Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: toshiba satellite c55-a-1l7 cd' den format atma?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart toshiba satellite c55-a-1l7 cd' den format atma?

Merhaba arkadaşlar 1 saattir şu toshiba satellite c55-a-1l7 diz üstü bilgisayara cd'den format atıp hdd bölümünü yeniden yapılandırmak istiyorum, bir türlü olmadı. nette biraz araştırma yaptım, olmaz diyorlar, bununla ilgili bir sürü şey yazıyorlar, laptopa win 8.1 yüklü ben yine 8.1 pro formatını atıp yüklemek istiyorum ama bir türlü cd'den başlatamadım, bu melet cd'den format atılırmı olursa nasıl yapacam teşekkürler.
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

üzerindeki recovery kısmını silmişmisin açılışta toshıba yazısı geldiğinde f8 tuşuyla recovery başlatması gerekir eğer silmemişsen silinmişse yapacağın bir şey yok kurulu sürücülerin modellerini aygıt yöneticisinden not alıp elindeki cd yle format atabilirsin.daha sonra aygıt yöneticisinde kurlmayan sürücüleri netten bulup indirebilirsiniz.

toshiba ekranı geldiğinde f8 le başlatabilirsin

bayosttan boot bbolumden cd sececen sonra f10 basacan yada cd ugrasma usb den atmayı ne artık

Toshiba Recovery ile format atmak oldukça basittir aslında;
    -Pc'yi açarken f8 tuşuna basıyoruz.(işe yaramazsa "fn" tuşu ile birlikte basın)
    -Karşımıza gelen seçeneklerden "Bilgisayarınızı Onarın" seçeneğine tıklıyoruz.
    -Çıkan seçeneklerden en alttaki "Toshiba Recovery" tıklıyoruz. Format başlıyor. Recovery'de C silinir ancak D'deki veriler kalır. Kolay gelsin.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

dene sonucu yaz bana yada bılgısayarın resmını ekle buraya yardımcı olayım

Kullanıcı Bilgi Menüsü

sılındı

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Beyefendi ilginiz için teşekkür ederim, çok fazla bir şey yazmak istemiyorum. elimdeki laptop toshiba satellite c55-a-1l7 cd. ve ben bu laptopa cd'den format atmak istiyorum, cd'den bir türlü boot edemedim, elimdeki laptopa cd'den format atma imkanım varmı yokmu? yazdıklarınızı biliyorum hatta fabrika ayarına bile aldım ama yapılan işi beyenmedim, tek isteyim CD'den format atmak bu kadar.
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

İlk olarak şöyle bir durum win8 ile gelen pc ye direk öyle format atamazsınız. Bıos ayarlarından ilk olarak boot seçenegini aktif edip boot sıralamasında cd rom ilk secenek olarak seçmelisiniz.

Bunun dışında bilgisayar acılırken F12 basıp boot secenklerinide deneyebilirsiniz. Format atılmayan PC olmaz sadece bıos ayarlarını bilmeniz yeterli oloacaktır.

Diğer bir konu format atarken yarıda kalırsa HDDyi komple silip yeniden oluşturmanız gerekebilir.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Ayrıca Bilgisayar açılırken F2 tuşluna basın karşınıza BIOS ekranı gelir orada BIOS versiyonuna bakın eğer versyionu 1.0 ise BIOS guncellemesi yapacaksınız . Toshıbanın sitesinden drver destek bölümünden bilgisayarınızın modeline göre seçimi yapın orada 1.30 versşiyonu olması lazım onu bilgisayara indirip guncellemyı yapın. Yalnız guncelleme işlemi o kadar basit değil. CD ye yenı versyonu yazdırıp boot edlip bıos ekranında yukleme yapıyorsunuz . Aşağıdaki vıdeo sana yardımcı olacaktır..

Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

Daha sonrasaında F2 bıosa girip Advenced menusunun altında boot seceneğinde ODD yi secersenız CD den boot olacaktır.
    Konu Volkan tarafından (10-06-2015 Saat 20:58 ) değiştirilmiştir.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri