Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
3 sonuçtan 1 ile 3 arasý

Konu: Chrome 42 sürümü yayýnlandý

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Chrome 42 sürümü yayýnlandý

Google, Chrome'un 42. sürümünü yayýnladý. Ýþte yeni Chrome'da sizi bekleyen tüm yenilikler...

Google'ýn milyonlarca kullanýcýya sahip web tarayýcýsý Chrome'un yeni sürümü Chrome 42, indirmeye sunuldu. Birkaç düzine güvenlik onarýmýyla gelen yeni sürümde en çok dikkat çeken yenilik, doðal push uyarýlarý için sunulmaya baþlanan destek.

Chrome 42'deki Push API ve Notifications API özellikleri web sitelerinin sayfayý kapattýktan sonra bile kullanýcýya uyarý gönderebilmesine izin veriyor. Bu tür bir iþlev, istenmeyen uyarýlara yol açabilecek gibi görünüyor ancak Google, sadece kullanýcý tarafýndan izin verilen sitelerin uyarý gönderebileceðini vurguluyor.

Bir baþka önemli deðiþiklik ise Google'ýn güvenliði, hýzý ve kararlýlýðý artýrmak, ayný zamanda kodun karmaþýklýðýný azaltmak üzere Netscape Plugin Application Programming Interface (NPAPI) eklentilerini kaldýrmayý planlamasý. Google, NPAPI'yý býrakma planlarýný ilk olarak Eylül 2013'te duyurmuþtu, ancak planda bazý gecikmeler yaþandý. Chrome 40'la birlikte NPAPI eklentileri varsayýlan olarak engellenmeye baþlanmýþtý. Chrome 42'de ise bu engeli aþmanýn yolu kaldýrýlmýþ bulunuyor. Bunun yanýnda Google, Chrome Web Store'daki NPAPI eklentilerini de kaldýrmaya baþladý. Verilen bilgiye göre Eylül 2015 itibariyle Chrome'daki NPAPI desteði tamamen kaldýrýlacak.

Bunlarýn yanýnda Google Groups'taki bir gönderi, Chrome 42'nin "performansa odaklý bir yapý" olduðunu, Chrome bileþen takýmlarýnýn bu sürüm için performansa öncelik verdiklerini söylüyor. Chrome 42'de 45 güvenlik onarýmý da bulunuyor.

Chrome 42'ye yükseltmek için menü düðmesine basýp, Google Chrome hakkýnda seçeneðine dokunmanýz yeterli.

Chrome'un yeni sürümünü Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Emeðine Saðlýk

Kullanýcý Bilgi Menüsü

emek ve açýklama için teþekkürler. ya arkadaþlar nedendir bilmem, ama ben cromeyi hiç sevmedim, ve kullanayým diyede hiç aklýma gelmedi genelde ben Explorer kullanmaktayým, PC'ye mozillada yüklü ama pek fazla kullanmýyorum. acaba crome deneme zamaný geldide geçtimi ne.
    LEBEN ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri