Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
7 sonuçtan 1 ile 7 arasý

Konu: Lg LM 640 s uydu sorunu Çözemedim yardým

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Lg LM 640 s uydu sorunu Çözemedim yardým

Arkadaslar , lg lm640s kendinden uydulu cihaz var . Oturdugun yerde merkezi sistem var toplam 6 daire

1.Cihazda uydu ayarlarýna girdiðinde sadece 11747 h 27500 den yüzde 20 civarý sinyal alýyor , tabiki kanallarý hiçbiri çekmiyor arama yapsanda kanal çýkmýyor , diseq fln tum ayarlarý yaptým tabiki

2.Benim tv ye baðlý olan kabloyu çýkartýp , su tamircilerde bulunan ufak tv ye takýnca tum kanallar açýlýyor sinyal güçlü geliyor

3.Bende uydu kartým arýzalý diye next mini hd aldým onu taktýk , Ama maalesef oda çekmedi hem tkgs uyumlu üzerinde tüm kanallar ayarlý gelmesine raðmen kanallarý gezdiðimde sinyal yok hatasý verdi Cihazý fabrika ayarlarýna dönüp tekrar arama yaptdýk yine nafile

4.Santrala gidip kablomu buldum farklý yerlerde taktým hiçbir deðiþen olmadý

5.En Son santralde aþaðý kýsma "satalite a hight H " olan yere taktým ( Antenden gelen kablolarýn girdiði yerin karsý kýsmý oluyor , sag ve sol da evlerden gelen kablolar takýlý ) Sinyal kalitesi 100 , gücü 40 lara cýktý . Ama bazý kanallar cýktý toplam 170 tane , trt , dost ,semakand gibi kanllar çýkmadý .

Apartmandaki , diðer kullanýcýlarda hiçbir sorun yok ....
    Santralden en sonda bulunan Full band satalite ye giren kablo ,yerinden çýkartýlýp bir eve direk baðlantý yapýlmýþ . onu tesbit ettim
    Þimdi Size soruyorum , Sizce sorun tam olarak nerede ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

kabloyu apartman dairelerine daðýlan yere takýcaksýn. 1-2-3-4 12-24 artýk kaça kadar gidiyorsa sanrtal 24 lü ise 24 tane daire çýkýþý vardýr.. ondan sonrada lg tv den girip otomatik kanal aramasý yapacaksýn ama otomatik aramaya girerken þebeke arama açýk tik iþaretini koy.. bu arada tabi kablo uçlarý f konnektörler düzgün baðlýdýr diye düþünüyorum.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Dostum yazdýklarýma baktýysan dediklerini 1 . maddede yaptým zaten .

Kullanýcý Bilgi Menüsü

o zaman santali kuran kimse onu çaðýrýn veya tecrübeli bir uydu kurulumcusunu..

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Muhahaha

Alýntý Serdengectii Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Arkadaslar , lg lm640s kendinden uydulu cihaz var . Oturdugun yerde merkezi sistem var toplam 6 daire

1.Cihazda uydu ayarlarýna girdiðinde sadece 11747 h 27500 den yüzde 20 civarý sinyal alýyor , tabiki kanallarý hiçbiri çekmiyor arama yapsanda kanal çýkmýyor , diseq fln tum ayarlarý yaptým tabiki

2.Benim tv ye baðlý olan kabloyu çýkartýp , su tamircilerde bulunan ufak tv ye takýnca tum kanallar açýlýyor sinyal güçlü geliyor

3.Bende uydu kartým arýzalý diye next mini hd aldým onu taktýk , Ama maalesef oda çekmedi hem tkgs uyumlu üzerinde tüm kanallar ayarlý gelmesine raðmen kanallarý gezdiðimde sinyal yok hatasý verdi Cihazý fabrika ayarlarýna dönüp tekrar arama yaptdýk yine nafile

4.Santrala gidip kablomu buldum farklý yerlerde taktým hiçbir deðiþen olmadý

5.En Son santralde aþaðý kýsma "satalite a hight H " olan yere taktým ( Antenden gelen kablolarýn girdiði yerin karsý kýsmý oluyor , sag ve sol da evlerden gelen kablolar takýlý ) Sinyal kalitesi 100 , gücü 40 lara cýktý . Ama bazý kanallar cýktý toplam 170 tane , trt , dost ,semakand gibi kanllar çýkmadý .

Apartmandaki , diðer kullanýcýlarda hiçbir sorun yok ....
    Santralden en sonda bulunan Full band satalite ye giren kablo ,yerinden çýkartýlýp bir eve direk baðlantý yapýlmýþ . onu tesbit ettim
    Þimdi Size soruyorum , Sizce sorun tam olarak nerede ?
    arekadaþým bazý lcd tv ler binalarda topraklamada sýkýntý varsa sinyal düþüyor
    A-eski Tüplü tv next mini uydu alýcýsýný baglarsan çalýþýr
    B-veya tv ye uydu gýriþine bir topraklama kablosu takarsan çalýþýr
    saygýlar

Kullanýcý Bilgi Menüsü

tvnin neresinde topraklama baðlantýsý varki ne alakasý var

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Sorun tv de gibi gorunuyor , Dedigin gibi sorun topraklamada olabilir. Tamircinin tv bataryali idi benim prize bisey takmadi onunki calisti. Tam olarak napabilirim,topraklama kablosunu nasil baglicam
    Konu Serdengectii tarafýndan (08-02-2016 Saat 19:33 ) deðiþtirilmiþtir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri