Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Türk Telekom'a yeni CEO..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Türk Telekom'a yeni CEO..

Türk Telekom’un yeni CEO'su belli oldu!

Türk Telekom yönetim kurulunun aldığı karar ile şirketin CEO pozisyonuna sektörün yakından tanıdığı isimlerden Paul Doany atandı. Peki, Türk Telekom’un yeni CEO’su Paul Doany kimdir?

2013 yılından bu yana, Türk Telekom’da CEO görevini başarılı bir şekilde yürütmekte olan Rami Aslan’ın geçtiğimiz haftalarda istifa kararı alması ile birlikte gözler yönetim kuruluna çevrilmiş durumdaydı.

Türk Telekom Yönetim Kurulu bugün aldığı karar ile, 26 Eylül 2016 tarihi itibariyle geçerli olmak üzere Türk Telekom’da CEO görevine Paul Doany’i atadı.

Paul Doany Kimdir?

Doany, Beyrut Amerikan Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra, İngiltere Bradford Üniversitesi’nden Dijital Elektronik ve iletişim Mühendisliği dalında yüksek lisans ve İngiltere Manchester Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Enstitüsü’nden İletişim Mühendisliği dalında doktora derecesi aldı.

Daha önceki 12 yıl boyunca Saudi Oger Grubu’nda çalıştı. Oger Telekom kurucu CEO’su ve Türk Telekom CEO’su olarak 5 yıl hizmet verdi.

Saudi Oger Grubu'ndaki görev süresi boyunca, Türk Telekom’un yüzde 55’lik payının özelleştirme yoluyla satın alınmasını, Borsa İstanbul’a halka arzını aynı zamanda BT şirketleri ve uluslararası toptan satış operasyonlarının satın alınmasını yönetti. Aynı zamanda Güney Afrika’da Cell C’nin lansmanına kadar satın alma ve başlangıç operasyonlarını yönetti.

Paul Doany hakkında Türk Telekom'un yaptığı açıklama!
    Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Hariri konuyla ilgili yaptığı açıklamada;

“Dr. Paul Doany’nin, Yönetim Kurulumuz tarafından bugünden geçerli olmak üzere Türk Telekom CEO'su olarak atanmasından mutluluk duyuyorum. Dr. Doany, Türk Telekom'u özelleştirmeden sonraki beş yıl boyunca sabit, mobil, geniş bantta ve ayrıca eğlence, BT ve eğitim gibi bilişim ve iletişim teknolojileri alanlarında güçlü performans gösteren bir özel şirketler grubuna dönüştürme yolunda başarılı çalışmalara liderlik etmiştir.

Sonrasında ise, melek yatırımcı olarak çalışmalarına devam etmiş ve Türkiye'de girişimciliğe önemli katkılarda bulunmuştur. Dr. Doany'nin liderliği ve vizyonu ile Grubumuzun güçlü mirası üzerine yeni başarılar inşa ederek şirketimizi daha yüksek seviyelere taşıyacağına inanıyorum.

Dr. Doany'ye yeni görevinde başarılar diler; Rami Aslan'a bir kez daha teşekkür ederek bundan sonraki çalışmaları için en iyi dileklerimi sunarım." ifadelerine yer verdi.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Türk ceo bizi yıllarca AKK denen saçmalıklar ile düdükledi bakalım bu ne yapacak

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Skywalker1986 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Türk ceo bizi yıllarca AKK denen saçmalıklar ile düdükledi bakalım bu ne yapacak
    İnşallah bu da bizi parmaklamaz!...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri