Apple, iOS 10 işletim sisteminin birinci beta sürümünü geliştiriciler için dağıtıma sundu. iOS 10 Beta 1 güncellemesi neler getiriyor. Güncelleme hangi modelleri kapsayacak?

Apple beklendiği gibi WWDC 2016 etkinliği kapsamında onuncu iOSsürümünü duyurdu. Şirket etkinlik biter bitmez geliştiriciler için iOS 10 beta 1 sürümünü dağıtıma sundu.
Geliştiriciler, Apple Geliştirici Merkezi ve OTA üzerinden indirebilecekleri güncellemeyle birlikte iOS 10 sürümüne eşlik eden tüm yenilik ve gelişmeleri ilk önce tecrübe edebilecek.

Kilit ekranda bildirimlerin daha kapsamlı görüntülenmesi, baştan aşağı yenilenen Denetim Merkezi, geliştiricilere açıklan Siri, yenilenen Fotoğraflar uygulaması, kapsamlı bir değişimden geçen Apple Haritalar, yenilenen tasarımıyla Apple Music ve diğer tüm yenilikler bu akşamdan itibaren iOS 10 beta 1 sürümüyle birlikte geliştiricilerin kullanımına sunuldu.

iOS 10 için beta sürümlerin dağıtımı eylül ayına kadar sürecek. Apple,iPhone 7 ile birlikte iOS 10 işletim sisteminin resmi çıkışını gerçekleştirecek.

iOS 10 güncellemesini alacak modeller

iOS 10 güncellemesini;iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 1, iPad 2, iPad 3 , iPad 4, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPod touch 5 ve iPod touch 6 alıyor.