Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/21 1234567891011 ... SonSon
202 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Fıkralar Derleme

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Phone 43 Fıkralar Derleme

Anne 5 yaşında ki çocuğuna sorar :
    + Ne yapıyosun canım ?
    - Mektup yazıyorum sevgilime ♥
    + Iyide sen yazmayı bilmiyorsun ki
    - Oda okumayı bilmiyo anne sen anlamazsn aşk bu aşk

SOBA BORUSU

Fizikçi, matematikçi, kimyacı, jeolog ve antropologdan oluşan bir heyet bir araştırma için arazide bulunmaktadır. Birden yağmur bastırır. Hemen yakındaki bir arazi evine sığınırlar.

Ev sahibi bunlara bir şeyler ikram etmek için biraz ayrılır. Hepsinin dikkati soba üzerinde toplanır. Soba yerden 1 metre kadar yukarıda, altındaki dizili taşların üzerindedir. Sobanın niçin böyle kurulmuş olabileceğine dair bir tartışma başlar.

Kimyacı: Adam sobayı yükselterek aktivasyon enerjisini düşürmüş, böylece daha kolay yakmayı amaçlamış.

Fizikçi: Adam sobayı yükselterek konveksiyon yoluyla odanın daha kısa sürede ısınmasını sağlamak istemiş.

Jeolog: Burası tektonik hareketlilik bölgesi olduğundan herhangi bir deprem anında sobanın taşların üzerine yıkılmasını sağlayarak yangın olasılığını azaltmayı amaçlamış.

Matematikçi: Sobayı odanın geometrik merkezine kurmuş, böylece de odanın düzgün bir şekilde ısınmasını sağlamış.

Antropolog: Adam ilkel topluluklarda görülen ateşe tapmanın daha hafif biçimi olan ateşe saygı nedeniyle sobayı yukarıya kurmuş.

Bu sırada ev sahibi içeri girer ve ona sobanın yukarıda olmasının nedenini sorarlar.

Adam cevap verir: - Boru yetmedi!

SİYASET

Ali 3. sınıfa giden zeki, afacan bir çocuktur . Öğretmen birgün sınıfta öğrencilerine siyaset konulu ödev verir. Ali de babasına sorar siyaset nedir diye. Baba düşünür, uygun bir yolla oğluna anlatır:

- Bu eve parayı kim getiriyor?
    -Sen babacım
    - Ben kapitalist rejimim o halde. Peki parayı alıp bizim ihtiyaçlarımızı karşılayan kim?
    - Annem.
    - O da hükümet olur bu durumda. Peki evin getir götür işini kim yapıyor?
    - Yardımcımız.
    - O da işçi o halde. Bu durumda da kardeşin gelecek, sen de halk oluyorsun.

Ali her şeyi not alır ve yatağına yatar. Gece birtakım sesler duyarak uyanır. Bakar ki kardeşininin bezinden kötü kokular geliyor, annesini uyandırmak ister. Fakat anne uyanmaz. Salona gidince de yardımcıyla babasını uygunsuz vaziyette görür. Hemen odasına koşup akşam tuttuğu notlara ekler: “Kapitalist rejim işçiyi sömürüyor, hükümet uyuyor, gelecek b.k içinde, halk ne yapsın?”

BORÇ

Eğlenmek isteyen padişahın biri bir gün, “Kim bana bir yalan söyleyebilirse bir küp dolusu altın vereceğim!” demiş. Yalancılar hemen saraya koşuşturup başlamışlar yalana;
    Biri “Bir kuş, aslanı kapıp yuvasına götürdü” demiş.
    Padişah:
    -Bunun neresi yalan? Kuş kartaldır, aslan da kuzu kadar minik bir yavru. Kaptı mı götürür yuvasına tabii.
    Başka biri:
    -Komşu ülkede bir eşeği kral yaptılar!
    Padişah:
    -Ülkenin kralı pencereden bakınırken tacını düşürmüştür. Taç da pencerenin altındaki eşeğin başına geçmiştir. Taç kimin kafasındaysa, kral odur tabii!
    Bir başkası:
    -Padişahım, ben gökyüzüne bir ok attım. Altı ay sonra geri döndü!
    Padişah:
    -Senin ok bir ağacın üstüne düşmüştür. Ağaç sonbaharda yapraklarını dökünce ok da takılacak yer bulamayıp yere inmiştir.
    Böylece padişah her yalana bir bahane bulmuş ve kimse padişaha bu yalandır dedirtememiş.
    Sonra Kayseri’den bir adam gelmiş, padişahın huzuruna çıkmış.
    -Padişahım, sen benim babamdan borç olarak bir küp dolusu altın almıştın. Şimdi geri almaya geldim. Yalandır dersen ödülümü ver. Yalan değil dersen, o zaman da borcunu öde bir zahmet!

VURDUK

Temelin babası vefat eder. Cenazeye gelen eski dostlardan biri “Başın sağ olsun Temel, nasıl öldü baba?” diye sorar. Temel: - 15. kattan aşağı düştü.

- Yapma yaa, demek 15. kattan yere çakılarak öldü?
    - Yok, tam yere düşecekken manavın tentesine çarptı tekrar havalandı.
    - Desene daha yüksekten çakılarak öldü.
    - Yok, tam olarak öyle ölmedi, tenteden yükselince karşı binanın çatısına gitti.
    - Anladım, çatıya çarparak öldü.
    - Yok tam olarak öyle olmadı, karşı binanın çatısından yuvarlandı ve alttaki kasabın tentesine çarptı, oradan da yine havalanınca elektrik tellerine çarptı.
    - Şimdi anladım, o zaman elektrik çarptı?
    - Yok öyle de ölmedi aslında
    - Yahu doğru düzgün anlatsana, bu adam nasıl öldü!
    - Baktık ordan oraya, duracağı yok, furduk oni…

KİM KURTULMUŞ

Zamanın birinde mükemmel erkek ve mükemmel kadın karşılaşmışlar. Mükemmel bir flört döneminden sonra, mükemmel bir evlilik yapmışlar. Birlikte mükemmel bir hayat sürmüşler. Bu mükemmel çift karlı, fırtınalı bir Noel akşamı mükemmel arabalarıyla giderken yolda donmak üzere olan bir adam görmüşler. Mükemmel çift olduklarından adama yardım etmek için durmuşlar. Adam meğer sırtında oyuncak çuvalıyla Noel Baba’ymış. Mükemmel çiftimiz Noel akşamı çocukların hayallerini karartmamak için Noel Naba ve oyuncaklarını arabaya yüklemişler. Oyuncakları çocuklara dağıtarak yollarına devam etmişler.
    Maalesef tipi artmış, araca hakim olmak zorlaşmış ve mükemmel çift ve Noel Naba trafik kazası geçirmisler.

Kazada bunlardan yalnızca biri kurtulmuş.

Soru: Kim kurtulmuş?

Cevap: Mükemmel kadın kurtulmuş.
    Her şeyden önce mükemmel kadın gerçekten vardır.
    Ancak herkes bilir ki Noel Baba ve mükemmel erkek birer hayal ürünüdür.

DİKKAT: Kadınlar burada okumayı bıraksınlar, onlar için yazının sonu burası!

Erkekler devam edip aşağıya bakabilirler.

Eğer mükemmel adam ve Noel Baba birer hayal ürünüyse, arabayı mutlaka mükemmel kadın kullanıyordur.
    Bu bize kazanın nedenini ve en mükemmel kadının bile araba kullanmak gibi bazı konularda pek de mükemmel olmadığını gösterir.

*Okumaya sadece erkekler devam etmeli.*

Şimdi eğer bir kadınsanız ve hala bunu okuyorsanız, bu da başka bir noktayı açığa kavuşturur:
    Kadınlar hiç bir zaman laf dinlemezler.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Ne güzel bir makamdır..

Nasreddin Hoca’ya sormuşlar: “Kimsin?”
    “Hiç” demiş Hoca, “hiç kimseyim.”
    Dudak bükülüp önemsenmediğini görünce,
    ......sormuş Hoca: “Sen kimsin?”
    “Mutasarrıf”ım demiş adam kabara kabara.
    ...“Sonra ne olacaksın?” diye sormuş Nasreddin Hoca.
    “Herhalde vali olurum” diye cevaplamış adam...
    “Daha sonra?..” diye üstelemiş Hoca.
    “Vezir” demiş adam.
    “Daha daha sonra ne olacaksın?”
    “Bir ihtimal sadrazam olabilirim.”
    “Peki ondan sonra?”
    Artık makam kalmadığı için adam boynunu büküp “Hiiiç.” Demiş
    “Daha niye kabarıyorsun be adam, demiş Hoca..
    ben şimdiden, senin yıllar sonra gelebileceğin makamdayım

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Sistem (Temel)

Askerliğini bahriyeli olarak yapıp tezkere alan temel kahvede askerlik anılarını anlatmakta, bu arada atışlı tatbikatları anlatırken torpili gönderip hedefi yok ettim der. bunun üzerine dursun

-Uy temel torpil atarken nasıl oluyor da denizaltının içine su kaçmayı..? der Temel

-Bak uşagım yaz gelince denize giriyorsun suyun içinde yelleneysin yellenirken kıçına su kaçıyormu?

-kaçmıyo

-tamam işte sistem aynı sistem...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bir_Tane_Daha_Solucan

Derste öğretmen herkese teker teker sorar. Önce Ahmet'e sorar: - Ayakları olmayan bir hayvan biliyor musun? Ahmet: - Balık. Sonra Mahmut'a sorar: - Sen bir tane daha biliyor musun? Mahmut: - Solucan. En son olarak bizim Hasan'a sorar: - Sende bir tane daha söyle de, başka soruya geçelim. Hasan: - Bir tane daha solucan.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Trafik lşıkları

Erzuruma trafik ışıkları yeni koyulduğunda polis vatandaşı bilinçlendirmek için ışıklarda beklemekte o sırada erzurumlu kadının biri yayalara kırmızı yanarken karşıya geçer. Polis derki
    - hanfendi napıyosun görmüyonmu kırmızı ışığı.
    Kadın hiç istifini bozmadan
    -vışş yenimi aldınız heyirli olsun...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Kadın Zekası

Adam işten çıkmadan önce karısını arar;
    -Tatlım , patron bir kaç arkadaşıyLa beraber komşu viLayetteki
    büyük göLde baLık avLamaya gidecek, benim de geLmemi istiyor.
    Bu hafta sonunu orada geçireceğiz. Bu benim terfi aLmam için iyi bir fırsat.

..... Benim için yeteri kadar giysi ve oLta takım çantamı hazırLarmısın?
    Direk ofisten çıkacağız ve geçerken evden çantaLarı aLırım. Ha, yeni ipek mavi pijamamı da koymayı unutma.
    Karısı biraz işkiLLenir. Fakat kocasının istedikLerini de yapar.
    Hafta başında adam eve geLir, biraz yorgundur ama iyi gözükmektedir.

Karısı onu karşıLar ve çok baLık tutup tutmadığını sorar.

Adam: Ha, evet epey baLık tuttuk. .

Fakat sana söyLediğim pijamayı çantaya koymamışsın.

Karısı: OLtanın buLunduğu takım çantasına koymuştum!.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Yılın Fıkrasıy- Mışşş

hikaye trakyada geçmis gerçek bir olaymış;

Yasli bir amca, eseginin üzerinde karayolunda seyretmektedir. Bunu gören trafik polisleri, amcaya takilmak isterler ve durdururlar.

Polis: Be amca, Neçin dakman golani? (Golan: Emniyet kemeri.)
    Amca: Dakmam be işte!
    Polis: E bak gördün mu, şimdi ceza keseceyik.
    Amca: Kes bakalim ne keseceysan da gidecem, acele işim var.
    Polis: Peki amca, cezayi sana mi yazalim yoğsam eşeğe mi?
    Amca: ???

Polis: Yani cezayi sana yazarsak beş milyon ödeycen, eşeğe üç milyon ödeycen.
    Amca: Bana kes o zaman.
    Polis: Neden sana keseyon amca?
    Amca: Onun sicili temiz ossun, polis yapcez onu !!!!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Anandamı üniforma giyiyor...

Bir gün yüzbaşı askerlerin hepsine ceza verir,
    10 şınav çekeceksiniz der ;
    1 2 3 4 5 6 7 8 9 derken yüzbaşı 9 9 9 9 9 diye devam eder epeyce bir süre geçer yüzbaşı bir türlü 10 demez...

Sonra yüzbaşı gülerek : Biliyorum şimdi bana küfür ediyorsunuz ama bu üniforma küfür geçirmez der.

Arkadan cılız bir ses Anandamı üniforma giyiyor ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Aldattım Ama ..

Aldattım Ama ..

Alışverişten sonra evine dönen kadın, kocasını yatakta genc ve guzel bir kadınla yakalayinca dehşete düşer.

Ortalığı dagıtmaya kalkışacağı sırada kocası onu durdurur.

"..Şöyle aciklayabilirim..." der.. "Eve donerken bu zavalli kizi gordum. Cok yorulmustu.

Onu arabama aldım. Karnı da acıkmıştı, o yüzden onu eve getirdim ve senin buzdolabında unuttugun rostoyu pisirdim.

Kızın ayakkabıları delinmişti. Modası gecti diye artik giymedigin ayakkabılarından bir cift verdim ona.

Üşümüştü, o yüzden sana dogum gününde aldıgım fakat rengini begenmedigin icin hic giymedigin suveteri ona verdim.

Kizin pantolonu parca parca olmustu, artık senin kalçalarının sıgmadıgı bir pantolonunu da verdim.

Tam çıkmak uzereyken bana "Karınızın artık kullanmadıgı baska birsey var mi bu evde?" diye sordu.. ve işte buradayız.."

Kullanıcı Bilgi Menüsü

250 Dolara Mercedes...

“250 DOLARA MERCEDES”
    Adam otomobil almayı düşünüyor
    Gazetedeki ilanlara bakıyor..
    Derken, o da ne,
    “250 DOLARA MERCEDES”
    Yanlış basılmış deyip sayfaları çeviriyor
    Ertesi gün yine aynı sayfa, yine aynı ilan
    “250 DOLARA MERCEDES”
    Hata devam ediyor diye düşünmüş....
    Ertesi gün yine aynı sayfa, aynı ilan....
    “250 DOLARA MERCEDES”
    Bi dakika yaa bi arayıp ikaz edeyim, yanlış yapmasınlar deyip numarayı çevirmiş....
    Çok kibar ve güzel sesli bir bayan cevap vermiş,
    -Buyrun beyefendi
    -Hanımefendi, gazetede bir mercedes ilanı var, siz mi verdiniz?
    -250 dolara yeni bir süper lüks mercedes, bunu soruyorsunuz sanırım Evet, zaten sadece siz aradınız.
    -Yani, ilan doğru mu?
    -Evet beyefendi, arabayı almak mı istiyorsunuz?
    -Yani 250 dolara mercedes öyle mi..?
    -Evet..
    -A ar arab araba ara arabayı gö gö göreb görebilir miyim?
    -Tabii adresi vereyim yazın...
    Adam hızla yola düşer, şehir dışındaki adresi bulur, görkemli bir malikanedir.
    Bahçeden girer, zili çalar, Bir uşak kapıyı açıp adamı salona alır.
    Güzel, genç ve alımlı bir bayan gelir, kibarca karşılayıp buyur eder adamı...
    -Hanımefendi, ara ara aa aarabayııı g ggö görebilirmiyim?
    -Tabii ki, buyrun garaja gidelim
    Garajın kapısı açılır,... pırıl pırıl, özel yapım, son model mercedes tüm ihitişamıyla orada.......
    -Ha ha han hanımefendi, a a ara araba ça çal çalışıyormu?
    -Alın anahtarları deneyin
    Adam elleri titreyerek arabaya oturur, anahtarları takıp marşa basar, araba saat gibi çalışmaktadır.
    -P pepekii, y yü yürüyormu? Diye sorar
    -Bahçede bir tur atın isterseniz
    Adam bahçede bir tur atar, evet... Mercedes şahane... Geri döner ve sorar
    -Şimdi ben, size 250 dolar verirsem bu arabayı alabilirmiyim yani?
    -Evet Beyefendi, aynen öyle
    Adam yine elleri titreyerek cebinden çıkardığı paraları kadına uzatır. Kadın aracın belgelerini imzalayıp adama uzatır,
    -Hayırlısı olsun beyefendi, deposu da dolu, arabanızı güle güle kullanın
    Adam arabaya biner, tam gidecekken döner ve dökülür:
    -Hanımefendi, allahaşkına ne olursunuz şu işin aslını bana anlatın, yoksa delireceğim!
    Kadın buruk bir kahkaha atarak “pekiyi”, der. Ve çantasını açıp bir kağıt çıkartır
    -Bu benim geçen hafta sekreteri ile yurtdışına kaçan utanmaz eşimin bıraktığı mektup:
    Bakın ne diyor:
    “Sevgili karıcığım bana çok emeğin geçti, beni affet...Sana evi, çocukları, eşyaları, şirketlerden birini, sahildeki yazlığı bırakıyorum. Senden bir küçük ricam olacak: Lütfen garajdaki mercedesi sat ve parasını bana yolla”

Sayfa 1/21 1234567891011 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri