Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Dreambox internet bağlanma sorunu.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Dreambox internet bağlanma sorunu.

Arkadaşlar, cihazım dreambox 500 s daha önce masaüstü bilgisayarım vardı burada cihaza bağlanıp server kullanıyordum. Ancak masaüstü bilgisayarı satıp laptop aldım modemden cihaza eternet kablo çektim,cihazın pluginlerde internet haberlerine tıkladığında haberleri güncelliyor. cihaz modemden dhcp işaretli olarak otomatik ip alıyor ancak flash fxp ile cihaza bir türlü bağlanamadım dream şifresi felan değiştirmedim. var sayılan ağ geçidininin sonunu 100-200 gibi değiştirdim olmadı laptopu modeme kablo ile bağladım yine olmadı.
    Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa şimdiden teşekkür ederim.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

kimse cevap vermedi bende sorunu çözemedim. modemden kablo ile dream cihaza bağlantı oluyor ıp alıyor, ancak laptopla kablosuz ve kablolu olarak denedim flash fxp ile bir türlü cihazla bağlantı kuramadım, bağlantı başarısız uyarısı veriyor.Yardım lütfen..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

flash fxp programında sorun olabilir. isterseniz bilgisayardan kaldırıp tekrar kurun. sonra dream 500 cihazın ip'si ne kadar ağ bağlantısından kontrol ediniz, eğer bağlanamıyorsanız cihazın Ethernet entegresi patlamışta olabilir. yada cihazı fabrika ayrına verip, direk ağ bağlantısı ip nosunu kontrol ederek bağlanmayı deneyiniz.
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

cross kablo kullan dostum bendede aynı sıkıntı vardı cross rj45 etnernet kablosu ile sorunu aştık

Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

bu resimdkei sağdaki gibi bir kablo yaptır bilgisayarcıya sorun çözülüyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri