Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arasý

Konu: Antensiz ya da Ýnternetsiz Televizyon Yayýný Yapabilen Yerli Cihaz Üretildi

Kullanýcý Bilgi Menüsü

A29 Antensiz ya da Ýnternetsiz Televizyon Yayýný Yapabilen Yerli Cihaz Üretildi

Bu tarz projelerin son zamanlarda genellikle üniversiteli gençlerden çýkmasýna alýþtýk. Ancak bu sefer proje sahibi, bir esnafýmýz.

Bursa'nýn Ýznik ilçesinde çalýþan bir esnaf ve arkadaþý, kendi imkanlarýyla oldukça ilginç bir projeye imza atmayý baþarmýþ. Uzun yýllar elektronik sektöründe çalýþtýktan sonra kendi iþyerini açan proje sahibi, çanak anten, LNBya da internet gibi faktörleri ortadan kaldýrarak kablosuz bir cihaz yapmýþ. Üretilen cihaz, tüm televizyon kanallarýný izleme olanaðý saðlamakta.
    Ýlk aþamada kablosuz uydu yapýlma amacý güdülen proje, hedefe ulaþýldýktan sonra geliþtirilmeye devam edilmiþ ve son halini almýþ. Direkt olarak yayýn alabilen cihaz, HD yayýnlarý da rahatlýkla açabiliyor.

Bir nevi GPS mantýðýyla çalýþan sistem, baðlantýsýný direkt uydu üzerinden almakta. Saydýðýmýz faktörler (çanak, LNB vs) cihazýn içinde çeþitli sistemler sayesinde sunuluyor. Yani cihaz tek baþýna farklý ünitelerin görevlerini yapabiliyor. Cihazda sadece elektrik kablosu ve görüntü çýkýþý mevcut. Bunlarýn dýþýnda herhangi bir ek baðlantý gerekmiyor. Geliþtirilmiþ yazýlým ile de yerli ve yabancý tüm kanallar izlenebiliyor.

Patent için baþvuran proje sahipleri, patent çýktýktan sonra cihazý televizyonlarýn içine monte edilebilecek þekilde küçültmeyi ve 150-200 lira arasý bir fiyatla satmayý amaçlamakta.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

evet bu projeyi bu arkadaþ yapalý epey oldu.takip ediyor merakda ediyorum.aslýnda hakkýnda deðiþik forumlarda bir þeyler yazýlsada adam videoyu çekmiþ koymuþ nete.kablo yok çanak yok .net yok.ve cihaz çalýþýyor.
    bizim gibi uydu severlerýn o kadar çok sorusu varki aslýnda..

þu cihaz çýksa hemen alacam bir tane.
    mesela her uyduyu alabileceðini söylüyordu.mesela nordic ayak izi olan yayýnlarýda görecekmiyiz.
    kanal kapasite sýnýrý varmýdýr vs gibi.

bu arkadaþ iznik de tv tamircisi imiþ.doðruysa adý Mehmet ..
    telefonlada olsa konuþmak isterim ..bilgi alma konusunda ince sorularýmýz vardýr hepimizin.
    keþke bizim gibi adamlara bir kaçc ihaz imal edip göndersede gurcalasak

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Entresan gerçekten bu olay cýkarsa super olur GPS den uydu sinyali almak

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart NAVI GPRS ÜZERI HER YAYINI ALABILIRSIN

Alýntý Editör Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Entresan gerçekten bu olay cýkarsa super olur GPS den uydu sinyali almak
    Mersin de bir uyducu yeri navi gprs uzeri yayin veriyor gecen sene bir arkadas sormus cok ilginc birsey helal olsun bu iki ustamiza mükemmel bir alet yapmis

Kullanýcý Bilgi Menüsü

A29 GPS WORLD TV CANLI YAYIN

Alýntý sancaktar78 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    evet bu projeyi bu arkadaþ yapalý epey oldu.takip ediyor merakda ediyorum.aslýnda hakkýnda deðiþik forumlarda bir þeyler yazýlsada adam videoyu çekmiþ koymuþ nete.kablo yok çanak yok .net yok.ve cihaz çalýþýyor.
    bizim gibi uydu severlerýn o kadar çok sorusu varki aslýnda..

þu cihaz çýksa hemen alacam bir tane.
    mesela her uyduyu alabileceðini söylüyordu.mesela nordic ayak izi olan yayýnlarýda görecekmiyiz.
    kanal kapasite sýnýrý varmýdýr vs gibi.

bu arkadaþ iznik de tv tamircisi imiþ.doðruysa adý Mehmet ..
    telefonlada olsa konuþmak isterim ..bilgi alma konusunda ince sorularýmýz vardýr hepimizin.
    keþke bizim gibi adamlara bir kaçc ihaz imal edip göndersede gurcalasak
    aslinda bir ciksa hemen alip modifizier yapacam kendi ulkem icin ben bu olayi cok sevdim hada delisi oldum ustamizda galiba patent icin para yok o yuzden beklemedeyiz
    Konu Capos81 tarafýndan (25-05-2016 Saat 21:47 ) deðiþtirilmiþtir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

böyle bir proje yaptýysa saygý duymak gerekir fakat arkadaþ boþ ve yüksek bi yerde gibi gözüküyor bildiðimiz gibi tüm tv ler böyle bir yerde çanaksýz ve uydu cihazý olmadanda karasal yayýnlarý alabilmektedir

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Görüntü sinyalleri vahiy ile inmediðine göre bir þekilde alýcýya sahip olmalý, deðil mi?

Klasik sansasyonel Türk haberciliðinden farklý baþka bir þey göremedim açýkçasý. Ayrýca GPS ile iliþkilendirilmesi de akla mantýða sýðmýyor.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

bu haber bir kaç ay önce forumlarda paylaþýldý asparagaz sancaktar üstadýn yazdýðý gibi olay video olayý
    paylaþmak güzeldir

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart GPS ALMANYADA OLUYOR SMART TELEFONLARDA

Alýntý CCW Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Görüntü sinyalleri vahiy ile inmediðine göre bir þekilde alýcýya sahip olmalý, deðil mi?

Klasik sansasyonel Türk haberciliðinden farklý baþka bir þey göremedim açýkçasý. Ayrýca GPS ile iliþkilendirilmesi de akla mantýða sýðmýyor.
    GPS CANLI YAYIN ALMANYADA VAR BILE MOBIL TELEFONLARA YÖNLENDIRILIYOR VODAFON DA GÖRMUSDUM ALMAN YAYINLARI IZLEYE BILIYORSUN BENCE GERCEK OLABILIR KESIN EYER USTAMIZ BU YÖNTEMI BULDUSA HELAL OLSUN IKI USTAMIZA
    Konu Capos81 tarafýndan (25-05-2016 Saat 23:50 ) deðiþtirilmiþtir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý Capos81 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    GPS CANLI YAYIN ALMANYADA VAR BILE MOBIL TELEFONLARA YÖNLENDIRILIYOR VODAFON DA GÖRMUSDUM ALMAN YAYINLARI IZLEYE BILIYORSUN BENCE GERCEK OLABILIR KESIN
    GPS yer belirlemek için kullanýlýyor. GPS uydularýndan görüntü yayýný almak imkansýz. Telefondan televizyon izleyebilmek için mutlaka internet gerekiyor.

Önceden DVB-H vardý. Telefondan uydu yayýnlarý alýnabiliyordu ancak o teknoloji 2012 yýlýnda terkedildi.

Uydu sinyallerini elektrik hatlarýna ileterek kablo kullanmadan televizyon izlemek mümkün. Bunun için Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. bir alet kullanmak gerekiyor. Sonra wifi üzerinden görüntü sinyallerini cihaza iletebiliyorsun.

Baþka yolu yok, olamaz da zaten.

Ürünü geliþtiren arkadaþ böyle bir þey yapmýþ olabilir. Ama yaptýðý her neyse detaylarý bilmeden kesinlikle yeni bir þey deðil diyorum.
    Konu CCW tarafýndan (26-05-2016 Saat 00:01 ) deðiþtirilmiþtir.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri