Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
2 sonuçtan 1 ile 2 arasý

Konu: Mercedes AMG Petronas Çin’de yine zirve peþinde

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Mercedes AMG Petronas Çin’de yine zirve peþinde

• Formula 1’de 2016 sezonunun üçüncü yarýþý olan Çin Grand Prix’i heyecaný bugün (Cuma) baþladý.
    • Çin’de geçen sene duble yapan Mercedes AMG Petronas takýmý pilotlarýndan Lewis Hamilton, son 2 yarýþta Þangay’da zafere ulaþýrken, bu sene de yine gülen isim olmak istiyor. Bu sezonki 2, toplamda ise üst üste koþulan 5 yarýþý da mutlu sonla noktalayan þampiyona lideri Nico Rosberg ise 2012’de kazandýðý pistte, serisini sürdürmek istiyor.
    Formula 1’de 2016 sezonunun üçüncü yarýþý olan Çin Grand Prix’i heyecaný bugün baþladý. Toplamda 56 turdan oluþan 305.006 km’lik yarýþa, Avustralya ve Bahreyn’de birinci olan Mercedes AMG Petronas takýmýnýn Alman pilotu Nico Rosberg þampiyona lideri, takým arkadaþý Lewis Hamilton ise þampiyona ikincisi olarak geliyor. Sezonun ilk iki yarýþýnda iki birincilik ve iki podyum elde eden Mercedes pilotlarý, takýmlarýný da markalar sýralamasýnda 83 puanla zirveye taþýdý.
    Þangay Uluslararasý Pisti’nde bugün yapýlacak antrenman turlarýyla baþlayacak hafta sonunda Mercedes AMG Petronas pilotlarýnýn hedefi, geçen sene olduðu gibi yine duble yapmak. Formula 1’de koþulan son 5 yarýþýn hepsini kazanan Rosberg 2012’de podyumun en üstüne çýktýðý Þangay’da serisini sürdürmenin peþinde. Son iki sezonda da Çin’de damalý bayraðý ilk sýrada geçen Lewis Hamilton ise bu sezonun kendisi adýna ilk yarýþ zaferine eriþmek istiyor.
    Takvimin ilk iki yarýþýný kazanan þampiyona lideri Nico Rosberg, “Sezon baþlangýcýmýn çok iyi olduðunu söyleyebilirim. Ama adým adým, yarýþ yarýþ gitmeye devam etmeliyim. Ve daha fazla zafer elde etmeyi hedeflemeliyim. Önemli olan böyle zamanlarýn keyfini çýkarmak. Üst üste 3 sezondur griddeki en iyi aracýn direksiyonunda oturuyor olmanýn ayrýcalýðýný hissediyorum. Þimdi önümde Çin Grand Prix’i var. Ve kazanmak için mücadele edeceðim. Zaten Þangay Pisti’nde çok mutlu anlar yaþadým. Ýlk pol pozisyonu ve yarýþ galibiyetimi 2012’de burada elde etmiþtim. Bu hafta sonunda çok iyi giriyorum. Yeni bir mücadeleye de hazýrým” diye konuþtu.
    Lewis Hamilton ise “Sezona beklediðim gibi bir baþlangýç yapamadým. Ama þampiyonadaki konumumla ilgili pozitif düþüncelere sahibim. Eðer çok kötü iki yarýþta bile podyuma çýkabiliyorsanýz, bu gerçekten çok iyidir. Ýnsanlar kaygýlý olup olamadýðýmý soruyorlar. Hiç kaygýlý deðilim. Psikolojik olarak da belki en iyi durumumdayým. Daha önümüzde oldukça uzun bir yol var. Bu sebeple çok çalýþmaya devam ediyorum. Þimdi sýrada benim için iyi anýlarla dolu Çin Grand Prix’i var. Burada 5 pol pozisyonu, 4 zafer elde ettim. Umarým bu yarýþ sezonum için dönüm noktasý olur” dedi.

Çin Grand Prix’inin Türkiye saati ile ayrýntýlý programý;
    16 Nisan 2016 Cumartesi;
    • 07:00- 08:00 3. Antrenman Turu
    • 10:00- 11:00 Sýralama Turlarý
    17 Nisan 2016 Pazar;
    • 09:00 Çin Grand Prix

Kullanýcý Bilgi Menüsü

d mart ta f1 bi de idman dan seyredelim arkadaþlar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri