• 2015-16 sezonu Süper Lig’i üçünçü bitiren Atiker Konyaspor tercihini yeni Mercedes-Benz Travego’dan yana kullandı.
• Avrupa kupalarına katılmaya hak kazanan Atiker Konyaspor’un sahip olduğu yeni Travego, seri üretimdeki modellerden çok farklı donanıma sahip.
Geçen sezon Süper Lig’te üçüncü olmayı başaran Atiker Konyaspor, takım otobüsü için tercihini yeni Mercedes-Benz Travego’dan yana yaptı.
Mercedes-Benz Türk’ün Pazarlama Merkezi’nde düzenlenen teslimat törenine Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, Çiçek Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Okay Tınkır, Mercedes-Benz Türk Otobüs Satış Operasyonları Kısım Müdürü Murat Kızıltan ile Bayraktarlar Merkon Genel Müdürü Mehmet Akyol ve Bayraktarlar Merkon Otobüs Satış Müdürü Yusuf Bayraktar katıldılar.
Mercedes-Benz Türk Otobüs Satış Operasyonları Kısım Müdürü Murat Kızıltan, Süper Lig sezonunu üçüncülükle bitirerek Avrupa kupalarına katılma hakkı kazanan Atiker Konyaspor’u tebrik ederek sözlerine başladı. Kızıltan, tören sırasında yaptığı konuşmaya şöyle devam etti: “Sezonu bu kadar başarılı bitirince Atiker Konyaspor Yönetim Kurulu, takıma ödül olarak konforlu bir araç hediye etmek istemiş ve Mercedes-Benz’te karar kılmışlar. Öncelikle markamızı tercih ettikleri için çok teşekkür ederiz. Bu yılın Nisan ayında piyasaya sunduğumuz yeni Travego’yu Atiker Konyaspor için yeniden tasarladık. Otobüsün iç konfigürasyonu konusunda epey emek harcadık. Sonuçta farklı tasarlanmış bir otobüs ortaya çıkardığımızı düşünüyorum. Bu otobüste seri araçlarımızda bulunan hiçbir araçta olmayan koltuk döşemelerinin yanında, ilave olarak tuvalet tercih edildi. 2 adet teknik direktör masası ile birlikte standardından daha az koltuklandırma ve daha geniş diz mesafesi ile konfor sağlandı. Futbolcuların otobüsümüzde rahat edeceğinden eminim.
Mercedes-Benz Türk olarak ilk çıktığı günden beri yoğun talep gören Travego otobüsümüzü Atiker Konyaspor ile de yollarda görmekten büyük keyif alacağız. Yeni Travego ile ilgili hem konforu hem de yakıt tüketimi anlamında olumlu geri dönüşler alıyoruz. Euro6’ya geçtiğimiz bu aracımız kendi segmentinde en düşük yakıt tüketimine sahip. Umarım Atiker Konyaspor da bu yüksek teknolojiye sahip, konforlu aracımızla Avrupa ve Türkiye liginde daha nice başarılar gösterir. Başta kaptanımız olmak üzere, tüm takıma sağlıklı, kazasız yolculuklar dilerim.”
Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan ise törende, “Atiker Konyaspor’umuza, teknik heyetimize, futbolcularımıza böyle modern bir araç kazandırdığımız için sevinçliyim. 10 yıl önce takımımıza otobüs almak bize nasip olmuştu, 10 yıl sonra takımımıza tekrar Mercedes’ten böyle modern bir araç kazandırmak bizi sevindirdi. Futbolculara tesis ve çalışma şartlarının yanı sıra ulaşım konusunda da her türlü konforu sunmak bizim görevimiz. Mercedes-Benz Türk grubuna da bizlere kolaylıklar sağladıkları için teşekkür ediyorum. Araçta her türlü konfor düşünülmüş. Özellikle maç öncesi ve maç sonrası futbolcuları psikolojisi ve fiziksel rahatlığı çok önemlidir. Aracımızda bu detaylar düşünülmüş. Otobüste kullanılan malzemeler son derece modern ve insan sağlığına uyumlu. Biz zaten bu nedenle Mercedes-Benz’i tercih ettik. Biliyorsunuz futbolcular uğura inanırlar; umarım yeni otobüsümüz Avrupa yolunda futbolcularımıza uğur getirir” dedi.
Bayraktarlar Merkon Genel Müdürü Mehmet Akyol; “Markamızı tercih ettikleri için takımımıza ve Başkanımıza teşekkür ediyorum. Yeni otobüs takımımıza hayırlı uğurlu olsun. Güzel bir seçim yapmışız, çok güzel bir otobüs ortaya çıktı. Teknik direktör masasıyla, koltuk aralarıyla farklı ve albenisi olan otobüs ortaya çıkarmışız, ne mutlu bize. Konya marka değeri yüksek bir şehir. Biz de bu marka değerini yükseltmek için uğraşıyoruz.” dedi.
Çiçek Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Okay Tınkır ise; “Takımımız yeni başarılarını kazandıkça yeni bir otobüse ihtiyacı olduğunu düşündük ve bu proje fikrini Başkanımıza açtık. Başkanımız hiçbir zaman bize hayır demedi, hep destek verdi. İnanıyorum ki yeni Mercedes-Benz Travego Atiker Konyaspor’a başarılar getirecektir. Bu projede yer aldığım için mutluyum.” şeklinde konuştu.