Konuya Etiketlenenler

Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/5 12345 SonSon
46 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Eutelsat 36A/36B uydusu hakkında

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Eutelsat 36A/36B uydusu hakkında

Eutelsat 36/A uydusunu ayarlamak için gerekli olan CİRCULAR LNB almayı düşünüyorum.benim için önemli olan HD yayınları alabilmek arkadaşlar.

Özellikle 12207 R 27500 Frekansını ayarlayabimek.bu frekanstan yayın alan arkadaşlar varsa bulunduğu konumla beraber yazarsa sevinirim..bu frekansı alamıcaksam LNB almayı düşünmüyorum zira..

Konu cayna tarafından (11-10-2015 Saat 11:54 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Trakya edirneden rus uydusunu alamıyoruz malesef cayna keşke açsa 8.çanağı da oraya kurardım...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı FORTUNE™ Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Trakya edirneden rus uydusunu alamıyoruz malesef cayna keşke açsa 8.çanağı da oraya kurardım...
    ok teşekkür.ben gene de kafaya taktım circular lnb şiparişi verdim uygun bir havada 120 lik ofsetle denicem bakalım..

bu resme göre 120 likle almam lazım..

Konu cayna tarafından (11-10-2015 Saat 12:48 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı cayna Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Eutelsat 36/A uydusunu ayarlamak için gerekli olan CİRCULAR LNB almayı düşünüyorum.benim için önemli olan HD yayınları alabilmek arkadaşlar.

Özellikle 12207 R 27500 Frekansını ayarlayabimek.bu frekanstan yayın alan arkadaşlar varsa bulunduğu konumla beraber yazarsa sevinirim..bu frekansı alamıcaksam LNB almayı düşünmüyorum zira..

Selam ben bölge olarak batıda kalıyorum 36B rus uydusunu 150 lik çanak anten ile tüm tpleri almaktayım ama bu güne kadar 36A uydusundan ne yaptımsa sinyal alamadım.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Baldemir Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Selam ben bölge olarak batıda kalıyorum 36B rus uydusunu 150 lik çanak anten ile tüm tpleri almaktayım ama bu güne kadar 36A uydusundan ne yaptımsa sinyal alamadım.
    teşekkür hocam.forumda bu konuya baktım evet 36A da sıkıntı var..
    beaverss çıkan frekansları yazmış,bu frekans var fakat sinyal kalitesi yazmayınca bu konuyu açtım.
    LNB gelince denicem artık..ATLANTA shop tan şipariş ettim..
    Konu cayna tarafından (13-10-2015 Saat 11:16 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

EUTELSAT 36A/36B uydusunu sakaryadan 120cm ofset çanak anten ile full yakaladım arkadaşlar..
    36/A uydu sinyalleri daha kuvvetli %86
    36/B uydu sinyalleri daha düşük %64 civarında

circular lnb ve 120 cm ofset çanak ve süpersatforum server ile uydu seyredilir arkadaşlar..

Konu cayna tarafından (15-10-2015 Saat 12:12 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

hayırlı olsun 36 derece zengin içeriğe sahip bir uydudur

Kullanıcı Bilgi Menüsü

usta güzel olmuş.
    bu lnb nin atlantada ayarını nasıl yaptınız.malum circuler lnb seçeneği y ok.

ilaveten kaç kanal alabildiniz
    Konu sancaktar78 tarafından (14-10-2015 Saat 21:43 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı sancaktar78 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    usta güzel olmuş.
    bu lnb nin atlantada ayarını nasıl yaptınız.malum circuler lnb seçeneği y ok.

ilaveten kaç kanal alabildiniz
    teşekkürler hocam..

lnb nin atlanta cihazındaki ayarı 9750/10750 olarak ayarlanması gerekiyor.bunu üniversal LNB olarak yapılırsa kanalların çoğunu bulmuyor.yaklaşık 230 kanal buluyor üniversal lnb de..fakat lnb ayarını 9750/10750 yapınca tüm kanalları buldu.
    şu anda iki frekansta sorun yaşıyorum hassas bir ayar yaparsam olur sanırım.
    birde gece sinyalllerde düşme oluyor..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Baldemir Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    hayırlı olsun 36 derece zengin içeriğe sahip bir uydudur

teşekkürler hocam.farklı kanallar var gerçekten.tam bakamadım işlerim vardı ayarladım kısa bir süre baktım müsait olunca hem hassas bir ayar yapıcam kanallarada bakarım artık..

Sayfa 1/5 12345 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri