Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
2 sonuçtan 1 ile 2 arasý

Konu: Galatasarayda Denizli Dönemi Baþlýyor

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Warn Galatasarayda Denizli Dönemi Baþlýyor

Ve beklenen oldu! Mustafa Denizli Galatasaray'da!

Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.

Galatasaray'da Hamza Hamzaoðlu'ndan boþalan teknik direktörlük görevine Mustafa Denizli getirildi.

Sarý-kýrmýzýlý kulübün baþkaný Dursun Özbek ile teknik direktör Mustafa Denizli, Point Hotel Barbaros'ta gerçekleþtirilen görüþmenin ardýndan basýn mensuplarýna birlikte açýklama yaparak, anlaþmaya varýldýðýný duyurdular.

Mustafa Denizli ile bir araya geldiklerini aktaran Dursun Özbek, þunlarý söyledi:

"Dün bir toplantý yapmayý kararlaþtýrmýþtýk ve bugüne nasip oldu. Hocamýzýn Galatasaray'daki hizmetlerini anlatmaya gerek yok. Boþalan teknik direktörlük görevine gelmesini hocamdan rica ettim. O da prensip olarak bunu kabul etti. El sýkýþtýk. Önümüzdeki 1-2 gün içerisinde konuyu detaylandýrýp, sözleþmemizi imzalayacaðýz. Ýki taraf için de hayýrlý bir karar olduðunu düþünüyorum. Hocama da yeni görevinde baþarýlar diliyorum."

Galatasaray, Mustafa Denizli ile görüþmelere baþlandýðýný KAP'a bildirdi. Ýþte o açýklama:

Galatasaray Futbol A Takýmý Teknik Direktörlüðü konusunda Mustafa Denizli ile resmi görüþmelere baþlanmýþ olup kendisiyle prensipte anlaþmaya varýlmýþtýr.Kamuoyu geliþmelerden haberdar edilecektir. Saygýyla duyurulur.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Ýþte ilk sözleri: "Galatasaray için her þeyi feda edebilirim"

Mustafa Denizli, sporculuk hayatýný sonlandýrdýðý ve teknik adamlýk kariyerine baþladýðý Galatasaray'da yeniden görev alacak olmanýn kendisini heyecanlandýrdýðýný dile getirdi.

"Teknik adamlýk kariyerime bu camiada baþladým. Parantezi burada açtým, inþallah yüzümün akýyla da burada kapatacaðým" ifadelerini kullanan Denizli, "Beni bu koltuða oturtan, bugün taþýdýðýmý ismi, kariyeri borçlu olduðum camiadan böyle bir görev isteði gelince karþýlýksýz kalamadýk. Bundan yaklaþýk 2 yýl önce benzer bir talep vardý ancak gerçekleþmemiþti" diye konuþtu.

Kendisine bu kez gelen teklifin farklý olduðunu anlatan tecrübeli çalýþtýrýcý, "Eðer bir gün baþarýlarýmý, ismimi riske edeceksem, uðruna her þeyimi riske edebileceðim camia burasýdýr. Teknik adamlýk anlamýnda mesleki kariyerimin baþlangýcý olan, bana bu imkaný tanýyan, güveni duyan camia, bir gün benden böyle bir görev istediyse, bundan sadece onur duyarým" deðerlendirmesinde bulundu.

Galatasaray gibi güçlü bir camiada ve takýmda tüm beklentileri karþýlamaya çalýþacaklarýný vurgulayan Denizli, þunlarý kaydetti:

"Zor bir göreve baþlýyoruz. Hiçbir görev kolay deðildir. Bunun heyecanýn da yaþýyorum. Bu heyecaný yaþamadan olmuyor zaten. Heyecanýmý kaybettiðimde, bu görevlerde de bulunmam. Teknik direktör olarak ilk kez görev aldýðým 1997 yýlýndaki heyecaným neyse, bugün belki 1 kat daha fazla."

"Terim ve Hamzaoðlu'nu arayacaðým"
    Denizli, sarý-kýrmýzýlý takýmýn eski teknik direktörleri Fatih Terim ve Hamza Hamzaoðlu'nu arayýp, tavsiyelerini dikkate alacaðýný söyledi.

Yardýmcýlarýnýn kim olacaðýyla ilgili henüz çalýþma yapmadýklarýný aktaran Denizli, "Burada görev yapmýþ iki tane çok yakýn arkadaþýmýzdan destek isteyebilirim. Biri Fatih Terim, diðeri ise Hamza Hamzaoðlu. Buradaki durumu daha iyi bilen bu insanlarý arayýp, tavsiyelerini alýrým. Camia için en faydalý olaný, en faydalý olacak kiþileri nasýl tercih edebiliriz konusunda görüþebiliriz" deðerlendirmesinde bulundu.

Galatasaray'ýn UEFA Þampiyonlar Ligi'nde Atletico Madrid ile yapacaðý maçta takýmýn baþýnda bulunmayacaðýný anlatan Denizli, Madrid dönüþünde takýmýn baþýna geçeceðini ve hafta sonu lig maçýna da yine takýmla çýkacaðýný dile getirdi.

Denizli, salondan ayrýlýrken yöneltilen bir soru üzerine, Galatasaray'la anlaþmasýnýn 1,5 yýl için olduðunu paylaþtý.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri