Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 2/2 ÝlkÝlk 12
14 sonuçtan 11 ile 14 arasý

Konu: Laptop'ta cryptolocker virüsünden nasýl kurtulabilirim.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý xxman™ Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Teknoloji haberlerini sürekli takip ederim bu bahsettiðiniz virüs hakkýndaki haberi okuduktan sonra sizin açtýðýnýz konuyu görünce ilgimi çekti ve size bu virüsün ne ve nelere yol açtýðý linki veriyorum orayý bir inceleyin.

Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    sevgili dostum bunlar dolar peþinde paraný alýyorlar ve sistemi iyileþtirmiyorlar. yani kýsacasý þifrelenmiþ dosyalarý açmýyorlar bile para gönderdinmi. iþin bitti. yani iþin özü þu bu virüs iþini tam anlamýyla yapýyor. daha önce arkadaþýma sadece c diskine format atýp bilgisayarýný iade etmiþtim. þimdi ise bilgisayarda kaç sürücü varsa hem biçimlendirecem hemde silip yeniden kurup baþka Windows 8 iþletim sistemi yüklüyecem. ve bilgisayarý yanýmda 2 gün tutacam bakalým ne olacak. iþin tuhafý bu virüsü nerden bulaþtýrdýn diye sorduðumda yabancý bir siteden olduðunu söyledi. ayný siteye bende girdim orada gerçekten virüs vardý ama ekrana ne geldiyse arkadaþým yes-okey-tamam týklamýþ. benim kullandýðým bilgisayara bulaþmadý sebebi ise ben bazý þeylere izin vermedim, ama arkadaþým bilgisayar hususunda fazla bilgi sahibi olmadýðýndan dolayý maalesef naneyi yedi. yarýn ola hayrola yarýn neticeyi size yazarým. umarým bu virüsten kurtarýrým.
    LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý aliharbiye Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    sevgili dostum bunlar dolar peþinde paraný alýyorlar ve sistemi iyileþtirmiyorlar. yani kýsacasý þifrelenmiþ dosyalarý açmýyorlar bile para gönderdinmi. iþin bitti. yani iþin özü þu bu virüs iþini tam anlamýyla yapýyor. daha önce arkadaþýma sadece c diskine format atýp bilgisayarýný iade etmiþtim. þimdi ise bilgisayarda kaç sürücü varsa hem biçimlendirecem hemde silip yeniden kurup baþka Windows 8 iþletim sistemi yüklüyecem. ve bilgisayarý yanýmda 2 gün tutacam bakalým ne olacak. iþin tuhafý bu virüsü nerden bulaþtýrdýn diye sorduðumda yabancý bir siteden olduðunu söyledi. ayný siteye bende girdim orada gerçekten virüs vardý ama ekrana ne geldiyse arkadaþým yes-okey-tamam týklamýþ. benim kullandýðým bilgisayara bulaþmadý sebebi ise ben bazý þeylere izin vermedim, ama arkadaþým bilgisayar hususunda fazla bilgi sahibi olmadýðýndan dolayý maalesef naneyi yedi. yarýn ola hayrola yarýn neticeyi size yazarým. umarým bu virüsten kurtarýrým.

Dediðin gibi veriler gitti bütün sürücüleri biçimlendirsen bile bulaþma ihtimali yine var kurulum ekranýndayken biçimlendirsen bile komple silmiyor yaný kurulum dosyasýný yine tuttuðu için virüsün o tarafa bulaþma ihtimalide var onuda gözardý etmeyin.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

sevgili dostum bu durumda yapacak bir þey olarak herhangi bir fikriniz varmý. bana yapmam gereken bir söylermisin. örneðin hdd silip biçimlendirirsemde sence yine virüs kurulum dosyasý silinmeyecekmi. öff ya çok pis bir virüs.....
    LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

evet arkadaþlar bu illet virüsten nasýl kurtulduðumu size yazýyým. hdd'ye komple format attým, c ve d bölümlerine. sonra Windows'u kurdum, bileþenleri kurduktan sonra, anti virüs programý olarak bilgisayar için avastý kurdum. internet giçidi için spyware terminaotör, ve regedit defteri içinde Windows adwansed care ve cccleaner yükledim o gün gündür bilgisayar bana geri gelmedi sahibine sordum herþey yolunda bir þey yk dedi bana.
    LEBEN ?

Sayfa 2/2 ÝlkÝlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri