Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 4/4 ÝlkÝlk 1234
33 sonuçtan 31 ile 33 arasý

Konu: Geçmiþten günümüze Uydu cihazlarýmýz - sistemlerimiz :)

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Merhaba arkadaþlar forum sayfamýzda böyle bir baþlýk açmanýz güzel olmuþ eski günlerimizi hatýrlamýþ oldu ve o günlerden nerlere kadar geldiðimizi görmüþ olduk.Sizlerin ki kadar çok fazla uydu ve sistemleri hakkýnda deneyimim olmasa da hobi olarak vazgeçilmezim.Ýlk uydu alýcý mý 2004 yýlýnda almýþtým,ondan öncesi belediye yayýnlarý masaüstü anten kullanýyordum.Ýlk uydu alýcým Arçelik 520d CI tabi ozmanalar goldmaster ve diðer alýcýlar pahalýydý.Arçeliði 250 tl ye almýþtým çanak antenler hariç kart modül vs. hiç kullanmadým elle *** giriþi nasýl yapýldýðýný bilmezdim.Uyducu birine sormuþtum senin uydu alýcýn þifre kýrmaz demiþti kiracýmýz yeni gelmiþti onda sunny at modelini hatýrlamýyorum onun alýsýný kurmuþtu cebinden kaðýt çýkarýp xxl ***** platium kanallarýný açmýþtý.Ben ise arada açýlýyordu denk geldikçe bakabiliyordum.Ve hala uydu alýclarýna meraðým var þuna Redline 5000 ts aldým next kullandým bundan once d-smartýn arçelik ile çok uðraþtým rs 232 kablosu aldým þifre atabilmek için onunla zamanýnda bir defa çözdüm üç ay izlemiþtim....

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý abraham Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    tam olarak hatýrlamýyorum ama 90 yýllarýn baþýydý galiba alman RTL kanalýnýn zirvede oýlduðu tutti frutti proðramý sayesinde aldýk 4 metrelik anteni samsun çarþambaya kamyon üstünde geldi satan firma ise alfa isimli bi firma idi
    sabahcý kahvemize kurmuþtuk anteni.uydu cihazýn markasý çevirmeli düðme gibi olan drake bi markaydý galiba o anteni geirdiðimizde insanlar amerikan radarý sanýyordu kimide verici olarak görüyordu çanak anten nerde o zamanlar .hiç unutmam almanyada fenerbahçe galatasaray hazýrlýk maçý oynayacak maçý ya rtl veriyordu yada macýkbox adý altýnda þimdiki star veriyordu 67 ekran tv yi dýþarý koymuþtuk insanlar traktör üzerinde maç seyretmeye gelmiþlerdi tutti frutti sayesindede kahve geceleri gündüzden daha iyi iþ yapar olmuþtu geceleri.ama hiç unutmam o anten ile uydu cihazýna bi reno alýnýyordu o zamanlar.o zamanlardan kaldý bana bu uydu hevesi .cine 5 bilgisaayardan çözmeler ne günlerdi be o günler
    Zaten o RTL kanalýý deðilmi uyduculuga merak sardýran ben 11 yasýnda falandým cumartesiler a-dult film cýkýyordu bizim burada belediye veriyordu RTL sat1 pro7 falan RTL kanalýný sonra raiuno raidue ile surekli deðiþtirip duruyorlardý RTL de karaþimþek dallas mikehammer tutti fruttiler full vardý bizim tam cekmiyordu ben paso antenlerdeydim sonra RTL kapattýlar bizim bölgede bir tane adam vardý tv ci ali benek diye verici ile yayýn veriyordu bize yakýndý bir gun gittim yayýna abi dedim surekli kanallarla oynuyon TELEON yeni acýlmýþtý o zamanlarýý RTL den teleona geçti akþamlarý NBC veriyordu Eurosport falan RTL vermez oldu ne sinirlenmiþtim çevirmeli uydu alýcýsý kullanýyordu ozamanlar bu sistemler dedigin gibi bir arabaya yakýndý þimdi ucuz ama o zamanki tatlar yok

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Uplatalim konuyu

Sayfa 4/4 ÝlkÝlk 1234

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri