Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 2/21 İlkİlk 123456789101112 ... SonSon
202 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Fıkralar Derleme

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Şaka Yapıyorsunuz Herhalde =)

Adamın biri gazetede gördüğü seçkin bir şirketin iş ilanına başvurur ve kısa bir süre sonra da görüşmeye çağırılır.

...Görüşme olumlu geçer ve prensipte anlaşıldıktan sonra çalışma koşullarına gelindiğinde müstakbel patronuyla aralarındaki konuşma şöyle gelişir.

A: Beyefendi bilmeniz gereken bir mevzu var ki, ben 5 bin dolardan aşağı bir ücretle çalışmam
    P: aman efendim dert ettiğiniz şeye bakın biz zaten 7500 dolardan aşağı maaş vermiyoruz kimseye..

A: Harika! ancak bir mevzu daha var ki bana tahsis edeceğiniz araba iyi bir araba olmalı üstelik son model.. zira başka türlü çalışamam..
    P: hah hah haa hiç merak etmeyin biz zaten bütün çalışanlarımıza jip veriyoruz. üstelik chrysler..

Adam gittikçe hem sevinmeye hem de endişelenmeye başlar, ama böyle bir fırsatta ele geçmez deyip devam eder konuşmasını sürdürmeye..

A: peki yalnız çalıştığım ortam stresli olursa ben verimli olamam.. bu nedenle sadece benim için çalışacak bir hizmetli ve bir de özel asistan ile yardımcı istiyorum.. Müstakbel patron aynı rahatlıkla cevap verir..:

P: Bu konuyu da düşünmeyin efendim zaten şirketimizin bir reviri bu revirde istihdam edilmiş her bir çalışan için özel hizmet verecek masözlerimiz var… Adam artık iyice afallamıştır ve dayanamayıp sorar:

Şaka yapıyorsunuz herhalde?!”

Patron cevap verir: Ama önce siz başlattınız

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Kaymakam-Başçavuş

Bir ilçeye bir kaymakam atanmış. Kaymakam yanına başçavuşu alıp, köylülerle tanışmak üzere köy, köy dolaşmaya başlamış...

Bakmışlar ki yolda bir adam kucağında bir eşek yavrusuyla gidiyor...

Kaymakam başçavuş'a demiş ki..
    "Ben bu köylüye biraz sataşayım"
    Başçavuş, kaymakamı uyarmış.

"Aman efendim, bunlar lafta altta kalmazlar. dikkat edin"

"Kaymakam, bir şey olmaz. Ben yıllarca mektep okudum kültürlüyüm cahil bir köylü mü beni lafta yenecek demiş."
    Arabayı durdurup köylüye yanaşmışlar kaymakam selam verip sormuş "nereye böyle kucağında yavrunuzla"

Köylü bir kaymakama bakmış, bir de başçavuş'a
    "Mektebe" demiş...
    "Mektebe yazdırmaya gidiyorum"...
    "Çok okursa kaymakam, az okursa başçavuş olsun diye

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Iki kadin
    dertlesiyormus. - Sorma hayatim demis biri, basima öyle bir
    felaket geldi ki,
    anlatilir gibi degil.
    - Hayrola, ne oldu? ..
    - Kocam yüzde 100 iktidar kaybina ugradi. **** hayatim tamamen
    sona erdi.
    Lafi oteki kadin almis;
    - Güzelim demis, sen gene de haline sükret! . Ya benim durumum? .
    Benimki yüzde 300 iktidar kaybina ugradi!
    'Yüzde 300'lafini duyan birinci kadin itiraz etmis:
    -Hiç öyle sey olur mu ayol? Yüzde 100 kaybi anlarim da, yuzde 300
    kayip nasil olur?
    ikinci kadin anlatmis:
    -Benimki geçen gün merdivenden iniyordu. Birden ayagi kaydi yere
    düstü.
    Hem parmagini kirdi,
    hem dilini isirdi!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Roma'da dünyaca ünlü San Pietro Kilisesi'nde büyük bir pazar ayini... Görkemli bir dinsel tören.. Papa bile katılıyor. Koskoca meydan mahşer yeri gibi..Kilisenin içi de dışı da tıklım tıklım.. Bu arada kilise kapısında iki adam özellikle dikkati çekiyor...İkisinin de boynunda kocaman birer levha asılı..Birinde "Ben koyu bir Hıristiyan'ım ,lütfen bana yardım ediniz " yazılı. Ötekinde ise sadece " Ben koyu bir Yahudi'yim " yazıyor. Tabii ki kiliseden çıkanlar Hıristiyan olduğunu ifade eden adama yanaşıyorlar ve ellerini ceplerine atıp cömertçe bir şeyler veriyorlar. Yahudi olduğunu ifade eden adamda ise siftah yok. Bu arada kiliseden çıkan iyi niyetli biri "Yahudi'yim " yazısı taşıyana sokuluyor.
    - " Bana bak kardeş " diyor , "..dürüstlük iyi bir şey, ama binlerce Hıristiyan kiliseden çıkarken , senin Yahudi olduğunu böyle aleni olarak ifade etmen kanımca hiç de akıllıca bir hareket değil. Bak kimse sana para da vermiyor zaten.. Bence çıkar o yazıyı boynundan , sen de su Hıristiyan gibi..." deyince , boynunda "Yahudi'yim" yazılı adam "Hristiyanım" yazılı olana dönüp sesleniyor:
    - Heey !.. Salamon !.. Herife bak be !.. Gelmiş bize ticaret öğretiyor..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ÜÇ DİL
    Temel ile Dursun Sultanahmette gezinirken bir turist gelip kendilerine bir adres sorar. Turist ingilizce, almanca ve fransızca sorar fakat bizim lazlar anlamaz...
    - Ula dursun bir yabancı dil öğrenemedik gitti
    - Ula neye yarayacakki bak adam üç dil biliyor yine derdini anlatamıyo...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Erkek:
    -Balığa Çıkabilmek İçin Karıma Geçen Hafta Bütün Evi Badana Yapma Sözü Verdim Der
    2. Erkek:
    -O Da Bir Şey Mi Ya Ben Karıma Evdeki Bütün Elektronik Eşyaları Yenileme Sözü Verdim Der.
    3. Erkek:
    -Siz Gene İyisiniz Ben Karıma Yeni Araba Sözü Verdim Der
    4. Erkek:??!!??
    Hepsi Şaşırır Döner 4. Erkeğe Sorarlar
    -Ne O Sen Karına Söz Vermedin mi Yoksa Sesin Çıkmıyor
    4. Erkek:
    -Yooo Ben Hiçbir Şeye Söz Vermedim. Saati Sabah 5.30’a Kurdum. Çalınca Karımın Kulağına Şunları Fısıldadım. Karıcığım Benimle Annemlere mi Gelirsin, Yoksa Balığa mı Çıkayım Dedim, Karımın Cevabı Kesin Ve Netti...
    -Sıkı Giyin Üşütürsün...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

eksik para

bir çocuk bakkla gitmiş. bir koli yumurta almış alırken bakkalcıya demiş ki bana neden hep küçük yumurta veriyorsun ? bakkalcıda : taşıması kolay olur diye cevap vermiş. çocukta büyük bir öfkeyle eksik para verip çıkmış . bakkalcı hemen arkasından eksik para verdin demiş. çocukta alaycı bir şekilde sayması kolay olur diye demiş...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

imam bayıldı.

bir gün bir kadın varmış.yanında çalışan kadına:
    bugün çocuğu uyut beşiğine yatır kola al buzdolabına koy demiş he bide imam bayıldı yap
    çalışan hizmetçi hhhhmmm
    kola alıyım kolayı uyutup beşiğe yatırıyım.
    bebeği alıp buzdolabına koyayım demiş sonra bide
    imamı arıyıp çağırmış.
    imam gelmiş.kadın eline bir sopa aldığı anda imamın başına geçirmiş.sonra hanım geldiğinde
    bune demiş.bu imam ne işe yarıyor sonra beşiğe baktığında.kolayı görmüş.buzdolabına baktığında da bebeği gördü. hizmetçiğe döbnerek kovuldun der.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ben kapıda değil pencereden çıtım

annesi oğluna ben çarşıya gidiyorum sakın kapıdan dışarı çıkma demiş. Annesi çarşıdan geldiğinde çocuğunu dışarda oynarken görmüş ve sormuş:

-Ben sana kapıdan çıkma demedim mi? demiş. Çocuk:

-Anne ben kapıdan çıkmadım ki pencereden çıtım demiş.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Temel bir gün eczanenin birine girer ve sorar tavuk var mıdır?
    Eczacı şaşkın bir şekilde burası eczane bizde tavuk yoktur der.
    Temel ertesi gün tekrar gelir ve yine sorar tavuk varmıdır?
    Eczacı tekrar tavuk olmadığını söyler.
    Temel ertesi gün yine gelir yine tavuk sorar.
    Eczacı sinirli bir şekilde burası eczane burada tavuk olmaz der.
    Temel de madem tavuk yok o zaman cama tavuk yoktur yaz der.
    Eczacı temel gelmesin diye cama tavuk yoktur yazar.

Ertesi gün temel eczaneye gelir ve tavuk ne zaman gelir diye sorar

Sayfa 2/21 İlkİlk 123456789101112 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri