Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 1/7 1234567 SonSon
61 sonuçtan 1 ile 10 arasý

Konu: Türksattan Kaçak Yayýn Yapan Film Kanallarý Uydudan Temizlendi

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Türksattan Kaçak Yayýn Yapan Film Kanallarý Uydudan Temizlendi

Kaçak yayýn yapan kanallar türksat tarafýndan kapatýldý korsan film yayýnlayan reklam arasý genellikle film yayýnlayan bu kanallar rtük uyarýsý ardýndan sinyalleri kesildi

Yayýnlarý sonlanan platformlar

---------------------------------------------------------------------------------------
    Digi Medya Paket 1 (12303 V) left Türksat 4A @ 42° East

---------------------------------------------------------------------------------------
    Digi Medya Paket 2 (11794 H) left Türksat 4A @ 42° East

Güç Dijital Paket 1 (12265 V) left Türksat 4A @ 42° East

Güç Dijital Paket 2 (11824 V) left Türksat 4A @ 42° East

Güç Dijital Paket 3 (12685 H) left Türksat 4A @ 42° East

RTÜK'TEN KONU ILE ILGILI AÇIKLAMA
    Ýzinsiz Yayýnlarý Ýleten Platform Ve Altyapý Ýþletmecilerinin Yetkilerinin Ýptaline Yönelik Duyuru
    Ýzinsiz yayýnlarý ileten platform ve altyapý iþletmecilerinin yetkilerinin iptali:
    Bilindiði üzere 6112 Sayýlý Radyo ve Televizyonlarýn Kuruluþ ve Yayýn Hizmetleri Hakkýnda Kanunun 29. Maddesine göre yayýn hizmetlerinin iletimi faaliyetlerine iliþkin uyulmasý gereken idarî, malî ve teknik þartlar Üst Kurulca belirlenir ve þartlarý yerine getiren kuruluþlara yayýn iletim yetkisi verilir. Bu çerçevede, platform ve yayýn hizmeti iletimi yapan altyapý iþletmecileri, iletimini yapacaklarý yayýn hizmetlerini Üst Kurula bildirmekle yükümlüdürler.
    Anýlan kanun ve yönetmelik hükümleri kapsamýnda yapýlan denetimler sonucunda bazý platform iþletmecilerinin iletimini yaptýklarý yayýn hizmetlerini Üst Kurula bildirmedikleri ve izinsiz yayýnlarý ilettikleri tespit edilmiþtir. Bunun üzerine söz konusu kuruluþlar yazýlý olarak uyarýlmýþ ve izinsiz yayýnlara son vermeleri gerektiði bildirilmiþtir. Ancak, uyarýya raðmen bazý Uydu Altyapý Platform iþletmecilerinin izinsiz yayýnlarýn iletimine devam ettikleri belirlenmiþtir.
    Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun 9 Eylül 2015 tarihli toplantýsýnda, 6112 Sayýlý Kanunun 29.Maddesinin 3.Fýkrasý ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uydu Yayýn Yönetmeliðinin ilgili hükümleri gereðince yükümlülüklerini yerine getirmeyen iki kuruluþun yayýn iletim yetkisinin iptal edilmesine ve ayrýca kuruluþlarýn TÜRKSAT uydularý üzerinden ilettiði yayýnlarýn iletiminin durdurulmasýna, Oy Birliði ile karar verilmiþtir.
    Yapýlan idari iþlem, uydudan izinsiz olarak yayýnlarý ileten platform ve altyapý iþletmecilerinin yayýn iletim yetkilerinin iptalinden ibaret olup, hiçbir þekilde Üst Kuruldan izinli olarak iletilen televizyon yayýnlarýný hedef almamakta ve bu yayýnlarýn Türksat A.Þ. üzerinden baþka uydu platform ve altyapý iþletmecileri tarafýndan iletimini engellememektedir. Dolayýsýyla bazý basýn ve yayýn organlarýnda yer alan ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun farklý dil ve lehçelerde yayýnlarý hedef aldýðýna iliþkin iddialar hiçbir þekilde gerçeði yansýtmamaktadýr.
    Kamuoyu ve ilgililerin dikkatine önemle sunulur.
    RTÜK

Kullanýcý Bilgi Menüsü

bence iyi yapýþlar.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Reklam arasý film yayýnlýyorlardý sansursuz þekilde ama bir kere olsun bu kanallarda filmin sonuna gelemedim cinsellik reklamlarýý kalitesiz ot reklamlarýý kumar telefon yarýþmalarým yüzünden þahsen üzülmedim eksiklikte yok belki kendilerine ceki düzen verirler beleþ film yayýnlýyorlardý ve sýfýr masraf ile milleti kandýrma üzerine kurulu reklamlarla bir yere varmaya çalýþtýlar sonu bu oldu

Kullanýcý Bilgi Menüsü

arkadaþlar hangi korsan yayýn veya hangi kaçak yayýndan bahsediyorsunuz araþtýrdýnýzmý düz bastý yazý yazýyorsunuz 2015 senesindeyiz nasýl olur varmý böyle bir sistem söylermisiniz bana transponder parasýný ödemeden yayýn yapýlmasý imkaný yok vhf veya uhf vericimi sandýnýz uydu sistemini istediðinizde kafanýza göre sinyali vermeyi asýlsýz haberdir itibar etmeyin kaçak yayýn veya korsan yayýný kaç saat çalýþtýrýrlar en fazla 1 saat kimse bu yazýlara inanmasýn açýklama bekliyoruz TÜRKSAT uydu yer istasyonundan böyle biþey mümkün deðil

bu yazýnýn altýna bir yazý ilave edecem bu yazýyý sizlerin çoðu göremezsiniz yazdýðým sitede bu site linkedin dir mademki bu kadar daðýtmak basitti cezalar yoktu birisi desin yazsýn okuyalým aypi tv dahil

sizleri biraz bilgilendirmek istiyorum tv kartlarý üzeri bu sistemi her hangi bir tv kartý ile rahatlýk ile yapa bilirsiniz tv kartlarýndan yapýlmasýnýn en önemli özelliði 1 tv kartý 1 tüner ile 1 transponderde kaç adet kanal varsa hepsidir aypi tv olarak uydu cihazlarý ile 1 tüner den bir transponderden 1 kanaldýr ben iþin aslýný söyleyim aypi tv üzeri düþünmedim nedeni türkiyedeki internetin yavaþ olmasýndandýr avrupada en küçük ülkede dahil 100 megabit duplex internet mevcuttur çok iyi bilirsiniz en üst düzey enigma 2 uydu cihazlarýnda dahil türkiyede 8 megabit internet gerektiðini söylerler fakat hiç kimse tam ekranda 82 ekran tv den bahsediyorum 3 megabit internetin dahil yettiðini bu test edilmiþtir eyer istemiþ olsaydým yine 2 tv kartý ile dahil yayýn verilebilinirdi kanunlarýmýz müsayit olsaydý bir resim verecem sizlere bu resim server 2012 r2 üzeri tv kartlarýnýn 4k ile 2 kanalýn açýldýðýný gösteren birde çalýþan programlar var dvbdream,progdvb,dvbvieri gibi server 2012 r2 üzeri dvbdream yapan kiþiler dahil cevap verememektelerdir prog dvb üzeride çalýþtýrýlmýþtýr onlarýnda haberi yoktur ve çalýþtýrýlmýþtýr bunlarý bir görün istesek neleri yapabileceðimizin resmidir saygýlarýmla
    Konu nexx45 tarafýndan (16-09-2015 Saat 01:18 ) deðiþtirilmiþtir.

Users Awaiting Email

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Görüþlerine aynen katýlýyorum kardeþim

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý nexx45 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    arkadaþlar hangi korsan yayýn veya hangi kaçak yayýndan bahsediyorsunuz araþtýrdýnýzmý düz bastý yazý yazýyorsunuz 2015 senesindeyiz nasýl olur varmý böyle bir sistem söylermisiniz bana transponder parasýný ödemeden yayýn yapýlmasý imkaný yok vhf veya uhf vericimi sandýnýz uydu sistemini istediðinizde kafanýza göre sinyali vermeyi asýlsýz haberdir itibar etmeyin kaçak yayýn veya korsan yayýný kaç saat çalýþtýrýrlar en fazla 1 saat kimse bu yazýlara inanmasýn açýklama bekliyoruz TÜRKSAT uydu yer istasyonundan böyle biþey mümkün deðil

bu yazýnýn altýna bir yazý ilave edecem bu yazýyý sizlerin çoðu göremezsiniz yazdýðým sitede bu site linkedin dir mademki bu kadar daðýtmak basitti cezalar yoktu birisi desin yazsýn okuyalým aypi tv dahil

sizleri biraz bilgilendirmek istiyorum tv kartlarý üzeri bu sistemi her hangi bir tv kartý ile rahatlýk ile yapa bilirsiniz tv kartlarýndan yapýlmasýnýn en önemli özelliði 1 tv kartý 1 tüner ile 1 transponderde kaç adet kanal varsa hepsidir aypi tv olarak uydu cihazlarý ile 1 tüner den bir transponderden 1 kanaldýr ben iþin aslýný söyleyim aypi tv üzeri düþünmedim nedeni türkiyedeki internetin yavaþ olmasýndandýr avrupada en küçük ülkede dahil 100 megabit duplex internet mevcuttur çok iyi bilirsiniz en üst düzey enigma 2 uydu cihazlarýnda dahil türkiyede 8 megabit internet gerektiðini söylerler fakat hiç kimse tam ekranda 82 ekran tv den bahsediyorum 3 megabit internetin dahil yettiðini bu test edilmiþtir eyer istemiþ olsaydým yine 2 tv kartý ile dahil yayýn verilebilinirdi kanunlarýmýz müsayit olsaydý bir resim verecem sizlere bu resim server 2012 r2 üzeri tv kartlarýnýn 4k ile 2 kanalýn açýldýðýný gösteren birde çalýþan programlar var dvbdream,progdvb,dvbvieri gibi server 2012 r2 üzeri dvbdream yapan kiþiler dahil cevap verememektelerdir prog dvb üzeride çalýþtýrýlmýþtýr onlarýnda haberi yoktur ve çalýþtýrýlmýþtýr bunlarý bir görün istesek neleri yapabileceðimizin resmidir saygýlarýmla
    Bu kanallar film þirketlerine telif hakký vermiyorlar kaçak yayýn yaparak resmen biz ödemiyoruz diyip ne varsa yayýnlýyorlar sansur vs yok tamam biz açýmýzdan cok iyi bir olay sansur yok bedava film izleniyor buraya kadar problem yok zaten bu kanallarý film þirketleri þikayet edip bu kanallarýn en sonunda kapatýlmasýna neden oldu turksatta parayý veren düdüðü çalar en son rtük karýþmýþ zaten koskoca power tv sahibi bu gibi kanallarý turkiyede nasýl kurupta yayýýnlýyordu hayretler ötesi tum filmler zaten normal ulusal kanal ve þifrelilerden alýnmaydý kimse kabul etmez bu durumu o yüzden kacak kanallar birde dagla gecer gibi sunal tv saban tv rocky tv hababam tv nereden cýrt pýýrt isim var bu reklam platformundaydý

Kullanýcý Bilgi Menüsü

bu konu telif haklarý ile alakalý deðil eyer telif haklarý ile alakalý olsaydý rütük çoktan kapatýrdý sorgusuz suhalsiz

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý nexx45 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    bu konu telif haklarý ile alakalý deðil eyer telif haklarý ile alakalý olsaydý rütük çoktan kapatýrdý sorgusuz suhalsiz
    Bu haberi okuyun Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.

2-3 ay önce ben açmýþtým yine telif haklarý-sansursuz yayýn yapmalarý-rtükten lisans almadan yayýn yapmalat bir sürü nedenleri var

Kullanýcý Bilgi Menüsü

b encede cok ýyý olmus býr suru gereksýz kanal vardý kým yaptýysa elýne sahlýk

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Biraz daha göz yumulsaydý Maçbox Ligboxeuro gibi bir kanalda lig maçlarýný ücretsiz izlerdik.Kötü oldu )

Sayfa 1/7 1234567 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri