Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Arçelik Flatine TV 4472 AV Silver Sigorta atıyor

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Arçelik Flatine TV 4472 AV Silver Sigorta atıyor

Üstadlarım;
    başlıktada belirtiğm gibi 3.5A sigorta bulunmakta tv nın ıcınde değistirmeme ragmen sureklı aıtıyor _?
    Durduk yere oldu genelde neden dolayı olur bu kısa devre olayı ? Yardımlarınızı beklıyorum...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

slm.arkadaşım cihazın powwer devresindeki köprü diot veya 3 bacaklı transistörlerden ve ya kondansatörlerden birisi kısa devredir o yüzden atar eğer tamirci değilseniz kurcalamayın bu işin ehli kişilerden yardım alın yoksa arızayı büyütürsünüz saygılarımla

Kullanıcı Bilgi Menüsü

malzemeleri tanıyorum işin ehli değilim ögrenmek için hurdacıdan aldım hobı amaclı ugrasıyorum hırss yaptım o tv yı yapıcam gidiyim bi olcü aleti alıyım kontrol edip doneyım anladıgım kadarıyla

Kullanıcı Bilgi Menüsü

kisa devreden tiner kullandiginizda is bittiginde havya tabanca hava barini sonuna kadar ac isi derece 100 yap kurulanir ama zannetmem kisa devredendir orta kisimlardaki akim geciren entegrelerdendir yanmistir bendeki bozuk uydu alici beslemeside oyleydi surekli sigorta atiyordu birtane saglam kart temin ettim karsilastirip degisen deger entegre taktim oldu ama malesef anakartiyla ugrasiyorum karta sonsuz parca var elektronik akim gonderme cihaz olmadan kafayi agritir insana

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı musagundar Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    malzemeleri tanıyorum işin ehli değilim ögrenmek için hurdacıdan aldım hobı amaclı ugrasıyorum hırss yaptım o tv yı yapıcam gidiyim bi olcü aleti alıyım kontrol edip doneyım anladıgım kadarıyla
    arkadasim bende ilk once parca kaldirip taktim bu is sokerek takarakla olmaz piyasada 4'5 liralik olcu aletlerle olmaz biraz para dokmen lazim piyasada osiliskop var akim hangi bolgeden geciyor hangi parca uzerinde kaliyor hepsini ekranda gorursun servislerde hepsinde kullaniyor bende azparca takmadim cihazlarda ama sorun bozuksa o ozel cihaza ihtiyacin vardir demek

Kullanıcı Bilgi Menüsü

abi alcam hepsini 120 tl verdim olcü aleti aldım bugun osılaskopuda alıcam bi ara ugrasıyordum heveslenmıstım sonra vazgectım tekrar basladım adam anlattı patlatmadan halederim ins. bu arada lm317t nın sogutucu sıyahlanmıs bozulma ıhtımalı var mı olcu aletıyle nasıl test ederım bide MZ72 27RM270 DİYE 2 bacaklı bi malzeme var ptc dedıklerı bu sanırım onun testini nasıl yaparım

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkadasim sen yeni baslamissin nerden baslayacagini bilmiyorrsun sana soyledim kartan parca sokme o dedigim osiloskopu al + eksi uclarini devreye ver sen sadece ekranda olub biteni izle

Kullanıcı Bilgi Menüsü

abi ekranda ne dıycek yukarı asagı bıseyler hareket ediyor sınyaller once benım osılaskopu ogrenmem lazım onun hıkayesı uzun onuda alıyım hemen kaparım ısı .. hanı artık kreselesmıs arızalardır dıye yazdım sonucta bıtek benım basıma gelmemıstır okadar tv tamırcısı var burda bırıne denk gelmıstır.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

aldiginda ayarlanmasi gerek vaz gecilmez ozelligi sifir cihazi aldiginda saglamligini aldiginda bzukla karsilastirirsin bozuk parcayi sokup yenisini takarsin eger cok ugratiginda zaten bilirsin tum kartlarda volt akimlar 3.3 5.5 12.12 vol giris cikislar vardir bunlari olctugunde cihazindan volt ayarini yapip vermelisin aksi taktirde yakarsin cok ihtiyacim vardi bu cihazdan almayi kismet olmadi tek yaptigim sey flas epromlarini degistirmek okadar gerisi zaten imkan icinde oldugumuz bu kapitalizim varya anlatilmaz

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

olmusmu bilmiyorum ama bi ıncele abi !!!

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri