Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 4/33 ÝlkÝlk 123456789101112131429 ... SonSon
321 sonuçtan 31 ile 40 arasý

Konu: Microsoft Windows Ýle Ýlgili Tüm Konular.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Microsoft, yeni iþletim sistemi Windows 10 için ilk büyük güncellemesini dün akþam saatlerinde yayýnladý.

Windows 10 için Ýlk Büyük Güncelleme Yayýnlandý
    Dünyanýn bir numaralý yazýlým devi durumu Windows 10 güncellemesi ile yeniden gösteren Microsoft geçtiðimiz hafta Windows 10 güncellemesini yayýnlamaya baþlamýþtý. Windows 10 için ilk güncellemenin Aðustos ayýnda yayýnlanacaðý açýklanmýþ fakat bu kadar erken olacaðý belirtilmemiþti.

Microsoft’un Windows Insider Program yöneticisi olan Windows 10 güncellemesi yayýnlandýktan sonra Ýþletim Sistemleri baþkan yardýmcýlýðý görevine yükselen Gabriel Aul, dün akþam saatlerinde twitter ve Windows Blog üzerinden yaptýðý duyuru ile Windows 10 Cumulative Update güncellemesinin yayýnlandýðýný ve tüm Windows 10 kullanýcýlarýnýn güncellemeyi indirebileceðini açýkladý.

Windows 10 için Aðustos ayýnda “Service Release (SR1)” güncellemesinin yayýnlanacaðý iddia edilmiþti. Bir kullanýcýnýn twitter üzerinden Gabriel Aul’a bu yöndeki sorusuna ise Aul isim olarak sadece “Cumulative Service Update” ismini kullandý.

Microsoft, henüz güncellemenin detaylý içeriði ile ilgili açýklama yapmadý. Genel olarak hata giderme ve performans iyileþtirmelerinin bulunduðu belirtilen güncelleme hakkýnda önümüzdeki günlerde daha detaylý açýklamanýn yapýlmasý bekleniyor.

Windows 10 güncellemesi ilk olarak Windows Insider kullanýcýlarý için indirmeye sunuldu. Ardýndan sýrayla rezervasyon yapan kullanýcýlara sunulmaya baþlayan Windows 10 güncellemesi, lisanslý Windows 7 ve Windows 8.1 kullanýcýlarý için ilk bir içinde ücretsiz yükseltme imkaný tanýyor.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Microsoft, Windows 10 için harcadýðý fazla mesainin ve tasarým harcadýðý emeklerin karþýlýðýný alýyor.

Windows 10 Baþlat Menüsü IDSA 2015 Ödülü Aldý
    Microsoft, yýllar sonra belki de tarihinin en baþarýlý sunumu ile oldukça mutlu günler yaþýyor. Geçtiðimiz hafta Windows 10 güncellemesini yayýnlamaya baþlayan Microsoft, sorunsuz geçen güncelleme geçiþinin ardýndan aldýðý dijital tasarým ödülü ile mutlu oldu.

Microsoft Ýþletim Sistemlerinden sorumlu baþkan yardýmcýsý Joe Belfiore’un duyurduðu ödül IDSA 2015 Dijital Tasarým Ödülü Windows 10 Baþlat Menüsü için verildi. Amerika Endüstriyel Tasarýmcýlar Derneði (IDSA) tarafýndan verilen bu ödül, Microsoft’un kullanýcýlardan gelen istekleri dikkate almasýnýn doðru sonucu olarak dikkat çekti.

Microsoft, Windows 10 güncellemesi ile Windows 8’den gelen tepkiler ve istekler doðrultusunda Baþlat Menüsünü tekrar geri getirmiþti. Fakat bu sefer ki Baþlat Menüsü, eskiye nazaran evrim geçirmiþ, ayný kullanýþlýlýþý yepyeni modern tasarým dili ile buluþturuyordu. Windows 10 Baþlat Menüsü, tüm uygulamalar listesi, oturum yönetimi, güç seçenekleri ve Canlý Karolardan oluþuyor. Kiþiselleþtirme seçenekleri ile kullanýþlýlýðý artýrýlan Baþlat Menüsü, dilerseniz tam ekran olarak da kullanýlabiliyor.

Windows 10 güncellemesi, Microsoft’un bugüne kadar ki en iyi Windows sürümü sloganý ile duyurulurken, þimdiden aldýðý övgü ve ödüllerle bu sloganý hak ettiðini de gösteriyor. Lisanslý Windows 7 ve Windows 8.1 kullanýcýlarý için ücretsiz olarak sunulan Windows 10 güncellemesine yükseltmek için tek yapmanýz gereken bilgisayar veya tabletinizin atarlar menüsünden güncellemeleri kontrol etmek. Sadece ilk yýl için ücretsiz yükseltme imkaný sunulan Windows 10 güncellemesi için acele edin.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Windows 10 Ayarlar Menüsü

Microsoft’un yeni iþletim sisteminden geri dönebilmek için sadece bir aylýk bir zaman aralýðýna sahipsiniz.

Microsoft’un yeni iþletim sistemi Windows 10’un resmen çýkýþýyla birlikte kullanýcýlar da geçiþ yapmaya baþladýlar. Bir yýl içinde 1 milyar kullanýcýya eriþmesi planlanan Windows 10, her yeni iþletim sistemi gibi çeþitli sorunlara yol açabiliyor.

Bu sorunlarýn önemli bir kýsmý üçüncü parti geliþtiricilerin hazýrladýðý yazýlýmlarýn uyumsuzluðundan kaynaklanýyor. Mesela SolidWorks halen Windows 10 uyumlu deðil ve bu durumun deðiþmesinin Ekim sonunu bulabileceði tahmin ediliyor.

Bu gibi durumlarla karþýlaþan Windows 10 kullanýcýlarý, Ayarlar seçeneði altýndaki Güncelleþtirme menüsündeki Kurtarma sekmesinden bir önceki Windows sürümüne geri dönme imkanýna sahipler. Ancak bu imkan sýnýrsýz bir süre açýk olmayacak. Windows 10’a geçiþ yaptýktan sonra geri dönebilmek için 30 gününüz var.

Bu süreden sonra Windows 10’dan memnun kaldýðýnýz ve geri dönmek istemediðiniz varsayýlýyor. Disk alaný açýlmasý için de eski sistem dosyalarý kaldýrýlmaya baþlanýyor. Bu yüzden geçiþ yaptýktan sonra ciddi bir uyumsuzluk sorunu yaþarsanýz, yeni bir yama bekleyerek vakit kaybetmeden geri dönüþ iþlemini yapmanýz tavsiye ediliyor. Bu dönüþ sonra yeniden Windows 10 yükleme hakkýnýzý ortadan kaldýrmýyor.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Windows'un uygulama problemi için harekete geçen Microsoft, artýk iOS uygulamalarýný Windows 10 ile kullanabilme olanaðý sunuyor.

Yazýlým dünyasýnýn en güçlü markalarýndan Microsoft, yaþadýðý uygulama sorununu çözmek için uzun zamandýr çalýþýyor. Geçtiðimiz Nisan ayýnda, bu alanda ilk adýmý atan marka, sonunda geliþtiriciler için iOS uygulamalarýný Windows 10'da çalýþabilecek þekilde dönüþtürebilen araçlarýný yayýnladý.
    iOS uygulamalarý, Windows Maðazaya geliyor!

Açýk kaynaklý olan Microsoft'un henüz önizleme konumundaki araçlarý sayesinde, Build 2015 konferansýnda belirtildiði gibi iOS uygulamalarýkolaylýkla Windows'da çalýþabilecek þekilde düzenlenebilecek.
    Project Islanwood adýndaki çalýþmanýn sonucunda ise Windows Maðazanýnhareketlenmesi bekleniyor. Zira artýk iOS geliþtiricileri, uygulamalarýnýWindows'a kolaylýkla uyarlayýp yayýnlayabilecekler.
    Hýzla geliþiyor!

32 ve 64 bit Windows 8.1 ve Windows 10 iþletim sistemleriyle çalýþabilen açýk kaynak kodlar, an itibariyle Github üzerinden indirilebiliyor. Ýlerleyen dönemde güncelleneceði belirtilen kodlar, çok yakýnda ARM tabanlý iþlemci ile çalýþan cihazlarý da destekleyecek. Araçlarýn final sürümünün ise önümüzdeki sonbaharda yayýnlanmasý bekleniyor.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Windows 10 sorunlarýyla beraber geldi…
    29 temmuzda indirilmeye sunulduðundan beri milyonlarca kullanýcýya ulaþmýþ olan Windows 10 hakkýnda haberler gelmeye devam ediyor. Microsoft, çýkýþýyla birçok sorunu beraberinde getiren Windows 10’a sorunlara çözüm bulmak için büyük bir güncelleme sundu.

Windows 7’nin çýkýþýndan uzun bir süre sonra hizmet paketi adý altýnda sorunlarý gideren ve güvenlik açýklarýný kapatan büyük bir güncelleme gelmiþti. Service Pack olarak adlandýrýlan bu güncelleme, Windows 8’de karþýmýza çýkmamýþtý. Windows 8’in sorunlarýný çözmek için Windows 8.1 çýkmýþtý. Microsoft yine bir deðiþikliðe giderek “Service Pack” yerine “Service Release 1” ismini kullanmayý tercih etti. Microsoft’un KB3081424 olarak listelediði güncelleme, 325 MB gibi bir boyuta sahip. Maalesef Microsoft bu güncelleme hakkýnda detay vermedi. Güncelleme hakkýnda ayrýntýlý bilgiler ortaya çýktýkça sizlerle paylaþmaya devam edeceðiz.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Windows 10 ile gelen PIN kodu girerek oturum açma özelliði sayesinde uzun þifreler girmekten kurtuluyoruz.

Windows 8’den beri iþletim sistemi ile Microsoft hesabýmýzý bir bütün olarak kullanabiliyoruz. OneDrive ile dosyalarýmýzý kolayca senkronize etmek -her ne kadar Microsoft en ufak bir yanlýþ dosya paylaþýmýnýzda sizi uyarmadan hesabýnýzý içindeki dosyalarla birlikte eriþime kapatsa da-, Wi-Fi þifrelerimizin yedeklenmesi ve birçok maðaza uygulamasýna kolayca giriþ yapabilmek hoþ. Tabi bunun bir de olumsuz yaný mevcut: hesap þifremizle oturum açmak.

PC’yi her açtýðýmýzda içinde harf, rakam ve çoðunlukla özel karakter olan Microsoft hesabýmýzýn þifresini girmek gerçekten meþakkatli bi iþ. Windows 8 ile Microsoft bunun farkýna varmýþ ve 4 haneli bir PIN ile oturum açma seçeneðini iþletim sistemine dahil etmiþ. Windows 10 temiz kurulumda bu seçenek doðrudan karþýnýza çýkýyor ve bir PIN belirleyebiliyorsunuz. Fakat sonradan yükseltme yaptýðýnýzda bu seçenek karþýnýza çýkmýyor. Bunun için Ayarlar altýndan kendiniz PIN belirleyebiliyorsunuz.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Popüler iþletim sistemi Windows, bugüne kadar çok sayýda deðiþim geçirdi. Peki, bugüne kadar Windows'a neler oldu? Ýþte ilk Windows'tan Windows 10'a kadar Windows'un evrimi.

Yazýlým dünyasýndaki en güçlü markalardan olan Microsoft, son iþletim sistemi ile bilgisayar dünyasýný salladý. Zira Microsoft, lisanslý kullanýcýlarýna ilk kez Windows 10'u ücretsiz olarak sundu. 1 Yýl boyunca geçerli olacak ücretsiz Windows 10 yükseltmesi, an itibariyle lisanslýWindows 7, 8 ya da 8.1 sürümlerini kullananlar için geçerli.
    Peki, Windows 10 ile bu kadar baþarýlý olan Microsoft, bu baþarý öncesinde yýllar boyu Windows'ta ne gibi çalýþmalar yaptý? Ýþte dünden bugüne kadarWindows'un geliþimi ve Windows 10'a kadar yapýlan önemli yenilikler

Windows 1.0

Microsoft'un ilk stabil Windows sürümü olan Windows 1.0, satýþ tarafýnda pek baþarýlý olamamýþtýr. Ýlk Windows olduðu için yeniliklerinden pek fazla bahsedemediðimiz Windows 1.0, MS-DOS üzerine geliþtirilen 16 bitlik bir iþletim sistemidir. Windows 1.0 ile birlikte ilk kez Notepad, Paint, Writergibi temel Windows yazýlýmlarý ortaya çýkmýþtýr.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Windows 2.0

Windows 2.0, Windows 1.0 üzerine geliþtirilmiþ ve Windows 1.1 olarak da deðerlendirilebilecek bir Windows sürümü olmuþtur. Ýlk kez Ofis ailesininWord ve Excel üyeleri, Windows 2.0 ile birlikte duyurulmuþ , ancak Mac OS X benzerliði nedeniyle Microsoft ve HP, Apple tarafýndan açýlan davalar ile boðuþmuþtur.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Windows 3.0

Ýlk kez oyunlarýn geldiði Windows 3.0, Solitaire ve Minesweeper gibi oyunlarýn çýktýðý iþletim sistemi olmuþtur. Windows iþletim sistemleri arasýnda ilk kez büyük baþarý yakalayan sürüm olan Windows 3.0, kullanýcý arayüzünde önemli iyileþtirmelerle gelmiþti.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Windows 95

1995 yýlýnda duyurulmasý nedeniyle 95 adýný kullanan Windows 95, ilk 32 bit Windows sürümüdür. Baþlat menüsü ve Internet Explorer'ýn çýkýþ yaptýðý iþletim sistemi olan Windows 95 ile ayný zamanda görev çubuðu da kullanýma sunulmuþtur.

Sayfa 4/33 ÝlkÝlk 123456789101112131429 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri