Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
21 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Windows 10 sorunu

Kullanıcı Bilgi Menüsü

driverlar güncel olmadığı için oluyor..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı bird Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    driverlar güncel olmadığı için oluyor..
    Selam
    Bunu nasıl kontrol edebilirim?Zira tekrar yüklemeyi yapıp sorun düzelse bile öğrenmek isterim
    Selamlar

Kullanıcı Bilgi Menüsü

MediaCreationToolx.....20 mb bile deyi. sen bildigini yap gene. arkadaşım bunu bilgisayara indir çok küçüç bi şey o seni yönlendirir

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı drecco Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Selam
    Bunu nasıl kontrol edebilirim?Zira tekrar yüklemeyi yapıp sorun düzelse bile öğrenmek isterim
    Selamlar
    driver booster programı olabilir veya laptopun sitesinden driver bölümüne gir en son driverları yükle.. ekran kartı dirverını mesela..bunu gibi

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Selam
    Sorun şimdilik çözüldü.Bu sorunla karşılaşabilecek arkadaşlar için:
    Microsoft sitesinden sistemime uygun win10 indirdim.(ben flash bellek kullandım isteğen dvd kullanabilir iso dosyası olarak.)
    Bunun için temiz fat32 biçimlendirilmiş flash bellek kullandım.
    Açılışta usb ile açtım normal win 10 yüklemesi yaptım.Tabii yükleme yapılırken eski sistem format yedi.Kurulum tamamlanınca daha önceden yükseltme yaptığımdan ve orjinal lisanslama yapıldığından internete bağlanınca ürün etkinleştirilmesi otomatik yapıldı.Bu yöntem ürün yükseltme yapılmış sistemler için geçerli.Yani önce yükseltme sonra format atarak temiz kurulum yapıldı.
    Bu arada eski sistemle ilgili hiç bir şey saklamadım.temiz bir yükleme oldu kanımca. Ayrıca bazı sitelerde win 10 kullanımı yükseltme ile tanınan lisansın bir yıl süre ile sınırlı olduğu yazıyor.Fakat anladığım kadarıyla orjinal önceki sürümlere sahip sistemlerin bir yıl içinde yükseltme hakkı tanınmış.Bir yıl muhabbeti ordan geliyor.Yükseltme yapılınca sınırsız full sürüm oluyor.Yani kısıtlama yok.(şahsi fikrim-anladığım).
    Şimdilik sorun görünmüyor.(office haricinde, satın al deyip duruyor-Deneme sürümü )
    Herkese teşekkürler
    Konu drecco tarafından (18-01-2016 Saat 17:54 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı dalar Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    MediaCreationToolx.....20 mb bile deyi. sen bildigini yap gene. arkadaşım bunu bilgisayara indir çok küçüç bi şey o seni yönlendirir
    Selam
    Bahsettiğin programı indirdim.Haklısın program küçükmüş.Dediğini yapmadan önce bir arkadaşımın müdahale etti ve kurulum yerine bu program aracılığıyla win 10 u flash belleğe indirdik. ve yukarıdaki mesajda yazdıklarımı yaptık.Şimdilik sorun yok.
    Mesajların için teşekkürler.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı drecco Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Selam
    Sorun şimdilik çözüldü.Bu sorunla karşılaşabilecek arkadaşlar için:
    Microsoft sitesinden sistemime uygun win10 indirdim.(ben flash bellek kullandım isteğen dvd kullanabilir iso dosyası olarak.)
    Bunun için temiz fat32 biçimlendirilmiş flash bellek kullandım.
    Açılışta usb ile açtım normal win 10 yüklemesi yaptım.Tabii yükleme yapılırken eski sistem format yedi.Kurulum tamamlanınca daha önceden yükseltme yaptığımdan ve orjinal lisanslama yapıldığından internete bağlanınca ürün etkinleştirilmesi otomatik yapıldı.Bu yöntem ürün yükseltme yapılmış sistemler için geçerli.Yani önce yükseltme sonra format atarak temiz kurulum yapıldı.
    Bu arada eski sistemle ilgili hiç bir şey saklamadım.temiz bir yükleme oldu kanımca. Ayrıca bazı sitelerde win 10 kullanımı yükseltme ile tanınan lisansın bir yıl süre ile sınırlı olduğu yazıyor.Fakat anladığım kadarıyla orjinal önceki sürümlere sahip sistemlerin bir yıl içinde yükseltme hakkı tanınmış.Bir yıl muhabbeti ordan geliyor.Yükseltme yapılınca sınırsız full sürüm oluyor.Yani kısıtlama yok.(şahsi fikrim-anladığım).
    Şimdilik sorun görünmüyor.(office haricinde, satın al deyip duruyor-Deneme sürümü )
    Herkese teşekkürler

Hayır full kullanım hakkı vermiyor, sadece 1 yıl süre ile ücretsiz kullanım hakkı veriyor.
    1 yıldan sonrada lisans satın almanızı isteyecek.

Gittigidiyorda uygun fiyatlarda yasal lisans anahtarı satılmakta, birtane lisans anahtarı alırsanız başınız ağrımadan sorunsuzca kullanırsınız.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı xxman™ Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Hayır full kullanım hakkı vermiyor, sadece 1 yıl süre ile ücretsiz kullanım hakkı veriyor.
    1 yıldan sonrada lisans satın almanızı isteyecek.

Gittigidiyorda uygun fiyatlarda yasal lisans anahtarı satılmakta, birtane lisans anahtarı alırsanız başınız ağrımadan sorunsuzca kullanırsınız.
    Selam
    Üstat bugün yaptığımız işlemden sonra arkadaşım ile sohbetimizde ve birkaç küçük araştırmadan sonra kendi kendime vardığım sonuç bu.Araştırmaya devam edeceğim elbet.Aslında en iyisi microsoft'un buna açıklık getirmesi tabi.
    Uyarınız için teşekkürler.
    Bu arada hocam OEM LİSANS ne demektir?Normal lisanstan farklı mıdır?
    Selamlar
    Konu drecco tarafından (18-01-2016 Saat 23:14 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Selam
    xxman üstat
    Microsoft kendi sitesinde önceden orjinal yüklenmiş win 8.1 bilgisayarlara 29 temmuz 2016 ya kadar ücretsiz yükseltme hakkı,yükseltme yaptıktan sonra da sınırsız kullanma hakkı tanınacağını yazmış.Kendi sitesinde yazan:

1Windows Teklifi Ayrıntıları

Evet, ücretsiz! Bu yükseltme teklifi bir deneme sürümü için değil, Windows 10'un tam sürümü için geçerlidir. 3 GB indirme gerekir, İnternet erişim ücretleri uygulanabilir. Windows 10 Home'un tahmini perakende satış fiyatı gösterilmiştir, gerçek perakende satış fiyatları değişebilir. Bu ücretsiz tekliften yararlanabilmek için, geçerli olduğu bir yıllık süre içinde Windows 10'a yükseltmeniz gerekir. Yükseltme işleminin ardından ilgili cihazda ücretsiz olarak Windows 10'a sahip olursunuz.

Windows 10, uygun Windows 7 ve Windows 8.1 cihazları (sahip olduğunuz cihazlar da dahil olmak üzere) için sınırlı bir süre boyunca sunulacak ücretsiz bir yükseltmedir. Amacımız bu cihazların çoğunun yeterli olmasıdır, ancak bazı donanım/yazılım gereksinimleri nedeniyle özelliklerin kullanılabilirliği cihaza göre değişiklik gösterebilir. Windows Phone 8.1 cihazları için Windows 10 yükseltmesinin uygunluğu OEM, mobil operatör ya da taşıyıcıya göre farklılık gösterebilir. Cihazlar Internet bağlantısına sahip olmalı ve cihazlarda Windows Update etkin olmalıdır. ISS ücretleri geçerli olabilir. Windows 7 SP1 ve Windows 8.1 Update gereklidir. Hariç olan bazı sürümler: Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise ve Windows RT/RT 8.1. Toplu lisanslamadaki Etkin Yazılım Güvencesi müşterileri, bu teklifin dışında Windows 10'a yükseltmek için kurumsal tekliflerden yararlanabilir. Uyumluluk ve diğer önemli kurulum bilgilerini kontrol etmek için cihaz üreticinin web sitesini ve Windows 10 Teknik Özellikler sayfasını ziyaret edin. Windows 10 otomatik güncellenir. Güncellemeler için zaman içinde ek koşullar gerekli olabilir. Ayrıntılar için Windows 10'a Yükseltme sayfasına göz atın.

Açıkçası ömür boyu kullanın demiyor ama yanlış mı anlıyorum bilmem bunun için müşteri hizmetlerine mail attım.Geri dönüş olur umarım.Olmazsa bir lisans anahtarı alacağım gibi görünüyor.Hiç olmadı yararlanamayacak bir dostuma hediye ederim.

Selamlar
    Konu drecco tarafından (18-01-2016 Saat 23:40 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ofis mofis indiri gec piyasada bi sürü ofis var al sana kıralı....WPS Office 2015 Premium 9.1.0.5240 google arat bedava. lisan sorunu yok istediyin kadar kullabilirsin.ayrıca windows lisansında ömürlük bilgine..
    saygı selametle.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri