Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: UYDU ANTENİ KABLOSU ZAYIFLIĞI TESBİTİ

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Icon12 UYDU ANTENİ KABLOSU ZAYIFLIĞI TESBİTİ

Merhaba uydu işiyle uğraşan arkadaşlar

1-Dış görünüşüyle sağlam gözüken uydu kablosunun iletkenliğinin zayıfladığını

A-uydu bulucu ile sinyaller normal
    B-uydu cihazına takıldığında belli süre sonra bazı kanallar göstermiyor
    C-bunu anlamak için herhangi bir kablo zayıflığını ölçen alet varmıdır
    D-veya uydu bulucuyla hangi frekans göstermezse kablo zayıflığı tesbit edilebilir cevabınızı bekliyorum
    cevabınızı bekliyorum
    saygılarımla

Kullanıcı Bilgi Menüsü

dış görünüşü iyi olan ve randıman vermeyen kabloyu ben uydu bulucunun sinyal seviyesinden anlıyorum. genelde sorunlarımı bu şekilde hallediyorum. kullandığım uydu bulucu sat finder 5 hd slimdir.
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Sat Kablo DB zayıflamasını ölçne cihazlar var. Eskiden analogları vardı şimdide digitallleri var ama genelde Headent sistem kuran firmalar kullanır ve pahalı cihazlardır.

Siz çanak - lnb v cihazdan eminseni geriye sadece kablo kalır. kablodaki arızalarda zaten bellirdir. Donma sorunu göstermeme bazı frekansların gitmesi. İlk başta olan sinyal belli bir süre sonra olmayabilir böyle anormal şeylerde olur.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Muhahaha

Alıntı aliharbiye Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    dış görünüşü iyi olan ve randıman vermeyen kabloyu ben uydu bulucunun sinyal seviyesinden anlıyorum. genelde sorunlarımı bu şekilde hallediyorum. kullandığım uydu bulucu sat finder 5 hd slimdir.
    bilgin için teşekkür ederim
    uydu bulucuyla hangi frekansı ölçüp de hangi değeri aldığında kablo zayıfdır diyorsun

cevabını bekliyorum
    saygılarımla

Kullanıcı Bilgi Menüsü

hrt akdeniz ile beyaz tv üzerinden deniyorum.
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Muhahaha uydu kablosu zayıflığı

Alıntı Volkan Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Sat Kablo DB zayıflamasını ölçne cihazlar var. Eskiden analogları vardı şimdide digitallleri var ama genelde Headent sistem kuran firmalar kullanır ve pahalı cihazlardır.

Siz çanak - lnb v cihazdan eminseni geriye sadece kablo kalır. kablodaki arızalarda zaten bellirdir. Donma sorunu göstermeme bazı frekansların gitmesi. İlk başta olan sinyal belli bir süre sonra olmayabilir böyle anormal şeylerde olur.
    teşekkür ederim bilgine
    Sat Kablo DB zayıflamasını ölçne cihazlar bu cihazın satıldığı siteyi yazarmısın
    saygılar

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Muhahaha uydu kablosu zayıflığı

Alıntı aliharbiye Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    hrt akdeniz ile beyaz tv üzerinden deniyorum.
    sn ali harbiye arkadaşım yine bilgine teşekkürler bu sorunla devamlı karşılaşıyorum

1-kuruluma gidiyorum kişinin çanağı var lnb var kablosu var
    2-kablo dışından gayet güzel kurulumu yapıyorum
    3-satfinder 3 hd ile ölçüm yapıp ayar yapıyorum her şey tamam uydu alıcısı vey kendinden uydu alıcılı tv tüm kanallar çalışıyor
    4-kurulum yapdıkdan sonra yarım saat veya 1-2 saat sonra kişi arıyor bazı kanallarda donma kırılma olduğunu söylüyor
    5-gidip kabloyu değiştiriyorum hepsi düzeliyor
    işde bu aşamaya gelmeden kablonun zayıflığını kısa yolda anlamak içn uğraşıyorum sizin belirttiğiniz
    A-hrt akdeniz ile beyaz tv
    1- sd frekansımı
    2-Hd frekansımı
    3-hangi frekansa yazarmısın
    4-çihazın satfinder 5 hd diyordun
    frekansı belirttip % kaç uydu veya kalite sinyalini yakalarsan KABLO ZAYIF demektir geniş açıklama yaparsan sevinirim
    saygılarımla

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı blade Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    teşekkür ederim bilgine
    Sat Kablo DB zayıflamasını ölçne cihazlar bu cihazın satıldığı siteyi yazarmısın
    saygılar
    Gerçek anlamda bu işi yapan kişiler profesyonel cihazlar kullanıyorlar. benim sana vereceğim linkteki cihazlar çok pahalıdır. Bunların daha ucuzlarıda var. Senin bunu nerde ne iş kullanacağın önemli. Bazı ihalelerde TV yayın kablolarının hat boyu kaç metre kac db zayıflama olduğuna kadar herseyi tek tek istenir. büyük firmalarda bu işleri yaparken bu tür profesyonel cihazları kullanırlar. Zaten ihale şartında analiz spektrum çıktıları istenir.

Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

olay tv ve sow tv uzerınde denıyorum dusukse lnb ve canak normalse kabloyu degıstırıyom

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Muhahaha

Alıntı ilhanaktan Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    olay ölcüp sow tv uzerınde denıyorum dusukse lnb ve canak normalse kabloyu degıstırıyom
    Arkadaşım hangi uydu bulucuyla ölcüp deger kaç değeri baz alıp kabloyu degiştiriyorsun

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri