Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 1/4 1234 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 10 arasý

Konu: Geçmiþten günümüze Uydu cihazlarýmýz - sistemlerimiz :)

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Geçmiþten günümüze Uydu cihazlarýmýz - sistemlerimiz :)

Konuyu supersatcafeye açayým dedim. hemde sohbet etmiþ oluruz. Yaþ oldu artýk 34. Gençken bir iki büyüðümüz sayesinde baþladým bu sevdaya. nerdeyse bir araba parasý harcadým. Yeri geldi kendi imkanlarým yeri geldi çalýþtýðým yerlerdeki cihazlarla beya bir deneyim kazandým.

Bu konuda geçmiþten günümüze kullandýðýmýz uydu cihazlarý ve sistemlerini paylaþalým.

Ýlk ben paylaþayým. Aþaðýda kullandýðým sistemler. Uydu cihazlarý arasýnda Sunny 1030-Atlanta HD box ve Dreambox 500 ün yeri ayrýdýr. Bu cihazalarý aldýðýmýz zaman server ve emu yazýlýmlarý çok iyiyidi. hergun forumda bu konularda yüzlerce mesajlar yazardýk biþiler test eder öðrenirdik.

Uydu cihazlarý

1. Neta analog
    2. Topfield 4100 FTA
    3. Sunny 1030 SKY
    4. Topfýeld 3000 CIM
    5. Goldmaster 9400 CI
    6. Sunny 7011 D
    7. Goldmaster 4100 CI
    8. Goldmaster 4400 CI
    9. Goldmaster 15400 CIM
    10. Goldmaster11400 CIm
    11. Next XCAM plus
    12. next 2000 Super plus
    13. next 2000 DPCI
    14. Sakura
    15. Sansuý
    16. Aciko
    17. KAON
    18. Dreambox 500
    19. Atlanta HDbox
    20. Korax FULL HD
    21. Next Mini Black ultra
    22. Goldmaster 1050 HD
    23. Redline TS 4000
    24. Atlanta Extrend 9000 HD
    25. Digiturk Humax

Çanak sistemlerim.

1.90 Cm parabol çanak vardý NETA
    2. 90 Cm Bilsat çanak
    3. 2 adet 90 bilsat aparatlý sistem
    4. 2 adet next 90 cm apartalý sistem
    5. MEGA 120 CM - STAB HH 120 motor
    6. TEKNÝKSAT 95 CM - NEXT 2600 D motor

TV

Samsung 40 D 6000 ilk gözdem hala duruyor.
    LG 4K 49UF8507 Ultra HD tv

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TÝVÝBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDÝASTAR MÝNÝ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELÝTEBOOK 8540p Notebook (Ý7) - - Xiaomi MÝ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taþý Delen Suyun Gücü Deðil Damlalarýn Sürekliliðidir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Benim ilk analog cihaz caliber diye bir markaydý sonra neta aldým lt sistem vardýý astrayý alýyordum lt sistemi ile rtl sat1 pro7 karlýydý sonra digital cýktý 1998 de kyoto8500 d aldým 600 dolara o zamanlar digitalde star ve bazý kanallar vardý hotbird uydusunda rtl paketi falan vardý ilk kez rtl yi net seyrediyordum frekanslara falan eriþime imkaný yoktu uydu dünyasý diye bir dergi vardý onu alýyordum sonra 2003 lerde emu cýkýnca goldmaster 11400 serisi vardý sonra next aldým daha sonra atlanta smartbox derken su anda pek fazla tv izlemeyen biri olarak tivibu ve digiturk cihaz var yetiyor bana
    Konu Editor tarafýndan (20-12-2016 Saat 20:07 ) deðiþtirilmiþtir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Elimizde patlayan bir çok eski yenþ uydular var bakalým ne yapacaðýz
    hergün teknolojide bir þey getiriyor
    kullanmakta olacak nelerimiz olucak onada ayrýca gündemin getirdiði þartlara uyacaðýz

Kullanýcý Bilgi Menüsü

aldýðým ilk analog uydunun ismini hatýrlamyýyorum, ama kanal bulma manueldi. eski radyolar gibi velome butonu gibi saða sola çevirerek kanal arýyordum. aldýðým ilk analog LNB markasý neydi bilmiyorum ama baya pahalýydý çok iyi hatýrlýyorum 100 dolara almýþtým. sonra kyoto geldi sonra next. en çok piþman olduðum next 8000 x cam plus cihazdan ayný anda 3 adet aldým tanesi 265 dolar idi. toplam birden 795 dolara 3 adet x cam plus cihaz almýþtým. çokta piþman olmuþtum. sonra dükkandan atýk cihaz tamir edip kullandým. 1 yýldýr cihazlara para vermiyorum. þimdilerde next uhd cihaz almayý düþünüyorum ama fiatýna bakýnca düþünmek bile istemiyorum 600 liradan baþlýyoýr. geçmiþte servet harcadýk bu þeylere. ama artýk bu kadar para vermek istemiyorum. idare edip duracam. vay bea ne günlerdi ama o günler... hey gidi günler hey....
    LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

heheheheheh.bende hala analog bir cihaz var.atmaya kýyamadýðýmdan duruyor.

benimde ilk analog cihazým benjamindi. radyo düðmesi gibi saða sola çevirilip frekans ayarlanýrdý.sonrada bir kaç deðiþik Benjamin analog kullandým.
    ..lnb ler tek polariteydi.
    en kolay yol antenin yanýnan varýp lnb i 90 derece çevirip diðer polariteyi almaktý.
    sonralarda step motorlu lnb çeviriciler geldi.pahalýydý.lnb merkezinde kütük gibi kalýyordu.
    150 antenle baþladým bende.
    180 ofset aldým sonra.yetmedi.

240 motorlu yaptým sistemi
    o zaman bir cihaz gelmiþti.hem receiver,hem pozisyonerli idi.öylediy ki o vakitler böyle biþey yokdu.cihazý ayarlýyordum.gece çalýþýyor falan uyduya dönüp kayýt yapýyor sonra baþka uyduya dönüyor vs. nasýl biþeydi o ..video gibi kocaman bir cihazdý.
    hiç unutmam sormuþtu arkadaþlar .abi kaç kanal seyrediyosun bununla diye .
    42 kanal demiþtim.
    vay beee ..filan hayretler.
    62 doðudan 18 batýya kadar 42 kanal....
    digital çýðýr açtý.

Kyoto da-dap- dapcýlar efsane oldu..
    goldmaster ve handan yazýlýmlý cihazlar

sonra cam ve kartlara para verip durduk.

biz uydu meraklýlarý çok paralar verdik çok.
    volkan evet araba paralarý vermiþizdir.
    halada veriyoruz..

Kullanýcý Bilgi Menüsü

valla neredeyse hayatýnýzý vermiþsiniz,biz süpersatforum sayesinde hazýra konduk,cefa size sefa bize kýsmetmiþ,iyiki varsýnýz,.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý aliharbiye Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    aldýðým ilk analog uydunun ismini hatýrlamyýyorum, ama kanal bulma manueldi. eski radyolar gibi velome butonu gibi saða sola çevirerek kanal arýyordum. aldýðým ilk analog LNB markasý neydi bilmiyorum ama baya pahalýydý çok iyi hatýrlýyorum 100 dolara almýþtým. sonra kyoto geldi sonra next. en çok piþman olduðum next 8000 x cam plus cihazdan ayný anda 3 adet aldým tanesi 265 dolar idi. toplam birden 795 dolara 3 adet x cam plus cihaz almýþtým. çokta piþman olmuþtum. sonra dükkandan atýk cihaz tamir edip kullandým. 1 yýldýr cihazlara para vermiyorum. þimdilerde next uhd cihaz almayý düþünüyorum ama fiatýna bakýnca düþünmek bile istemiyorum 600 liradan baþlýyoýr. geçmiþte servet harcadýk bu þeylere. ama artýk bu kadar para vermek istemiyorum. idare edip duracam. vay bea ne günlerdi ama o günler... hey gidi günler hey....
    Next 8000 xcam milletin elinde kaldý cok sorunlu cihazdý ben uydu iþi yaparken kitlenip duruyordu þifreli kanallarý acarken özellikle hispasattayken reset atýyordu cokuyordu cihaz next 8000xcamý sevmedim next2000 ler iyiydi gerçekten ona lafým yok

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Ýlk cihazýmýz 2001 senesinde almýþtýk Roadmaster marka cihazdý. Yanlýþ hatýrlamýyorsam babam o zamanýn 150 tl sini vermiþti. Bu para o zaman çok paraydý. Sonrada 2006 senesinde Sansuý Free tv cihazý kullandýk ve 2007 Senesinde eve DÝGÝTURK girdi o zaman cihaz DCR 9001 B idi. Sonra çeþitli DÝGÝTURK cihazlarýndan sonra SAGEMCOM HY 6101 Plus cihazýný kullanýr olduk. Atlanta Smart G4 tam bir hayal kýrýklýðý oldu benim için doðru dürüst ne server çalýþtýrabildim nede modül çöküp çöküp duruyordu. Þimdi ise o damdaki dolabýn çekmecesinde duruyor öyle.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

NEXT 8000 in hakkkýnýda verelim.adamlar türksatta meþhur discovery belgesel kanalý vardý.biss þifreyle þifrelenmiþti. 8000 x camda aylarca bir grup beleþ seyretti.sonradan verdiler þifreyi.bi zaman bakabildik sonra da gitti.o grup malum gruptur.hiç kimseye laf ettirmeyenler.
    ilk kez conax filanda 8000 de çözülmüþtü

Kullanýcý Bilgi Menüsü

1.neta analog 1994 yýlýydý sanýrým
    2.pace 100-200
    3.kyoto dap 8500+150cm bilsat motorlu
    4.next 7500 dap
    5.goldmaster 80400 cýp
    6.goldmaster 9600 cýp
    7.next19500cýs
    8.next tango
    9.rowell 2023
    10.redline 4000 plus
    ZAMAN ÝNSANLARI DEÐÝL ARMUTLARI OLGUNLAÞTIRIR

Sayfa 1/4 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri