Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: DM800 HD PVR Image yüklernmiyor (NO CA FOUND)

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Icon5 DM800 HD PVR Image yüklernmiyor (NO CA FOUND)

Arkadaşlar, elimde DM800HD PVR bir cihaz var. Aldığım kişi SIM 201 olduğunu söylemişti. Cihaza image yüklemek istedim, fakat cihaza yanlışlıkla 3.0 imajı yükleyimce, o andan itibaren işler karıştı. NCF 2.0 ptogramı ile SSL 76 ükledim, şu anda makine açıldığında ön panelde;

Sim 201 team
    -> error
    *ERROR: NO CA FOUND

mesajı çıkıyor.
    Chiazı RS232 kablo ile PC'ye bağlayarak, Dream Up 1.3.3.8 programını çalıştırıp, Connect butonuna tıklıyorum. Cihazın fişini taktıktan sonra, hazır olunca Flash butonunu tıklayıp gerekli dosyayı seçiyorum, bana "Calculating checksum" mesajı veriyor. Saatlerce bekliyorum, hiçbir aktivite olmuyor.
    Dream Up Parched versiyonu ile yükleme yaptığımda ise image yükleniyor, yükleme bittikten sonra "Upload completed. Waiting for acknowledge" mesajını veriyor.
    Yüklemeyi web arayüzü ile yapmak için, cihazın açma kapama düğmesine basıp, fişini takıyorum, yine yukarıdaki NO CA FOUND mesajı görülüyor.
    Şimdi bu sorunu nasıl çözeriz, bir bilen varmı?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı ctetik Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Arkadaşlar, elimde DM800HD PVR bir cihaz var. Aldığım kişi SIM 201 olduğunu söylemişti. Cihaza image yüklemek istedim, fakat cihaza yanlışlıkla 3.0 imajı yükleyimce, o andan itibaren işler karıştı. NCF 2.0 ptogramı ile SSL 76 ükledim, şu anda makine açıldığında ön panelde;

Sim 201 team
    -> error
    *ERROR: NO CA FOUND

mesajı çıkıyor.
    Chiazı RS232 kablo ile PC'ye bağlayarak, Dream Up 1.3.3.8 programını çalıştırıp, Connect butonuna tıklıyorum. Cihazın fişini taktıktan sonra, hazır olunca Flash butonunu tıklayıp gerekli dosyayı seçiyorum, bana "Calculating checksum" mesajı veriyor. Saatlerce bekliyorum, hiçbir aktivite olmuyor.
    Dream Up Parched versiyonu ile yükleme yaptığımda ise image yükleniyor, yükleme bittikten sonra "Upload completed. Waiting for acknowledge" mesajını veriyor.
    Yüklemeyi web arayüzü ile yapmak için, cihazın açma kapama düğmesine basıp, fişini takıyorum, yine yukarıdaki NO CA FOUND mesajı görülüyor.
    Şimdi bu sorunu nasıl çözeriz, bir bilen varmı?
    hayırlı gunler ben denmedım ama belkı senı sorununu cozer bir bakarsın

no ca found error hatası çökmüş dm 800 se tamiri .

Dreambox NO CA FOUND Tamiri Tool NCF SIM2 v2 tutorial

Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Download link:

Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    goldmaster sg2100 disegc motorlu 110 cm çanakla 90 East den 34.5 West kadar 46 adet uydu dreambox hd 800 se orijinal
    4 sabit antenle humax 5400 ze

Uydular.90.85.74.70.68.66.62.60.54.53/52.5/52.50.46.45.42.39.36.33.32.31.30.28.26.23.21.19.16.13.10.9.7.5.3.1.dogu
    34.30.22.20.15.14.8.7.4.3.01. batı

Kullanıcı Bilgi Menüsü

NCF programı bir Rus yazılımı ve program virüs ve tojan kaynıyor.
    Kullanılmayan farklı bir bilgisayarda indirip denedim ama bir işe yaramadı.
    İlgin için teşekkür ederim.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ilk önce dreamupla bunu yükle kablo takip tüklersen sorun cözülür netten bunu bulup yükle su an evde olmadigim icin secondstage-dm800-84.nfi bu dosyayi netten bulup dreamupla yükle sonra istedigin image yüklersin kolay gelsin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri