Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/8 12345678 SonSon
77 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Döviz Piyasası Yorumlar Buraya -Dolar 3.52 Euro 3.96

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Döviz Piyasası Yorumlar Buraya -Dolar 3.52 Euro 3.96

Bu konumuzda kesinlikle siyasi mesajlara girilmeden sadece döviz kurları hakkında bilgi ve tahminler yaparsak çok iyi olur şimdiden teşekkurler

Konu başlıgındaki kurları online oldugum sürece guncel tutmaya calısacam
    Konu Editor tarafından (12-01-2017 Saat 11:38 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Dolar/TL tarihi zirvesini yeniledi. Sabah saatlerinde %0.2 düşüşle 3.56'lı seviyelerden işlem gören kur saat 12:46'da 3.6401 ile tarihi zirveye yükseldi. Kur daha sonra 3.61'e geriledi. Türk Lirası bugün gelişen piyasalar arasında da dolara karşı en büyük düşüşü kaydetti.

Sabah saatlerinde 3.7572'den işlem gören Euro/TL ise 3.80'i aştı.

KURDAKİ HIZLI HAREKETİN NEDENLERİ

Kapital FX Araştırma Müdür Yardımcısı Enver Erkan Türk lirasının, FOMC tutanakları sonrasında gelişen ülke para birimlerindeki değer kazançlarına uyum sağlayamadığını belirterek "Hareketin bu kadar kısa süre içerisinde olması ve herhangi bir haber akışı ile eşleştirilememesi akla algoritma kaynaklı bir hareket olabileceği ihtimalini de getiriyor.

Rasyonel olabilecek nedeni ise; TL üzerinde geniş resimde süregelen baskı unsurlarıdır. Özellikle Türkiye’nin negatif reel faiz pozisyonunda olması, Merkez Bankası’ndan proaktivite gelmediği sürece liranın değer kaybının derinleşmesinde etkili olacaktır. İlk çeyrek hedefimiz olan 3,60’ın yılın ilk günlerinde aşılmış olması itibariyle, 3,85 olan 2017 USDTRY tahminlerimizi de yukarı yönlü revize edebiliriz." ifadelerini kullandı.

Dolar/TL Türkiye'de Aralık ayı enflasyonunun beklentilerin üzerinde gelmesiyle Salı günü 3.6042 ile tarihi zirveye yükselmişti.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

LG-H818 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı Bilgi Menüsü

3.62-3.64 bandın da tutunabilirse 1 hafta sürmez yeni rekorlarla karşımıza çıkar diye tahmin ediyorum. Yeni zamlar yolda diyelim.
    ultrAslan

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Eren55 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    3.62-3.64 bandın da tutunabilirse 1 hafta sürmez yeni rekorlarla karşımıza çıkar diye tahmin ediyorum. Yeni zamlar yolda diyelim.
    Yıl sonu varmadan 1 dolar 4 tl olacak bugun yine yukselişe geçti nerede ne olduysa 3 56 idi sabah bunun dip noktası neresi anlamadım eskiden alsat cok yapıyordum şimdi korkuyorum 3 60 lar falan cok yuksek rakamlar

Kullanıcı Bilgi Menüsü

@Editör hocam şuan ne olacağı hiç belli değil. Aniden çakılabilir de, dolara güvenip yatırım yapılır mı o da ayrı bir soru işareti.
    ultrAslan

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Dolar zirvede yine atesi dusmuyo meretin

Kullanıcı Bilgi Menüsü

DOLAR 3.68 EURO 3.87 yeni rekorlar geldi yine

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Dolar 3 70 euro 3 90

Sayfa 1/8 12345678 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri