Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
17 sonuçtan 11 ile 17 arası

Konu: UYDU ANTENİ KABLOSU ZAYIFLIĞI TESBİTİ

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Ben yayınları sd olan HRT akdeniz ile beyaz tv kanallarının üzerinde deniyorum. dayzekten eve inen kabloyu sat findere bağlıyorum, ve sinyal seviyesi ile sinyal kalitesine bakıyorum. eğer sinyal seviyesi 60 70 ten fazla ise, ve sinyal kalitesi 60 tan fazla ise sorun yok demektir. yok sinyal seviyesi düşük ve sinyal kalitesi yüksekse o zaman kablo değişimine gidiyorum. ama sadece kalite düşükse çanak lnb ve dayzek kontrolü yapıyorum. ben işimde sağlam iş yapıyorum. milyonda bir, yaptığım işe geri giderim. bazen müşteri işimde kusur koymak ister ama gidip bakınca tv 'nin yerini değiştirmiş bir şeyleri ya yanlış yada ters yaptıklarını görüyorum. ve o zaman çok kızıyorum benim işimde ben sakatlık yok işimi gayet temiz ve başarılı bir şekilde yapıyorum.
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Muhahaha

Alıntı aliharbiye Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Ben yayınları sd olan HRT akdeniz ile beyaz tv kanallarının üzerinde deniyorum. dayzekten eve inen kabloyu sat findere bağlıyorum, ve sinyal seviyesi ile sinyal kalitesine bakıyorum. eğer sinyal seviyesi 60 70 ten fazla ise, ve sinyal kalitesi 60 tan fazla ise sorun yok demektir. yok sinyal seviyesi düşük ve sinyal kalitesi yüksekse o zaman kablo değişimine gidiyorum. ama sadece kalite düşükse çanak lnb ve dayzek kontrolü yapıyorum. ben işimde sağlam iş yapıyorum. milyonda bir, yaptığım işe geri giderim. bazen müşteri işimde kusur koymak ister ama gidip bakınca tv 'nin yerini değiştirmiş bir şeyleri ya yanlış yada ters yaptıklarını görüyorum. ve o zaman çok kızıyorum benim işimde ben sakatlık yok işimi gayet temiz ve başarılı bir şekilde yapıyorum.
    teşekkür ederim usdam bilgine bilgi bu işde KALİTE SİNYALİ canak lnb ayarıyla yükselir veya düşer UYDU SİNYALİ biliyorsunuzdur LNB markasına göre degişebiliyor bunu dikkade 60-70 aranında dikkate alıyormusunuz
    saygılar

Kullanıcı Bilgi Menüsü

lnb yi değiştir her şey normale döneçektir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Muhahaha

Alıntı satkoliknext Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    lnb yi değiştir her şey normale döneçektir.
    arkadaşım kabloyu degiştiriyom düzeliyor sorun kabloda sorun LNB degil kabloya dışından bakdıgında sorun yok uydu bulucuylada bakdıgında sinyallerde sorun yok tv izlerken 15-20 veya yarım saat sonra bazı kanallarda donma kırılma yapıyor kabloyu çekip 5 dk sonra tak yine düzeliyor yine 15-20 dk veya tyarım saat sonra aynı donma kırılma kanallarda başlıyor KABLOYU degiştirince sorun KALMADI
    sorum şu bu kablonun sinyal zayıflığı yarattığını kısa sürede belirlemek için bir yöntem varmıdır
    saygılar

Kullanıcı Bilgi Menüsü

LNB markasına bakmıyorum ben benim ilgilendiğim sinyal seviyesi ve kalite bu kadar.
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Muhahaha

Alıntı aliharbiye Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    LNB markasına bakmıyorum ben benim ilgilendiğim sinyal seviyesi ve kalite bu kadar.
    sagol bilgine lnb 3 ADET tek çıkışlı saglam LNB SAGLAM kabloyla uydu bulucuna takiı UYDU SİNYAL degerlerini ölçüp akşam size bildiriyim 60 altına düşen lnb uydu sinyali varmı bakacagım
    saygılarımla

Kullanıcı Bilgi Menüsü

dsm 1000 hd yon bulucuyla bakıyorum

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri