bir sıkıntı var lakin tereddütte kaldım kabloya ek yaptım ben ek yaparken o turuncu demir gibi olan kabloları birbirine sarmam yetiyor mu yoksa odaya hat verilip verilmediğini nasıl anlarım acaba

kablonun ekide alttaki resimdeki gibidir

Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Hocam öyle ek yapma kablo birleştirici var onunla birleştir bu şekilde cihazıda bozabilirsin 1 tl falan civarında onla birleştir bence bu şekil ek yaparak sorun yaşarsın

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bulunduğum yer küçük bir yer hocam bulabilir miyim bu dediğinizi birde benim kafama takılan diğer bir şey hattın odaya çekildiğini ben nasıl anlarım

Kullanıcı Bilgi Menüsü

hocam böyle ekmi olur ..

Bulunduğun yerin küçük olması ile alakası yok. Her elektirikçide F koneektör ve uydu prizi vardır. Eper bunlar yoksa duvardan gelen kablo ile uydu cihazına giden kabloların ucunu acarsın ortadaki tekli uçları birleştirip bantlarsın sonrada dıştaki coklu telleri de birbirine bağlar bantlarsın yanı anlayacağın coklu teller ile ordadaki tek tel biribirine değmeyecek.

Ama şöyle bir durum var odadaki priz normal olduğuna göre orda uydu bağlantısı yok. Eğer o odaya catıdan kablo direk geliyorsa o kablo catıda uydu santraline bağlanacak. Yada o prize gelen kablo başka bir odadan ek yapılıpta gelmiş olabilir. Bence ya bir uyducu yada binanı yapan elekticiyi yle bu işi çözmeniz lazım.

Yanlış anlamayın ama yaptığınız ekten bu işte çok acemi ve anlamadığınız belli oluyor.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Volkan Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    hocam böyle ekmi olur ..

Bulunduğun yerin küçük olması ile alakası yok. Her elektirikçide F koneektör ve uydu prizi vardır. Eper bunlar yoksa duvardan gelen kablo ile uydu cihazına giden kabloların ucunu acarsın ortadaki tekli uçları birleştirip bantlarsın sonrada dıştaki coklu telleri de birbirine bağlar bantlarsın yanı anlayacağın coklu teller ile ordadaki tek tel biribirine değmeyecek.

Ama şöyle bir durum var odadaki priz normal olduğuna göre orda uydu bağlantısı yok. Eğer o odaya catıdan kablo direk geliyorsa o kablo catıda uydu santraline bağlanacak. Yada o prize gelen kablo başka bir odadan ek yapılıpta gelmiş olabilir. Bence ya bir uyducu yada binanı yapan elekticiyi yle bu işi çözmeniz lazım.

Yanlış anlamayın ama yaptığınız ekten bu işte çok acemi ve anlamadığınız belli oluyor.

Volkan abi bağzı elektrikçiler işin kolayına kaçıyorlar uydu prizleri üreticilerden bile dükkanlara pahalıya geliyor bu normal olanlar daha ucuza geliyor. Bu piyasada olduğum için biliyorum birkaç binaya bizde uydu olmasına rağmen normal anten prizleri kullanmıştık dediğim gibi ucuz olmasından dolayı. O resimde gördüğün Viko marka normal anten prizi 7 tl uydu prizleri 10 tl den başlıyor fiyatları.
    Konu Hikmet™ tarafından (15-02-2015 Saat 23:55 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri