Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
2 sonuçtan 1 ile 2 arasý

Konu: Tanju Gürsu hayatýný kaybetti

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Tanju Gürsu hayatýný kaybetti

Yeþilçam'ýn unutulmaz oyuncularýndan Tanju Gürsu 77 yaþýnda hayatýný kaybetti. Tanju Gürsu, solunum yetmezliði nedeniyle Bostancý FSM hastanesinde yoðun bakýma alýnmýþtý.

Türk sinemasýnýn unutulmaz oyuncularýndan Tanju Gürsu, solunum yetmezliði nedeniyle 77 yaþýnda yaþama gözlerini yumdu. Bostancý FSM Hastanesi'ne kaldýrýlan ünlü oyuncu, 16.00 sularýnda yaþama veda etti.

Ünlü aktörün yoðun bakýma alýndýðý haberini, Gürsu'nun oyuncu ve yönetmen kardeþi Temel Gürsu sosyal medya hesabýndan "Caným Aðabeyim Tanju Gürsu Yoðun Bakýmda Sevenlerinin Dualarýna Ýhtiyacý Var.." mesajý ile duyurmuþtu.

TANJU GÜRSU KÝMDÝR?

Tanju Gürsu, Hayati ve Mediha Gürsu'nun 3'ü kýz, 2'si erkek çocuklarýndan biri olarak 1938'de Trabzon'un Ýskenderpaþa Mahallesi'nde doðdu. Trabzon Lisesini bitirmiþtir. 1962 yýlýnda Ses Dergisi'nin açtýðý yarýþmayý kazanýp, oyuncu olarak sinemaya baþlayan sanatçý, birçok film ve dizide rol almýþ, Anýt Film adlý bir þirket kurarak yapýmcýlýk iþine de girmiþ, ayrýca üç film senaryosu yazmýþ ve beþ filmde yönetmenlik yapmýþtýr.

Ýlk kez 1988 yýlýnda Kurtar Beni filmiyle Altýn Portakal kazanan Gürsu, 1997 yýlýnda tartýþmalý biçimde Köpekler Adasý filmiyle En Ýyi Erkek Oyuncu dalýnda bir kez daha ödüle layýk görüldü.[2] Gürsu, ayrýca 1998-99 yýllarý arasýnda yaklaþýk bir yýl boyuncaTrabzonspor'da Ýdari ve Teknik Konulardan Sorumlu Baþkan Yardýmcýsý olarak görev yaptý. Gürsu, Ayla Gürsu ile evli olup, Kerem ve Emre adýnda iki oðlu vardýr.

Ödülleri

25. Antalya Film Festivali, 1988, En Ýyi Yardýmcý Erkek Oyuncu Kurtar Beni
    34. Antalya Film Festivali, 1997, En Ýyi Erkek Oyuncu Köpekler Adasý
    40. Antalya Film Festivali, 2003, Yaþam Boyu Onur Ödülü

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Allah rahmet etsin.Gençliðimizin rol modellerinden baþta gelen bir sanatçýydý.Yakýnlarýna baþsaðlýðý diliyorum..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri