Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
2 sonuçtan 1 ile 2 arasý

Konu: arabamýn arkasýndan yanýk kokusu neden geliyor?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Smileys Allgemein 087 arabamýn arkasýndan yanýk kokusu neden geliyor?

Arabam punto easy 2012 model, 45000km de, yarý otomatik. hep otomatikte kullanýyorum.
    Þimdiye kadar hiçbir koku problemim yoktu ama son iki haftadýr kullanýrken arabanýn arkasýndan koku geliyor. Çevreme sorduðumda el frenini iyi indirmemiþsindir ondan koku geliyodur falan dediler. (Ama ben eminim el frenini her seferinde doðru düzgün indiririm.)
    Hatta benzin istasyonundaki adam bile bir baktýrýn bir koku var balatalardan olabilir falan dedi. evet haklýydý balata kokusuna benzer bir koku geliyordu.. Balatalar dediðinde iyice içime kurt düþtü... Bunun üzerine gösterdim tamirciye arabayý, balatalar saðlam bir problem yok dedi ve koku ordan deðil dedi.. Vitesten dediler. Kullaným hatasýndan olur falan dediler.. hiçbirþey yapmadan gönderdiler. Ama koku hala devam ediyor.
    1 senedir kullanýyorum þimdiye kadar koku yoktu da bu nerden çýktý þimdi. ayný þekilde kullanýyorum arabayý önceden neyse öyle yani.. arabamý baþkasýna da vermiyorum ki, tek kullanan benim. Çözemedim bu koku iþini.. Patinaj falan yapan biri de deðilim. Çok hýzlý da kullanmam. Dur kalk bilindik istanbul trafiðinde kullanýyorum yani..
    yanýk kokusu gibi, yanýk plastik kokusu gibi.. Otomatik viteste neyin kokusu hala anlamýþ deðilim, içim hiç rahat deðil...
    Birde tamirci, otomatikte kullanýnca vitesin hýzlý yükseldiðini ve yavaþ düþtüðünü gözlemlemiþ. Manuel kullanýnca da koku yapmadýðýný söyledi.
    Benzer bir problemle karþýlaþanýnýz var mý? veya bu kokuya tahmin edebildiðiniz bir sebep var mýdýr? Lütfen yorumlarýnýzý bekliyorum arkadaþlar..

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Fiat servisine götürüp baktýrýn normal sanayi yerine servisine götürün orada çözüm üreteceklerdir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri