• Mercedes-Benz Türk, ürettiði son “Travego S” otobüsünü Ýstanbul Seyahat’e teslim etti.
• Ýstanbul Seyahat 2016 yýlýnda yatýrýmlarýný yeni Travego ile sürdürecek.
1940 yýlýnda kurulan ve günümüzde karayolu taþýmacýlýk sektörünün önde gelen firmalarý arasýnda yer alan Ýstanbul Seyahat, Mengerler Trakya bayisi tarafýndan satýlan son Travego S otobüsü filosuna kattý. Bu alým ile birlikte, Ýstanbul Seyahat filosundaki otobüs sayýsý 117 adede, Mercedes-Benz marka otobüs sayýsý da 101 adede çýktý.
Düzenlenen teslimat törenine Mercedes-Benz Türk Otobüs ve Kamyon Pazarlama ve Satýþ Direktörü Süer Sülün, Otobüs Pazarlama ve Satýþ Müdürü Alper Kurt, Otobüs Filo Satýþ Kýsým Müdürü Burak Batumlu, Otobüs Satýþ Operasyonlarý Kýsým Müdürü Murat Kýzýltan, Ýstanbul Seyahat Firma Sahibi Selami Týrýþ, Genel Müdürü Sýrrý Ýnan ve Ýstanbul Seyahat yöneticileri, Ahmet Veli Menger Holding A.Þ. Yönetim Kurulu Baþkaný Veli Ergin Ýmre ile Mengerler Trakya Motorlu Araçlarý Genel Müdürü Güven Onan ve Otobüs Satýþ Müdürü Günay Eren katýldýlar.
Mercedes-Benz Türk Otobüs ve Kamyon Pazarlama ve Satýþ Direktörü Süer Sülün törende yaptýðý konuþmada þunlarý ifade etti: “Ýstanbul Seyahat ile aramýzda uzun yýllara dayanan güçlü bir iþ ortaklýðý var. Bu ortaklýk bizi geçtiðimiz yýllarda olduðu gibi bu yýl da yeniden biraraya getirdi. Kendilerine ürettiðimiz son Tragevo S otobüsünü satmýþ olmaktan mutluluk duyuyoruz. 2005 yýlýndan beri Hoþdere Otobüs Fabrikamýzda ürettiðimiz Travego’nun son örneðini teslim ettiðimiz bugün, tarihimizde önemli bir gün olarak kayýtlara geçecek.”
Ýstanbul Seyahat firma sahibi Selami Týrýþ tören sýrasýnda yaptýðý konuþmada: “Öncelikle Mercedes-Benz Türk, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler ve BusStore ve Mengerler Trakya Þubesi’ne teþekkür etmek istiyorum. Bu ekip, hizmet anlayýþý ile sektörün önünü açmaya devam ediyor. Ýþ hayatýnda güvenilebilen partnerler her zaman birbirlerine güç katar. Ýstanbul Seyahat olarak üretilen son Travego S otobüsünü filomuza katmaktan gurur duyuyoruz. Yeni Travego’yu herkes gibi biz de heyecanla bekliyoruz ve bu yýl içerisinde filomuza katmak için sabýrsýzlanýyoruz. Filomuzda bulunan 45 adet Travego’nun ciddi bir oranýný bu sene yeni yatýrýmlarla yenilemeyi düþünüyoruz.” dedi.
Ahmet Veli Menger Holding A.Þ. Yönetim Kurulu Baþkaný Veli Ergin Ýmre; “Ýþ ortaðýmýz Ýstanbul Seyahat ile uzun yýllardýr çalýþýyoruz. Anlamý özel olan bu aracýn Ýstanbul Seyahat’e bol kazanç getirmesini, bereketli ve hayýrlý olmasýný diliyorum” dedi.