Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: NEXT 2600D Diseqc Motor - 95 Tekniksat Anten - MTI lNB Sistem

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart NEXT 2600D Diseqc Motor - 95 Tekniksat Anten - MTI lNB Sistem

Evet arkadaşlar yeni bir projemide aktif ettim. Stab motorun limiti az olması nedeni ile Next 2600 D motora geçtim. Doğu ve batı olarak 70 derece dönebiliyor. Batıda 30 Hispasatı bu motor ile sonunda gördüm.

Şu an çanak olarak tekniksat 95 lik anten kullanıyorum. Maalesef next motorun ana büyük yuvarlak dişlisini plastikten yapmışlar diğer güç veren dişli sistemini de metalden yapmışlar. Normalde bu motoru üreten fabrika dış ülkelerde satılan modellerine tamamen demir dişli koymuş.

İleride bu motora 120 cm lik delikli anten ile MTI lnb yerine INVERTO BLACK ULTRA TWIN lnb takacağım. Şu an motoru yormamak için 95 likle idare ediyorum.

Montajla ilgili neden catı içine yapmadığıma gelince en üst katta ben oturuyorum ve çatı akıntısından cok cektım gelip baskasıda kurmasın diye beya bir işçilik yaparak kendi dizaynımda bir ayak yaptım. Ayakta esneme olmaması için LAMA demir kullanılmıştır. Gergiler ilave edilmiştir. 120 lik ve ınverto lnb kullanılan bir sistem ile arasında 10 db sinyal farkı var. Cihazların her ikiside atlanta hd box olarak denenmiştir.

Konu Volkan tarafından (02-05-2016 Saat 08:19 ) değiştirilmiştir.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

hangi uydulardan yayaın izleniyor tşk bende yazlıgıma kurmayı düşünüyorum evde 1.50 pistonlu antenim var ist da

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bulunduğunuz bölge ve anten çapına göre alabildiğiniz tum uyduları izlersiniz. Pistonluyla aynı sistem sayılır.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Kullanıcı Bilgi Menüsü

tşk ben 75 derece dogu ve 30derece batıdan yayın alıyorum 1.50 anten ile

Kullanıcı Bilgi Menüsü

29 ile 30 derece 0 noktanız olarak gözüküyor. Motor 70 derece dönebiliyor. Belirtmiş olduğunuz aralıkta yayın alırsınız. Yalnız çanak çapı delikli olarak en fazla 120 lik ofset takabilirsiniz.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

pistonlu anten 18 inc notor ile 180 derece donebiliyor

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı hotbord_34 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    pistonlu anten 18 inc notor ile 180 derece donebiliyor
    Hocam 70 derece batı 70 derece doğu olarak döner bu motor. Siz kollu ile devam edin.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Ediyorum zaten 1995 ten beri kullanıyorum sorun yok

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Evet Inverto black ultra Twin LNB yide taktım. Kablolarıda Reçberin Rg6/U6 yeşil bakır örgülü kablosyla değiştirdim. Kabloların dışına sprila hortum geçirerek güneş ve soğuktan etkilenmesini önledım. MTI lnb de n sonra zayıf sinyallerde 5 db lik artış oldu. 80 üzerindeki sinyallarde MTI daha başarılı ama önemli olan düşük sinyaller ve Inverto dediğim gibi bu konuda biraz daha önde.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

üstad eline sağlık bende 100lük hepsidijitaldan aldığım çanak var ucundada black ultra single LNB takılı bende bu nextin motorundan alıcam benim çanağı monte edenler hiç motor takmamış motoru taktıktan sonra ve takarken delere dikkat etmem lazım 26 arabsata sabitleyin yazıyor. bilgi verirsen sevinirim..

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri