Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 2/15 ÝlkÝlk 123456789101112 ... SonSon
142 sonuçtan 11 ile 20 arasý

Konu: Android Ýþletim sisteminden Son Haberler (Lütfen Baþka Konu Açmayýnýz)

Kullanýcý Bilgi Menüsü

ÝOS Android nedir? Öyle birsey var mi ki?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

New Icons 03 ÝOS Android Ýçin Whatsapp, Yeni Özellikler Ýle Güncellendi

Android Ýçin Whatsapp, Yeni Özellikler Ýle Güncellendi
    Messenger ile birlikte Facebook'un bünyesinde bulunan iki önemli uygulamadan biri konumundaki Whatsapp güncellendi.

Þu sýralar 'uygulama güncellemesi' denildiðinide akýllara belki de en fazla, mesajlaþma uygulamasý olan Messenger gelir. Öncelerde Facebook bünyesinde sunulan, Facebook hesabý olmayanlarýn kullanamadýðý Messenger, sonrasýnda ise özerkliðini ilan etmiþ, Facebook'tan ayrýlmýþ ve yepyeni özellikler ile güncellenmiþti.

Ancak Facebook'un tek ''evladý'' Messenger deðil. Çýktýktan sonra müthiþ bir baþarý yakalayan, sonrasýnda ise Facebook'un yemi olarak dev þirketin bünyesine katýlan Whatsapp da önemli yeniliklerle güncellenmiþ durumda. Bir süre önce yeni beta sürümü ile iOS'a sunulan Whatsapp, bu sefer de Android kullanýcýlara sunulacak.

Yeni güncelleme ile bazý önemli özellikler de gelecek. Bu özelliklerden bazýlarý þu þekilde;

Pop-up'lar için bildirim desteði

Gelen bildirimlere özel ses atama

Uygulama üzerinden yapýlan telefon konuþmalarýnda konuþmayý sessize alma

Kiþiye özel bildirimler ayarlama

Titreþim þiddetini isteðe göre ayarlama

Telefon görüþmelerinde kalite standartlarýný düþürme seçeneði (bu sayede internetin hýzýna ya da çekim gücüne göre görüþmeden maksimum verim alýnabilir)

Mesajlarý ''okunmadý'' olarak iþaretleyebilme (tabi bu durumda mesajý okursanýz karþý tarafa yine mavi tik gitmekte, o yüzden aman dikkat)

Whatsapp'a gelen yeni güncelleme ile karþýmýza çýkacak yenilikler bu þekilde. Güncelleme þu an Google Play üzerinden yayýnlanmýþ durumda deðil.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

New Icons 03 Android Platformu Ýçin Gelen Güncelleme

Google, ilk olarak Android platformuna öncelik verdiði YouTube güncellemesini yayýmladý. Güncelleme, iOS için de birkaç gün içerisinde gelecek.YouTube’un mobil platformuna gelen güncellemeyle birlikte ana ekranda 3 tane yeni sekme karþýmýza çýkýyor.Home, Subscriptions ve Account sekmelerinin bulunduðu ana sayfada Home kýsmýna týkladýðýmýz zaman YouTube’un daha önce izlediðimiz videolara benzer videolar önerdiðini görüyoruz. Subcriptions bölümünde ise üye olduðumuz video kanallarýnýn yüklediði videolar karþýmýza çýkýyor. Son olarak Account bölümünde ise yüklediðiniz videolara, geçmiþte izlediðiniz videolara ve oluþturduðunuz playlist’lere ulaþýyorsunuz. Ayrýca birden fazla Account’unuz varsa aralarýndan istediðiniz profili
    APK olarak indirebileceðiniz özellik, YouTube’a gelen güncelleme ile birlikte artýk kullanýlabilir duruma geldi. Artýk videoyu tam ekran yapmak istediðinizde, sað alt kýsýmdaki tam ekran yapmanýzý saðlayacak kýsma dokunmanýz yeterli olacak.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

New Icons 03 ÝOS Android Auto Yaygýnlaþýyor!

Android Auto kapsamýnda ilk örnek Honda Accord 2016 ile gerçeðe dönüþüyor! Honda'dan gelen resmi açýklama ile Accord 2016 modellerinde Android Auto sistemi yer alacak!

Ýlk olarak Google tarafýndan biraz da Apple’a rakip olarak resmiyet kazandýrýlan Android Auto konsepti ile Google otomobil ile ilgili alana daAndroid ismini sokmayý amaçlamýþtý. Üzerinden geçen yaklaþýk 2 yýllýk bir süre zarfýndan sonra en nihayetinde Android Auto aktif kullaným kazanmýþ olacak...Honda ve Google iþbirliði!

Honda tarafýndan yapýlan bir açýklamada, 2016 model Honda Accord araçlarýnda, Android Auto sistemine yer verecekleri ve Android CarPlay sistemini de destekleyecekleri bilgileri yer aldý. Bu açýklamanýn ardýndan ise yeniden Android Auto platformu dillendirilmeye baþlandý. Zira þu ana kadar aktif olarak araç üreticilerinin Android Auto sistemini kullanmýyor olmalarý, üzerindeki ilgiyi düþürmüþtü.iOS ve Android savaþý Otomobil alanýna taþýyor!

Yapýlan bu açýklamayla beraber Google’da, Android ile birlikte otomobilalanýnda daha da büyük yüzdeler elde edebilecek hale gelebilir. Zira Apple’ýn birçok ünlü otomobil üretici firma ile bu noktada uzun zamandýr yürüttüðü rakipsiz çalýþmalara Google’dan “Bende Varým!” cevabý gelmiþ oldu.Honda Accord 2016 modeli ile bu sistemlerin ne denli kullanýcý dostu bir deneyim yaþatacaðý þu an merak konusu. Öte yandan Honda gibi diðer büyük otomobil üretici firmalarýn ise Google ile birlikte Android Auto kapsamýnda bir iþbirliðine gidip gitmeyeceðide henüz cevaplanmayan sorulardan oluyor…

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Android’in son Android sürümü olan Lollipop, diðer sürümler karþýsýnda yükseliþine devam ediyor…

Android Lollipop geçtiðimiz ay da yükseliþine devam etti
    Google’ýn açýk kaynak kodlu olarak geliþtirdiði Android mobil iþletim sistemi þu anda hem akýllý telefon hem de tablet pazarýnda en çok kullanýlan iþletim sistemi olurken, her sene Google yeni bir Android sürümü ile karþýmýza geliyor.

Geçtiðimiz Mayýs ayýnda firma Google I/O 2015 Geliþtirici Konferansý’ný düzenlerken, Android M adý ile de yeni iþletim sistemini duyurmuþtu. Büyük ihtimalle bu iþletim sistemi Android 6.0 Marshmallow olarak Kasým ayýnda sunulabilir. Bu yeni iþletim sistemi Google’ýn yeni nesil Nexus cihazlarý ile birlikte pazarda yerini alacak.

Diðer taraftan Google cephesinden her ay Android sürümlerinin kullaným oranlarýna dair de bilgiler gelirken, 3 Aðustos tarihi ile biten son 7 gün için Android kullaným oranlarý açýklandý.

Gelen bu bilgilere göre Android 4.4 KitKat hala %39.3 kullaným oranýna sahip ve lider durumda. Onun arkasýndan ise Android Jelly Bean gelirken, bu iþletim sistemi de %33.6 pazar payýna sahip durumda.

Geçtiðimiz sene Eylül ayýnda sunulan son dürüm olan Android 5.x Lollipop yükseliþini sürdürürken, %18.1 kullaným oranýna ulaþtýðý görülüyor.

Diðer iþletim sistemleri sürümlerine bakacak olursak eðer, Android 4.0.x Ice Cream Sndwich %4.1, Android 2.3.x GingerBread %4.6 ve Android 2.2 Froyo ise %0.3 pazar payý oranlarýna sahipler.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Dit is Normaal ekibi iPhone cihazýna Android 5.0 arayüzünü kurdu.

Android’i iOS diye sundular
    Teknoloji alnýndaki büyük rekabet cihazlar arasýnda olduðu kadar yazýlým alanýnda da gerçekleþiyor. Cihazlar için sunulan yazýlým alanýnda da en büyük rekabet hiç þüphesiz iOS ile Android iþletim sistemleri arasýnda yaþanmakta. Dünya genelinde iOS ve Android iþletim sistemini kullananlarýn sayýsý her geçen gün artmakta. Bu konuda özellikle Apple’ýn kendine özgü fanlarý bulunmakta.

iOS ve Android iþletim sistemleri arasýnda rekabet her alanda sürmekte. Kendilerini devamlý yenileyen bu iki iþletim sistemi çalýþmalarýný yeni sürümleri üzerinde devam ettirmekteler. Ýki iþletim sisteminin de kendine özgü fanlarý bulunmakta. Apple firmasý kendi üretimini gerçekleþtirdiði cihazlarýnda, yine kendisinin geliþtirdiði iþletim sistemi iOS iþletim sistemini kullanmakta. iPhone cihazýna Android iþletim sistemini yükleyen bir ekip bunu Apple fanlarýna iOS 9 diye sundular. Dit is Normaal ekibi iPhone cihazýna Android 5.0 arayüzünü kurdu ve bunu da Apple fanlarýna iOS 9 diye aktardý. Dit is Normaal ekibi, buna inanan Apple fanlarýndan ilginç geri bildirimler aldý.

Birçok kullanýcýnýn inandýðý bu olayda Apple fanlarý, iOS 9 sandýklarý Android 5.0’ý oldukça pratik ve akýcý buldular.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

YouTube Gaming Android'e Beta Olarak Geldi
    YouTube, Oyuncularý için baktýðýmýz da özel olarak geliþtirmiþ olduðu ve þu an için de test aþamasýn da olan mobil uygulamasý YouTube Gaming'in duyurdu.

YouTube, E3 Etkinliðinde canlý bir þekilde yayýnladýðý 'Gaming' kanalý devreye sokmuþ ayný zaman da kullanýcýlarý tarafýndan büyük bir ilgi görmüþ durumdaydý. YouTube'un yapmýþ olduðu bu hamleye baktýðýmzý da ise þirket yava þyava oyun sektörü üzerinde girmek istediðine dair yorumlarýn yapýlmasýna neden olmuþ durumda.

Bir canlý uygulamalasý olan YouTube Gaming'te oyuncularýn kendi aralarýnda sohbet ederek canlý bir yayýn yapabiliyor. Bunlarýn dýþýnda favori oyunlarýný takip ederek kiþisel deðerlendirmeler yapýlýyor. Bariz bir þekilde Twitch'in tahtýna oturmak adýna yapýlan bu uygulama Preview olarak karþýmza çýkýyor.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Microsoft, Android ve iOS uygulamalarý Windows platformuna getirerek, daha da güçlendirmeyi amaçlýyor.

Microsoft Bridge, Android ve iOS uygulamalarý Windows platformuna getirmek için yayýnlandý
    Microsoft teknoloji dünyasýnda özellikle yazýlým alanýnda liderliðini sürdürürken bir süredir hem tablet hem de akýllý telefon modelleri ile mobil platformda iddiasýný sürdürüyor.

Akýllý telefon platformu için Windows Phone platformunu geliþtiren firma, geçtiðimiz sene Nokia’nýn cihazlar ve servisler bölümünü satýn alarak donaným olarak da akýllý telefon pazarýnda yer almaya baþlamýþtý.

Windows Phone þu anda Android ve iOS’a göre daha geride bulunuyor ve ayrýca her iki platforma göre uygulama açýsýndan da daha zayýf kalmakta. Uygulama geliþtiricileri, Windows Phone platformuna Android ve iOS kadar ilgi göstermezken, Microsoft bu durumu deðiþtirmeyi amaçlýyor.

Bu sene baþýnda Microsoft Build Developer 2015’de Android ve iOS uygulamalarýnýn Windows platformunda çalýþabilmesi için geliþtiricilere araçlar ve çeþitli programlarla yardým edeceði bilgisini vermiþti.

Microsoft bu konuda adýmýný attý ve daha önce “Project Islandwood” olarak bilinen Windows Bridge’yi GitHub web sitesinde sundu. Açýk kaynak kodlu olarak sunulan proje MIT lisansý altýnda sunuldu.

Android geliþtiricileri için sunulan Windows Bridge for Android beta sürümünde olmasýna karþýlýk Windows Bridge for iOS þu anda sunulmuþ durumda ve Objective-C kullanarak geliþtiriciler Windows uygulamalar oluþturabilirler.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Blackberry’in ilk Android iþletim sistemine sahip akýllýsý bu sonbaharda sunulabilir…

Androidli BlackBerry Venice render görseller ortaya çýktý
    Kanada kökenli Blackberry, bir zamanlar yakaladýðý o þaþalý günlerini özlemle anarken, yeni modelleri ile tekrar kaybettiði pazar payýný alma çabasýnda. Firma, geçtiðimiz sene Blackberry Passport, Z3 ve Classic modellerini sunarken, bu sene baþýnda da MWC 2015’de Blackberry Leap duyurusu ile karþýmýza gelmiþti.

Geçtiðimiz gün firma yeni bir akýllý telefon duyurusu daha gerçekleþtirdi. Geçtiðimiz sene sunulan firmanýn amiral gemisi modeli Blackberry Passport’un farklý bir versiyonu olan cihaz Blackberry Passport Silver Edition olarak adlandýrýlýrken, metal çerçeve ve gümüþ rengi ile dikkat çekiyor.

Diðer taraftan bir süredir Blackberry OS ile kan kaybeden firma iddialara göre Android model sunma kararý vermiþ durumda ve Google’ýn geliþtirdiði açýk kaynak kodlu iþletim sistemi ile gelecek ilk model de Blackberry Venice olarak gelebilir.

Bu model hakkýnda þimdiye kadar bir çok bilgi gelmiþti. Kapalý kapýlar ardýnda MWC’de ilk olarak sergilendiði kaydedilen cihaz, þimdi de render görselleri ile internette yerini aldý. Oldukça baþarýlý bir tasarýma sahip olan akýllý telefon kayar kýzaklý QWERTY klavye desteði ile geliyor.

Cihazýn henüz kesin olmayan teknik özelliklerine bakacak olursak eðer, cihazýn 5.4″ büyüklüðünde ve 2560×1440 piksel Quad HD dokunmatik ekran ile geleceði kaydedilmekte. Qualcomm’un altý çekirdekli 64-bit iþlemci içeren Snapdragon 808 yonga setinden güç alacak olan cihaz ayrýca 3GB sistem belleði ile gelecek.

Bu cihazýn Kasým ayý civarýnda sunulmasý bekleniyor.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Cyanogen, Android Custom ROM’lar arasýnda en dikkat çekeni olurken, dünya genelinde ilgi görmeye devam ediyor.

Cyanogen: Windows Phone ve Blackberry’dan daha fazla kullanýcýya sahibiz
    Akýllý telefon pazarýnda bir çok farklý iþletim sistemleri yer alýrken, özellikle iki tanesi kullanýcý sayýlarý açýsýndan öne çýkýyorlar. Bunlardan bir tanesi Google’ýn açýk kaynak kodlu olarak geliþtirdiði Android olurken, bu iþletim sistemi farklý akýllý telefon üreticileri tarafýndan kullanýlmakta.

Diðer taraftan Apple’ýn iOS olarak kendi geliþtirdiði mobil iþletim sistemi de en büyük pazar payýna sahip iþletim sistemlerinden bir tanesi olurken, sadece firmanýn kendi sunduðu iPhone modellerinde yer alýyor.

Daha sonra Microsoft’un Windows Phone iþletim sistemi, ve Blackberry OS gelirken, Tizen, Ubuntu, Mozilla, Sailfish gibi farklý iþletim sistemleri de az da olsa pazarda yer alan önemli iþletim sistemleri olmakta.

Android’in açýk kaynak kodlu olmasý geliþtiriciler tarafýndan raðbet görmesine neden olurken, bir çok Custom ROM þimdiye kadar sunulmuþtu. Custom ROM’lar arasýnda ise en ünlüsü CyanogenMOD ekibi tarafýndan geliþtirilen iþletim sistemi olmuþtu.

Cyanogen OS, resmi olarak OnePlus One gibi bir çok akýllý telefonda yer alýrken, geliþtirici ekip raðbet gören cihazlar içinde Custom ROM sunuyor.

Cyanogen çalýþanlarýndan Adnan Begovic, Seattle Code Rush geliþtirici etkinliðinde bazý açýklamalarda bulunurken, þu anda Cyanogen’in 50 milyondan fazla cihazda yüklü olduðunu ve Windows Phone ve Blackberry’nin toplamýndan bile daha fazla olduðunu kaydediyor.

Sayfa 2/15 ÝlkÝlk 123456789101112 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri