Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Santral Kurulumu Hakk. Yardım

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Santral Kurulumu Hakk. Yardım

Arkadaşlar merhaba,

Eve digitürk ve türksat uydularının santralde birleştirilerek 4 adet odaya tek kablo üzerinden her 2 yayını gitmesi için de sistem kurmak istiyorum.

Bu bağlamda, Türksat çanağı için 4 çıkışlı santral lnb'si ve santral olarak ta Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. 1 uydu + 1 digitürk modelini almak istiyorum.
    Santral LNB modelide Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. olarak bunu kullanıcam.

Benim merak ettiğim, ben türksattan 4 çıkışı getirip santrale bağlayacam fakat digitürk çanak ve lnb için zaten digitürk ücretsiz kurulum yaptığı için digitürk kısmını kendi servislerine bırakıcam onlarda kendi çamaklarını kurup santrale bağladıklarında odalara giden kablodan her 2 yayınıda alabilirim dimi?

Benim digiturk için ekstra bişey yapmama gerek var mı veya onları ekstra bir lnb türü veya çanak takması gerekiyor mu ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Merhaba santrale one Touch lnb takar isen digiturk yayınlarını alırsın peki sen digiturk cihazını mi kullanacaksin türksat mi

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı selçuk1988 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Merhaba santrale one Touch lnb takar isen digiturk yayınlarını alırsın peki sen digiturk cihazını mi kullanacaksin türksat mi
    Merhaba,

Ben bi oda digiturk geri kalanında turksat kullanıcam ama santral kurdurmamın sebebi turksat kullandıgım oda da istedigim zaman dt receiverının tasıyıp orda da izleyebilmek icin

Eutelsat üzerinden digiturk yayın ızlemek ıstıyorum.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Sarpus Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Merhaba,

Ben bi oda digiturk geri kalanında turksat kullanıcam ama santral kurdurmamın sebebi turksat kullandıgım oda da istedigim zaman dt receiverının tasıyıp orda da izleyebilmek icin

Eutelsat üzerinden digiturk yayın ızlemek ıstıyorum.
    Aynen seyredebilirsiniz tabi one Touch lnb taktirmaniz lazım

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı selçuk1988 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Aynen seyredebilirsiniz tabi one Touch lnb taktirmaniz lazım
    Okey o zaman digiturk mdu lnb li çanak kurarken, servise onu belirticem one touch lnb takın diye onlar takacaklar.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Sarpus Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Okey o zaman digiturk mdu lnb li çanak kurarken, servise onu belirticem one touch lnb takın diye onlar takacaklar.
    Evet sizde şuan bir tane mi anten vardı

Kullanıcı Bilgi Menüsü

kac dayreye kuracan turksat hotbırt dıgıturk kuracan multı sıvıcı turksat hotbırt dıgıtur dıgıturk takmak ıcın medau 5 takacan satırala takmak ıcın multısıvıcte lnb1 lnb2 dıgıturke takmak ıcın c gırısı var oraya dıgıturk meduo5 takacan tek kablo ıstedıgın oda seredersın

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Şimdi ben next nextstar 1 uydu + 1 digitürk girişli multi switch santral ve türksat için 4 çıkışlı quattro santral lnbs'si sipariş verdim. Digitürk eutelsat çanağı için de daire balkonuna hat çektirdim onu digitürk üyeliği başlatırken taktırıcam servise MDU5 one touch santral lnb'si takmasını isteyeceğim.

Bu arada birşey daha sormak istiyorum sizlere. Ben şimdi türksat çanağından gelen kabloları ve odalara gidecek kabloları gömdürüp santralin kurulacağı yerde açık bıraktım.

Türksat çanağından gelen kablolar H-L H-H V-L V-H olarak santrale bağlamam gerekiyor. Ama kabloları gömdüğüm içn bilmiyorum tabi ki. Bunu uydu ölçüm cihazıyla ayırt edip frekanslarından santrale bağlayabiliriz dimi ?

H-L H-V V-H V-L parametrelerinin aralıkları nedir Türksat için sabit değerleri var mıdır?
    Nasıl ayırt edebılecegım?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Ölçü aleti veya tekli lnb takarak hangi kabloda sinyal var ise üstüne Elk. Bantı ile işaret yapabilirsin ben öyle yapıyorum 1 bant 2 bant gibi

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Nextin 1 Uydu + Digitüğrk Uydusu için almış olduğunuz santral doğru bir seçimdir.

Yapmanız gereken Santral LNB sini çanağa takın sonra ondan gelen kabloları LNB girişlerinde hangi kabloyu hangi girişe taktıysanız santraldede aynı bant girişine takın. Sonra santralin abone çıkış uclarını dairenizde hangi odalara bağlayacaksanız oralara indirin.

Digiturk kurulumu için geldiklerinde kendi çanaklarını kurarlar ve digiturk çanağının kablosunu santrale takmalarını talep edin. LNB olarak ta MDU 5 olması gerekiyor. Sonra istediğiniz odada hem turksatı hemde digiturku seyredebilrisiniz. Hatta aynı anda istediiğiniz kadar cihazı bağlarsınız. Yalnız digiturk servisi MDU 5 için ayrı bir ücret talebinde bulunabilir bilginiz. olsun.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri