Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioðlu, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliðine ara verdi. Kaan Terzioðlu yaptýðý yazýlý açýklamada, bugün itibarýyla Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliðini, Haziran 2017 tarihinde yenilenecek Süper Lig naklen yayýn ihalesi süreci tamamlanana ve yeni yayýncý kuruluþla sözleþme imzalanana kadar dondurduðunu ifade etti.
Terzioðlu TFF Yönetim Kurulu’na yazdýðý dilekçede, “Yeni yayýncý kuruluþ ile sözleþme imzalanýp yürürlüðe gireceði tarihe kadar, Türkiye Futbol Federasyonu’ndaki her türlü görevlerim ve Yönetim Kurulu toplantýlarýna katýlýmým bakýmýndan mazeretli sayýlmamýn kabulünü, arz ve talep ederim” ifadelerini kullandý.
Terzioðlu’nun TFF’ye gönderdiði dilekçede þu görüþler yer aldý: “TFF Statüsü’nün Yayýnlarýn Düzenlenmesi baþlýklý 74. Maddesinin 10. Fýkrasý uyarýnca yaklaþan yayýn ihalesi nedeniyle bugünden itibaren bu ihalenin tamamen sonuçlanýp yayýncý kuruluþ ile sözleþme imzalanýp yürürlüðe gireceði tarihe kadar, yine TFF Statüsünün 34. Maddenin 5. Fýkrasý ve 36. Maddenin 3. Fýkrasý gereði; Türkiye Futbol Federasyonu’ndaki her türlü görevlerim ve Yönetim Kurulu toplantýlarýna katýlýmým bakýmýndan mazeretli sayýlmamýn kabulünü arz ve talep ederim.”