Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 4/33 İlkİlk 123456789101112131429 ... SonSon
321 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Microsoft Windows İle İlgili Tüm Konular.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10 için ilk büyük güncellemesini dün akşam saatlerinde yayınladı.

Windows 10 için İlk Büyük Güncelleme Yayınlandı
    Dünyanın bir numaralı yazılım devi durumu Windows 10 güncellemesi ile yeniden gösteren Microsoft geçtiğimiz hafta Windows 10 güncellemesini yayınlamaya başlamıştı. Windows 10 için ilk güncellemenin Ağustos ayında yayınlanacağı açıklanmış fakat bu kadar erken olacağı belirtilmemişti.

Microsoft’un Windows Insider Program yöneticisi olan Windows 10 güncellemesi yayınlandıktan sonra İşletim Sistemleri başkan yardımcılığı görevine yükselen Gabriel Aul, dün akşam saatlerinde twitter ve Windows Blog üzerinden yaptığı duyuru ile Windows 10 Cumulative Update güncellemesinin yayınlandığını ve tüm Windows 10 kullanıcılarının güncellemeyi indirebileceğini açıkladı.

Windows 10 için Ağustos ayında “Service Release (SR1)” güncellemesinin yayınlanacağı iddia edilmişti. Bir kullanıcının twitter üzerinden Gabriel Aul’a bu yöndeki sorusuna ise Aul isim olarak sadece “Cumulative Service Update” ismini kullandı.

Microsoft, henüz güncellemenin detaylı içeriği ile ilgili açıklama yapmadı. Genel olarak hata giderme ve performans iyileştirmelerinin bulunduğu belirtilen güncelleme hakkında önümüzdeki günlerde daha detaylı açıklamanın yapılması bekleniyor.

Windows 10 güncellemesi ilk olarak Windows Insider kullanıcıları için indirmeye sunuldu. Ardından sırayla rezervasyon yapan kullanıcılara sunulmaya başlayan Windows 10 güncellemesi, lisanslı Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları için ilk bir içinde ücretsiz yükseltme imkanı tanıyor.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Microsoft, Windows 10 için harcadığı fazla mesainin ve tasarım harcadığı emeklerin karşılığını alıyor.

Windows 10 Başlat Menüsü IDSA 2015 Ödülü Aldı
    Microsoft, yıllar sonra belki de tarihinin en başarılı sunumu ile oldukça mutlu günler yaşıyor. Geçtiğimiz hafta Windows 10 güncellemesini yayınlamaya başlayan Microsoft, sorunsuz geçen güncelleme geçişinin ardından aldığı dijital tasarım ödülü ile mutlu oldu.

Microsoft İşletim Sistemlerinden sorumlu başkan yardımcısı Joe Belfiore’un duyurduğu ödül IDSA 2015 Dijital Tasarım Ödülü Windows 10 Başlat Menüsü için verildi. Amerika Endüstriyel Tasarımcılar Derneği (IDSA) tarafından verilen bu ödül, Microsoft’un kullanıcılardan gelen istekleri dikkate almasının doğru sonucu olarak dikkat çekti.

Microsoft, Windows 10 güncellemesi ile Windows 8’den gelen tepkiler ve istekler doğrultusunda Başlat Menüsünü tekrar geri getirmişti. Fakat bu sefer ki Başlat Menüsü, eskiye nazaran evrim geçirmiş, aynı kullanışlılışı yepyeni modern tasarım dili ile buluşturuyordu. Windows 10 Başlat Menüsü, tüm uygulamalar listesi, oturum yönetimi, güç seçenekleri ve Canlı Karolardan oluşuyor. Kişiselleştirme seçenekleri ile kullanışlılığı artırılan Başlat Menüsü, dilerseniz tam ekran olarak da kullanılabiliyor.

Windows 10 güncellemesi, Microsoft’un bugüne kadar ki en iyi Windows sürümü sloganı ile duyurulurken, şimdiden aldığı övgü ve ödüllerle bu sloganı hak ettiğini de gösteriyor. Lisanslı Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları için ücretsiz olarak sunulan Windows 10 güncellemesine yükseltmek için tek yapmanız gereken bilgisayar veya tabletinizin atarlar menüsünden güncellemeleri kontrol etmek. Sadece ilk yıl için ücretsiz yükseltme imkanı sunulan Windows 10 güncellemesi için acele edin.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Windows 10 Ayarlar Menüsü

Microsoft’un yeni işletim sisteminden geri dönebilmek için sadece bir aylık bir zaman aralığına sahipsiniz.

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10’un resmen çıkışıyla birlikte kullanıcılar da geçiş yapmaya başladılar. Bir yıl içinde 1 milyar kullanıcıya erişmesi planlanan Windows 10, her yeni işletim sistemi gibi çeşitli sorunlara yol açabiliyor.

Bu sorunların önemli bir kısmı üçüncü parti geliştiricilerin hazırladığı yazılımların uyumsuzluğundan kaynaklanıyor. Mesela SolidWorks halen Windows 10 uyumlu değil ve bu durumun değişmesinin Ekim sonunu bulabileceği tahmin ediliyor.

Bu gibi durumlarla karşılaşan Windows 10 kullanıcıları, Ayarlar seçeneği altındaki Güncelleştirme menüsündeki Kurtarma sekmesinden bir önceki Windows sürümüne geri dönme imkanına sahipler. Ancak bu imkan sınırsız bir süre açık olmayacak. Windows 10’a geçiş yaptıktan sonra geri dönebilmek için 30 gününüz var.

Bu süreden sonra Windows 10’dan memnun kaldığınız ve geri dönmek istemediğiniz varsayılıyor. Disk alanı açılması için de eski sistem dosyaları kaldırılmaya başlanıyor. Bu yüzden geçiş yaptıktan sonra ciddi bir uyumsuzluk sorunu yaşarsanız, yeni bir yama bekleyerek vakit kaybetmeden geri dönüş işlemini yapmanız tavsiye ediliyor. Bu dönüş sonra yeniden Windows 10 yükleme hakkınızı ortadan kaldırmıyor.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Windows'un uygulama problemi için harekete geçen Microsoft, artık iOS uygulamalarını Windows 10 ile kullanabilme olanağı sunuyor.

Yazılım dünyasının en güçlü markalarından Microsoft, yaşadığı uygulama sorununu çözmek için uzun zamandır çalışıyor. Geçtiğimiz Nisan ayında, bu alanda ilk adımı atan marka, sonunda geliştiriciler için iOS uygulamalarını Windows 10'da çalışabilecek şekilde dönüştürebilen araçlarını yayınladı.
    iOS uygulamaları, Windows Mağazaya geliyor!

Açık kaynaklı olan Microsoft'un henüz önizleme konumundaki araçları sayesinde, Build 2015 konferansında belirtildiği gibi iOS uygulamalarıkolaylıkla Windows'da çalışabilecek şekilde düzenlenebilecek.
    Project Islanwood adındaki çalışmanın sonucunda ise Windows Mağazanınhareketlenmesi bekleniyor. Zira artık iOS geliştiricileri, uygulamalarınıWindows'a kolaylıkla uyarlayıp yayınlayabilecekler.
    Hızla gelişiyor!

32 ve 64 bit Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemleriyle çalışabilen açık kaynak kodlar, an itibariyle Github üzerinden indirilebiliyor. İlerleyen dönemde güncelleneceği belirtilen kodlar, çok yakında ARM tabanlı işlemci ile çalışan cihazları da destekleyecek. Araçların final sürümünün ise önümüzdeki sonbaharda yayınlanması bekleniyor.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Windows 10 sorunlarıyla beraber geldi…
    29 temmuzda indirilmeye sunulduğundan beri milyonlarca kullanıcıya ulaşmış olan Windows 10 hakkında haberler gelmeye devam ediyor. Microsoft, çıkışıyla birçok sorunu beraberinde getiren Windows 10’a sorunlara çözüm bulmak için büyük bir güncelleme sundu.

Windows 7’nin çıkışından uzun bir süre sonra hizmet paketi adı altında sorunları gideren ve güvenlik açıklarını kapatan büyük bir güncelleme gelmişti. Service Pack olarak adlandırılan bu güncelleme, Windows 8’de karşımıza çıkmamıştı. Windows 8’in sorunlarını çözmek için Windows 8.1 çıkmıştı. Microsoft yine bir değişikliğe giderek “Service Pack” yerine “Service Release 1” ismini kullanmayı tercih etti. Microsoft’un KB3081424 olarak listelediği güncelleme, 325 MB gibi bir boyuta sahip. Maalesef Microsoft bu güncelleme hakkında detay vermedi. Güncelleme hakkında ayrıntılı bilgiler ortaya çıktıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Windows 10 ile gelen PIN kodu girerek oturum açma özelliği sayesinde uzun şifreler girmekten kurtuluyoruz.

Windows 8’den beri işletim sistemi ile Microsoft hesabımızı bir bütün olarak kullanabiliyoruz. OneDrive ile dosyalarımızı kolayca senkronize etmek -her ne kadar Microsoft en ufak bir yanlış dosya paylaşımınızda sizi uyarmadan hesabınızı içindeki dosyalarla birlikte erişime kapatsa da-, Wi-Fi şifrelerimizin yedeklenmesi ve birçok mağaza uygulamasına kolayca giriş yapabilmek hoş. Tabi bunun bir de olumsuz yanı mevcut: hesap şifremizle oturum açmak.

PC’yi her açtığımızda içinde harf, rakam ve çoğunlukla özel karakter olan Microsoft hesabımızın şifresini girmek gerçekten meşakkatli bi iş. Windows 8 ile Microsoft bunun farkına varmış ve 4 haneli bir PIN ile oturum açma seçeneğini işletim sistemine dahil etmiş. Windows 10 temiz kurulumda bu seçenek doğrudan karşınıza çıkıyor ve bir PIN belirleyebiliyorsunuz. Fakat sonradan yükseltme yaptığınızda bu seçenek karşınıza çıkmıyor. Bunun için Ayarlar altından kendiniz PIN belirleyebiliyorsunuz.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Popüler işletim sistemi Windows, bugüne kadar çok sayıda değişim geçirdi. Peki, bugüne kadar Windows'a neler oldu? İşte ilk Windows'tan Windows 10'a kadar Windows'un evrimi.

Yazılım dünyasındaki en güçlü markalardan olan Microsoft, son işletim sistemi ile bilgisayar dünyasını salladı. Zira Microsoft, lisanslı kullanıcılarına ilk kez Windows 10'u ücretsiz olarak sundu. 1 Yıl boyunca geçerli olacak ücretsiz Windows 10 yükseltmesi, an itibariyle lisanslıWindows 7, 8 ya da 8.1 sürümlerini kullananlar için geçerli.
    Peki, Windows 10 ile bu kadar başarılı olan Microsoft, bu başarı öncesinde yıllar boyu Windows'ta ne gibi çalışmalar yaptı? İşte dünden bugüne kadarWindows'un gelişimi ve Windows 10'a kadar yapılan önemli yenilikler

Windows 1.0

Microsoft'un ilk stabil Windows sürümü olan Windows 1.0, satış tarafında pek başarılı olamamıştır. İlk Windows olduğu için yeniliklerinden pek fazla bahsedemediğimiz Windows 1.0, MS-DOS üzerine geliştirilen 16 bitlik bir işletim sistemidir. Windows 1.0 ile birlikte ilk kez Notepad, Paint, Writergibi temel Windows yazılımları ortaya çıkmıştır.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Windows 2.0

Windows 2.0, Windows 1.0 üzerine geliştirilmiş ve Windows 1.1 olarak da değerlendirilebilecek bir Windows sürümü olmuştur. İlk kez Ofis ailesininWord ve Excel üyeleri, Windows 2.0 ile birlikte duyurulmuş , ancak Mac OS X benzerliği nedeniyle Microsoft ve HP, Apple tarafından açılan davalar ile boğuşmuştur.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Windows 3.0

İlk kez oyunların geldiği Windows 3.0, Solitaire ve Minesweeper gibi oyunların çıktığı işletim sistemi olmuştur. Windows işletim sistemleri arasında ilk kez büyük başarı yakalayan sürüm olan Windows 3.0, kullanıcı arayüzünde önemli iyileştirmelerle gelmişti.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Windows 95

1995 yılında duyurulması nedeniyle 95 adını kullanan Windows 95, ilk 32 bit Windows sürümüdür. Başlat menüsü ve Internet Explorer'ın çıkış yaptığı işletim sistemi olan Windows 95 ile aynı zamanda görev çubuğu da kullanıma sunulmuştur.

Sayfa 4/33 İlkİlk 123456789101112131429 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 2 Kullanıcı var. (0 Uye ve 2 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri