Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
5 sonuçtan 1 ile 5 arasý

Konu: Mersat uydu alýcýsý trt hariç kanal göstermiyor (yardým)

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Mersat uydu alýcýsý trt hariç kanal göstermiyor (yardým)

Öncelikle Selamlar,
    1 haftadýr ''Mersat Mini Rax'' markalý uydu alýcýsý ile problem yaþýyorum. Sinyal gücü %67-%68'i bulurken sinyal kalitesi en fazla %5 oluyor. 1 hafta öncesinde 1-2 kanal haricinde (bu 2 kanal apartmanýn tümünde çekmiyor) diðer kanallar sorunsuz bir þekilde çalýþýyordu. fakat þuan sadece trt'nin kanallarý çekiyor. Uydu ayarlarýndan denemediðim iþlem kalmadý. Daha bugün yeni lnb kablosu taktým, fakat yine sonuç yok. Þimdi uyducu bulup birde ona para yedirmek istemiyorum. Bunun sebebi nedir? Konu hakkýnda bilgi sahibi olan arkadaþlar yardým ederlerse çok sevinirim. Teþekkürler..

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý revengefire44 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Öncelikle Selamlar,
    1 haftadýr ''Mersat Mini Rax'' markalý uydu alýcýsý ile problem yaþýyorum. Sinyal gücü %67-%68'i bulurken sinyal kalitesi en fazla %5 oluyor. 1 hafta öncesinde 1-2 kanal haricinde (bu 2 kanal apartmanýn tümünde çekmiyor) diðer kanallar sorunsuz bir þekilde çalýþýyordu. fakat þuan sadece trt'nin kanallarý çekiyor. Uydu ayarlarýndan denemediðim iþlem kalmadý. Daha bugün yeni lnb kablosu taktým, fakat yine sonuç yok. Þimdi uyducu bulup birde ona para yedirmek istemiyorum. Bunun sebebi nedir? Konu hakkýnda bilgi sahibi olan arkadaþlar yardým ederlerse çok sevinirim. Teþekkürler..
    sen yinede bir uyducu akadaþa götür cihazý.
    Konu ibrahim iz tarafýndan (28-08-2015 Saat 13:47 ) deðiþtirilmiþtir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý ibrahim iz Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    sen yinede bir uyducu akadaþa götür cihazý.
    ne kadara halleder hocam bu iþi

Kullanýcý Bilgi Menüsü

arkadaþým uydu alýcýnýn sanýrým lnb ayarlarý yerinde deðil lnb.lokal osilatör ayarýný 09750 10600 olarak ayarla yada üniversal lnb konumuna getir hçkl.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

frekans tarattýrýrken tp.listesinin 1 . sýrasýnda 11747.27500.h olarak ayarla ve netvork seçeneðini açýk konuma getir netvork seçeneði deðilde bazý cihazlarda þebeke olarak yazýlýdýr açýk konuma getir tarattýr sorunun düzelir hçkl.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri