Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Dm800 hd pvr lnb'den sinyal almıyor...!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Icon5 Dm800 hd pvr lnb'den sinyal almıyor...!

Arkadaşlar, başıma çok ilginç olaylar geldi. Dreambox DM800 HD PVR, SIM 3 cihaz kullanıyorum. Cihaz tam açılırken, adaptörün fişi çıktı. Adaptörün fişini tekrar taktım, cihaz normal açıldı, ama ne yaptımsa, cihaz LNB'lerden sinyal almıyor. Diseq'i çıkarıp, Türksat'ı direk taktım gene aynı. Hiçbir kanaldan sinyal almıyor.
    İkinci ilginç olay ise şu; Ben cihazdaki kanal ayarlarını "Drembox EDİT" programıyla yapıyorum. Cihaz LNB den sinyal almamaya başladığında, Dreambox EDİT programında kanalların TV, Radyo ve Data olan yayın tiplerinin hepsi Data oldu. Yani TV yayınlarının yanında da, Radyo yayınlarının yanında da, hepsinde Data yazıyor.
    Benim ilk aklıma gelen Tuner Arızası. Böyle bir Tuner Arızası yaşayan oldumu aranızda. Yada bu problemin nedeni ne olabilir.?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

cihaz tuneri görmüyor olabilir tuneri soketinden çıkart tekrar tak bakalım...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

üzerindeki kanalları sil manuel olarak 11747 H 27500 şebeke frekansını ekle eğer bu frekansta sinyal varsa tarattır eğer sinyal yoksa bilki cihazın tuneri gitti yada LNB,de bir problem vardır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri