Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Astra 19,2°E uydusunda bazı kanallardaki problem

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Warn Astra 19,2°E uydusunda bazı kanallardaki problem

Merhaba,

Astra 19,2°E uydusunda RTL2, SuperRTL, Vox... gibi kanallarda görünütü gidip geliyor. Sinyal seviyesi %89 gözüküyor. Kalite seviyesinde düşüşler oluyor.

Zannetmiyorum ama bu sorun genel bir sorun mu?

Bu sorun yaklaşık 10 gündür devam ediyor. Hava açık ve bulutsuz olduğunda da bu sorun vardı. Normalde bu kanallar çok iyi gösteriyordu.

Sorun ne olabilir? LNB'yi mi değştirmek lazım? Turksat uydusunda sorun yok. Yani kablolar sağlam demektir.

Ya da frekanslar da mı bir değişiklik var? Tüm kanalları silip tekrar bir kör tarama yapsam işe yarar mı?

Şimdiden çok teşekkürler. Kolay gelsin!
    Konu webbee2001 tarafından (30-11-2016 Saat 22:19 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Asrada problem yok

Kullanıcı Bilgi Menüsü

LNB´yi degistirmeni tavsiye ederim
    Magasat LNB Diavolo 0,1dB isini görür

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı webbee2001 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Merhaba,

Astra 19,2°E uydusunda RTL2, SuperRTL, Vox... gibi kanallarda görünütü gidip geliyor. Sinyal seviyesi %89 gözüküyor. Kalite seviyesinde düşüşler oluyor.

Zannetmiyorum ama bu sorun genel bir sorun mu?

Bu sorun yaklaşık 10 gündür devam ediyor. Hava açık ve bulutsuz olduğunda da bu sorun vardı. Normalde bu kanallar çok iyi gösteriyordu.

Sorun ne olabilir? LNB'yi mi değştirmek lazım? Turksat uydusunda sorun yok. Yani kablolar sağlam demektir.

Ya da frekanslar da mı bir değişiklik var? Tüm kanalları silip tekrar bir kör tarama yapsam işe yarar mı?

Şimdiden çok teşekkürler. Kolay gelsin!
    bazı makınalar dayzek secıyor bende ultımo var ve cok dayzek secıyor dayzek akdım 10 sorunum cozuldu sıdede dayzekte sorun var

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri