Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 11/15 ÝlkÝlk ... 23456789101112131415 SonSon
142 sonuçtan 101 ile 110 arasý

Konu: Android Ýþletim sisteminden Son Haberler (Lütfen Baþka Konu Açmayýnýz)

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Google, Android için Muhteþem Bir Özellik Çalýþýyor
    Google, Android platformu için de hazýrlamýþ olduðu yen özellik ile büyük kolaylýk saðlayacak.
    Google, Android için Muhteþem Bir Özellik Çalýþýyor
    Google firmasýný son dönemde ortaya çýkan App Streaming adýný vereceði yeni özelliði Android platformu için güzel ve önemli bir koz olabilecek. “Android System WebView” olarak bilinen uygulama içerisinde ayýr bir tarayýcý açmaya gerek kalmadan uygulama içinden de tarayýcý kullanýmýna gerek duymadan uygulamadýk tarayýcý kullanýmýmý gerek kalmadan bu özelliðin tam tersi olacak olan bu yöntem Google aramasý uygulamasý üzerinde indirmeye gerek kalmayacak.

Yani biraz daha basite indirgeyerek anlatmak gerekirse örneðin bir ülkede kalacak ev aramak için Google Uygulamasýndan “X Yerde Günlük Kiralýk Ev” yazdýnýz, Size birçok sonuç çýkartmak yerine AirBnb gibi ev kiralama gibi sistemin uygulamasý kendi içinde açaraktan aradýðýný evleri gösterecek. Otel ararken Hotel Tonight, Taksi ararken Uber Bi Taksi vb iliþkili uygulamalara yönlendirecek olan Google sizlere ev gösterecek. Otel ararken Hotel Tonight, Taksi ararken Uber BiTaksi iliþkili uygulamalara yönlendirecek olan Google Arama uygulamasýnda bu özelliði kullanýrken o uygulamayý indirmenize de gerek kalmayacak

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Geçtiðimiz aylarda duyurulan LG’nin yeni amiral gemisi için, bekleyiþ sona erdi ve Türkiye’de LG G4 için Android 6.0 Marshmallow güncellemesi resmi olarak yayýnlandý.Bu yýlýn en iyi amiral gemileri arasýnda yer alan ve milyonlarca kullanýcý tarafýndan beðeniyle kullanýlan LG modellerinden olan G4 için, kýsa süre önce burada sizlerle paylaþtýðýmýz haberimizde Marshmallow güncellemesinin Güney Kore’de yayýnlandýðýný duyurmuþtuk.
    Bu haberin ardýndan Türkiye’deki bir çok kullanýcýnýn Android 6.0 güncellemesi ne zaman gelecek” sorusu, nihayet bugün cevap buldu ve Güney Koreli teknoloji devi resmi olarak Marshmallow güncellemesini LG G4 modeli için aralarýnda Türkiye’nin de bulunduðu bir çok Avrupa ülkesinde yayýnladý.

LG’nin güncellemenin ve cihazla bilgisayar arasýndaki senkronizasyonun yapýldýðý LG AirDrive (eski adýyla LG Bridge) uygulamasýnda beliren ve 1.55GB boyutundaki güncelleme aþaðýdaki ülkeler için yüklenebilir durumda.
    LG G4 ÝÇÝN ANDROÝD 6.0 MARSHMALLOW GÜNCELLEMESÝNÝ ALAN ÜLKELER

LGH815TR TUR TURKEY TR Turkey Mid. East/Africa
    LGH815 PRT PORTUGAL PT Portugal Europe
    LGH815 POL POLAND PL Poland Europe
    LGH815 ROM ROMANIA RO Romania Europe
    LGH815 DEU GERMANY DE Germany Europe
    LGH815 EAP AMAZON ES Spain Europe
    LGH815 ESP SPAIN ES Spain Europe
    LGH815 VDS VODAFONE ES Spain Europe
    LGH815 TWN TWN TW Taiwan China
    LGH815 VDF VODAFONE GB United Kingdom Europe
    LGH815 VIP VIP HR Croatia Europe
    LGH815 VDH VODAFONE HU Hungary Europe
    LGH815 VDP VODAFONE PT Portugal Europe
    LGH815 SWC SWISSCOM CH Switzerland Europe
    LGH815 VDR VODAFONE RO Romania Europe
    LGH815 VD2 VODAFONE DE Germany Europe

Android 6.0 Marshmallow güncellemesiyle bir çok ek özelliðe kavuþan LG G4 modeli, Doze modu, yeni uygulama izinleri yönetimi, güncellenmiþ Knock Code ve daha bir çok güzel özelliklerle geliyor.
    LG’nin yeni Android 6.0 güncellemesiyle gelen tüm yeniliklere buradan bakabilirsiniz.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Android iþletim sistemi üzerinde Custom ROM geliþtiren en ünlü firma olan Cyanogen, Marshmallow tabanlý ilk CyanogenMod 13 sürümünü resmi olarak bazý Android modelleri için yayýnladý.

Aradan çok geçmedi ki, Cyanogen resmi CM 13 sürümünü aþaðýdaki modeller için yayýnladý.
    CYANOGENMOD 13 RESMÝ SÜRÜMÜNÜN GELDÝÐÝ ÝLK CÝHAZLAR

OnePlus One (bacon)
    Nexus 7 (deb & flo)
    LG G4 (h815)
    Galaxy Tab Pro 8.4 (mondrianwifi)
    LG GPad 7.0 (v400 & v410)
    LG G3 Verizon (vs985)
    Moto X 2014 (victara)

Eðer resmi CM 13 sürümünü kullanmak istiyor ve yukarýdaki modellerden birine sahipseniz CyanogenMod‘u yükleyerek Android 6.0 Marshmallow sürümünü deneyebilirsiniz.
    Ayrýca belirtmekte fayda var, CM13‘ün bu modeller için yayýnlanmasýnýn ardýndan, bir çok modele de kýsa sürede geleceðini söyleyebiliriz.
    Üreticilerin güncelleme konusunda aðýr olmalarýna karþýn, Cyanogen gibi firmalarýn varlýðý veAndroid kullanýcýlarýný desteklemelerini takdir ediyoruz.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Sony’nin Eylül ayýnda sunduðu Xperia Z5 ailesi Ocak ayýnda Marshmallow güncellemesi almaya baþlayacak.

Sony Xperia Z5 ailesi gelecek ay Marshmallow’a kavuþacak
    Google, Ekim ayý sonunda Marshmallow adýndaki yeni Android iþletim sistemini yayýnlamýþtý. Bu iþletim sistemi dünya genelinde oldukça fazla sayýda akýllý telefon üreticisi tarafýndan tercih ediliyor ve firmalar da kaynak dosyalarýnýn sunulmasý ile daha önceki modelleri için güncelleme çalýþmalarýna baþlamýþlardý.

sony-xperia-x5-premium

LG, gibi bazý firmalar önceki modelleri için güncelleme sunmaya baþladýlar bile özellikle de Ocak ayý birlikte çok fazla sayýda model için Android Marshmallow güncellemesi sunulacak ve Sony’nin Xperia modelleri de bu cihazlar arasýnda yer alýyor.

Sony kýsa bir süre önce hatýrlanacaðý üzere Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alacak olan akýllý telefon ve tablet modellerinin listesini yayýnlamýþtý. Buna göre güncelleme alacak olan cihazlar:

Xperia Z5
    Xperia Z5 Compact
    Xperia Z5 Premium
    Xperia Z4 Tablet
    Xperia Z3+
    Xperia Z3
    Xperia Z3 Compact
    Xperia Z3 Tablet Compact
    Xperia Z2
    Xperia Z2 Tablet
    Xperia M5
    Xperia C5 Ultra
    Xperia M4 Aqua
    Xperia C4
    Diðer taraftan sýzýntýlarla adýndan söz ettiren @Ricciolo1 Twitter üzerinden yaptýðý açýkmada, Sony’nin Xperia Z5 ailesi için Android 6.0 Marshmallow güncellemesinin Ocak ayý içerisinde sunulacaðý bilgisini verdi. Marshmallow ile geliþtirmeler, optimizasyonda iyileþtirmeler, batarya performansýna yönelik iyileþtirmeler gelecek.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

HTC’nin 2014’deki amiral gemisi modeli One M8 için beklenen güncelleme çýktý.

HTC One M8 Android 6.0 güncellemesi yayýnlandý
    Google’ýn geçtiðimiz Ekim ayýnda yeni iþletim sistemi sürümü Android 6.0 Marshmallow’u yayýnlamasýnýn ardýndan, mobil cihaz üreticileri, güncellemeyi önceki modellerine sunabilmek için çalýþmalara baþladý.

htc-one-m81

Bu firmalardan biride Tayvan kökenli HTC oldu. HTC firmasý geçen yýl sunduðu One M8 ve bu yýl sunduðu One M9 modellerine Marshmallow güncellemesini sunabilmek için çalýþmakta idi. Geçtiðimiz yýlýn en beðenilen modelleri arasýnda yerini alan One M8 modeli için HTC firmasý merakla beklenen Android 6.0 Marshmallow güncellemesini yayýnladý. 2014 yýlýna damga vuran amiral gemisi sonunda beklenen güncellemeye kavuþmuþ oldu. HTC One M8 modeline beklenen güncellemenin geleceði daha önce üst düzey yönetici Mo Versi tarafýndan Twitter üzerinden duyurulmuþtu.

htc-one-m8-marshmallow

Yapýlan bu açýklama sonrasý kýsa bir süre içerisinde beklenen Android 6.0 Marshmallow güncellemesi yayýnlandý. Yayýnlanan güncelleme 1 GB boyutunda ve 6.12.1540.4 sürüm numarasýna sahip. Gelen güncelleme uygulama izinleri, batarya performansý, doze modu ve güvenlik yamalarý gibi yenilikler içeriyor. Güncelleme þu an için ABD kullanýcýlarý için OTA üzerinden sunulurken 2016 yýlýnýn ilk aylarýnda da ülkemizdeki kullanýcýlar için sunulmasý bekleniyor. HTC One M8 modeline sahip akýllý telefon kullanýcýlarý cihazlarýnýn Ayarlar/Cihaz Hakkýnda/Yazýlým Güncelleme bölümünden güncelleme kontrolünü gerçekleþtirebilirler.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

O, akýllý telefonlar arasýnda gerçek bir efsane. Satýþa sunulmasýnýn üzerinden altý yýl geçen HTC HD2 bu sefer de Android 6.0 Marshmallow güncellemesini çalýþtýrýyor.

Android 6.0 Marshmallow, HTC HD 2’ye Portlandý
    HTC’nin altý yýl önce Windows Mobile iþletim sistemi ile satýþa sunduðu HTC HD 2 modeli, akýllý telefon piyasasýnýn yaþayan efsanesi olmaya devam ediyor. Neredeyse çsloþtýrmadýðý iþletim sistemi kalmayan HTC HD 2 için geliþtiriciler bu sefer de Android 6.0 Marshmallow sürümünü portladý.

Bazý Telefonlar Asla Ölmez: HTC HD2

HTC HD 2 (4)

HTC’nin 2009 yýlýnda piyasaya sunduðu efsanevi akýllý telefonu HD2, her ne kadar firma tarafýndan ölüme terk edilse de ölmeyi reddetmeye devam ediyor. Windows Mobile 6.5 Professional sürümü ile piyasaya giriþ yapan HTC HD2, zaman için zaman içinde Windows Phone 7 de dahil olmaz üzere MeeGo, Android v2.1, Jelly Bean, KitKat ve Lolipop sürümünü çalýþtýrmayý baþarmýþtý. Ve son olarak HTC HD 2 için Android 6.0 Marshmallow sürümü de portlamalarý cihaz üzerinde çalýþtýrýldý.

Açýkçasý, Android 6.0 Marshmallow sürümünün fonksiyonlarýnýn, HTC HD2 üzerinde sorunsuz olarak çalýþmasýný beklemek HTC HD2’ye haksýzlýk olur. Fakat sürpriz bir þekilde çok sorunsuz olmasa da bir çok özellik çalýþýrken, dokunmatik ekran, WiFi ve sesler sorunsuz olarak çalýþýyor.

Tam bir Android 6.0 Marshmallow deneyimi sunmasa da HTC HD 2, Tayvanlý üretici HTC’nin bize þimdiye kadar gördüðümüz en etkileyici mobil donaným cihazýný sunulduðunu gösteriyor. Android 6.0 Marshmallow port romunu yükleme yönergeleri için Xda Developers sayfasýný ziyaret edebilirsiniz.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Kullanýcýlarýn uzun zamandýr beklediði, forumlarda sayýsýz baþlýðýn açýldýðý konuya nihayet Google el attý. Artýk Drive'da aradýklarýnýzý çok daha kolayca bulabileceksiniz!

10.12.2015 / 01:00Google'ýn online depolama sistemi Drive, þirketin sahip olduðu en baþarýlýhizmetlerden birisi. Fakat hala kusursuz deðil. Google, Drive'ý kusursuz olmaya bir adým daha yaklaþtýrmak için kullanýcýlarýn uzun süredir beklediði yeniliði getirdi
    Google Drive'da artýk dosyalarýnýzý türlerine göre sýnýflandýrabilir veya daha kapsamlý bir þekilde kimin tarafýndan eklendiði ve kimin görme yetkisinin olduðu gibi detaylý kriterler ile sýnýrlandýrarak, aradýðýnýzý daha rahat bir þekilde bulabilirsiniz.

Bu konuyla alakalý olarak Google'ýn ufak bir sürprizi daha var, yenilik þu anda bütün cihazlarda ekstra bir güncelleþtirmeye gerek duymaksýzýn aktifleþmiþ durumda. Eðer iPhone 6s veya iPhone 6s Plus'ýnýz varsa 3D Touch özelliði ile uygulamaya girmeden de dosyalarýnýzý arayabilirsiniz

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Bir süredir Beta testleri devam eden Cortana, nihayet Android ve iOS için resmi olarak yayýnlandý. Ýþte Android ve iOS için Cortana'nýn detaylarý ve indirme linki!

Windows 10 ile hayatýmýza giren sesli asistan Cortana'nýn,Android veiOS sürümleri birkaç aydýr Beta aþamasýndaydý. Standart Android'in yaný sýra Cyanogen ile çalýþan telefonlara da gelecek Cortana, bugün resmi olarak App Storeve Google Play Store'daki yerini aldý.
    iOS ve Android platformlarýnda boy gösteren Cortana henüz Türkçe dildesteðine sahip deðil. Ancak Cortana'yý denemek istiyorsanýz, aþaðýdakiindirme linklerinikullanarak uygulamayý indirebilirsiniz.
    :: Android için Cortana indir

:: iOS için Cortana indir

Peki, Siri ve Google Now ile yarýþan Cortana, Android ve iOS kullanýcýlarýna neler sunuyor? Ýþte kýsaca Android ve iOS için Cortana özellikleri!
    Android ve iOS için Cortana özellikleri neler?

- Android için "Hey Cortana" komutu
    - Bildirimler
    - Hatýrlatmalar
    - PC ile senkronizasyon
    - Sorularý cevaplama
    - Arama, mesaj gönderme, mailleri kontrol etme
    - Þakalar ve çok daha fazlasý

Kullanýcý Bilgi Menüsü

WhatsApp'ýn Windows Phone sürümü yeni bir güncelleme aldý

WhatsApp için yayýnlanan güncelleme uygulamada sesli mesaj esnasýnda yaþanan çökme sorununu gideriyor.

Popüler anlýk mesajlaþma uygulamasý WhatsApp’ýn Windows Phone/Windows 10 Mobile uygulamasý güncellendi. 2.12.222’den 2.12.226 sürümüne yükseltilen uygulamada gözle görülür bir yenilik yok, fakat bir süredir kullanýcýlardan yoðun þekilde þikayet alan sesli mesaj esnasýnda yaþanan çökme sorunu yeni güncellemeyle gideriliyor.
    Yine klasik olmakla birlikte bir dizi iyileþtirmeler de güncelleme içeriðinde yer alýyor. Windows Phone içinWhatsApp uygulamasýný buradan ya da aþaðýdaki barkodu kullanarak indirebilirsiniz.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Android iþletim sisteminin pek bilinmeyen, oldukça ilginç gerçekleri.Günümüzde dünya üzerinde en çok kullanýlan mobil iþletim sistemi olan Android iþletim sistemi, içerisinde bulunduðu mobil cihazlar sektörünün þu an en büyük sektörler arasýnda bulunmasýnda büyük bir paya sahip.Samsung, LG, Sony ve diðer teknoloji devlerinin cihazlarýnda kullanýlan Android iþletim sistemi, bu kadar çok kullanýcýya sahip olmasýndan dolayý her an gündemde olan bir sistem ve bu özelliði nedeniyle her özelliði hakkýnda bilgimiz var, galiba... Android iþletim sisteminin tüm özelliklerini bildiðini düþünen okuyucularýmýzý yanýltabilme potansiyeline sahip olan bu haberimizde, ünlü iþletim sisteminin bilinmeyen özelliklerinden bahsettik.
    Android 1.0 Herhangi bir Tatlý Ýsmine Sahip Deðildi

Bildiðiniz gibi Android iþletim sisteminin tüm versiyonlarý tatlý yiyecek isimleriyle kullanýma sunuluyor, Marshmallow, KitKat, JellyBean gibi isimlere sahip olan bu versiyonlardan 1.0 versiyonu Alpha/Astro Boy olarak adlandýrýlmýþtý. Ýþletim sisteminin 1.1'e güncellenmesiyle birlikte ismi Beta/Petit Four (minik Fransýz pastalarý) oldu ve tatlý isimleri geleneði böyle baþladý. Alfabetik isimlerin kullanýlmasý ise 1.5 Cupcake sürümü ile baþladý.
    Android 3.0'a Sahip Olan Hiçbir Telefon Yok

Android 3.0, ilk olarak tabletler için üretildi (bilgilendirmesinde "büyük ekranlý cihazlar için üretildi" þeklinde belirtiliyor). Bu nedenle hiçbir telefon, Android 3.0 Honeycomb sürümüne sahip deðil.
    Android'in Maskotu Olan Robot, Bir Erkek

Android iþletim sistemiyle tam olarak bütünleþmiþ olan yeþil sevimli robotumuz, bir erkek robot olarak üretildi.
    Android Ýþletim Sistemi, Özünde Bir Tablet Ýþletim Sistemi

Android iþletim sisteminin ortaya çýkmasý ilk olarak tabletler için ortak bir iþletim sisteminin geliþtirilmesi fikriyle hayat buldu. Ardýndan telefonlarla bu iþletim sisteminin ayný tutulmasý, Android'in kullanýldýðý ürün çeþidini arttýrdý.
    Android Microsoft'a Karþý Kuruldu

Android'in geliþtiriciliðini yapan ekip, dünyanýn en iyi yazýlým firmasý olan Microsoft'un tüm cihazlarý ortak bir çatý altýnda toplayacak iþletim sistemini geliþtireceðinden emindi. 2007 senesinde Apple'ýn iPhone'u tanýtmasýyla birlikte Android ekibi, Microsoft'tan önce davranýrlarsa onun önüne geçebileceklerine inandýlar ve bu hamleyi gerçekleþtirdiler.
    NASA Android'i Uzay Görevlerinde Kullandý

2013 senesinde NASA, uydu/telefon karmasý olan cihazlarý uzaya gönderdi. Android iþletim sistemine sahip olan bu cihazlarýn görevi, uzayýn belirli kesimlerinden fotoðraflar çekmekti. Elbette þu an hiçbiri görevine devam etmiyor ancak bazýlarý fotoðraflar çekebilmeyi baþardý.

Sayfa 11/15 ÝlkÝlk ... 23456789101112131415 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri