Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 2/2 ÝlkÝlk 12
17 sonuçtan 11 ile 17 arasý

Konu: UYDU ANTENÝ KABLOSU ZAYIFLIÐI TESBÝTÝ

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Ben yayýnlarý sd olan HRT akdeniz ile beyaz tv kanallarýnýn üzerinde deniyorum. dayzekten eve inen kabloyu sat findere baðlýyorum, ve sinyal seviyesi ile sinyal kalitesine bakýyorum. eðer sinyal seviyesi 60 70 ten fazla ise, ve sinyal kalitesi 60 tan fazla ise sorun yok demektir. yok sinyal seviyesi düþük ve sinyal kalitesi yüksekse o zaman kablo deðiþimine gidiyorum. ama sadece kalite düþükse çanak lnb ve dayzek kontrolü yapýyorum. ben iþimde saðlam iþ yapýyorum. milyonda bir, yaptýðým iþe geri giderim. bazen müþteri iþimde kusur koymak ister ama gidip bakýnca tv 'nin yerini deðiþtirmiþ bir þeyleri ya yanlýþ yada ters yaptýklarýný görüyorum. ve o zaman çok kýzýyorum benim iþimde ben sakatlýk yok iþimi gayet temiz ve baþarýlý bir þekilde yapýyorum.
    LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Muhahaha

Alýntý aliharbiye Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Ben yayýnlarý sd olan HRT akdeniz ile beyaz tv kanallarýnýn üzerinde deniyorum. dayzekten eve inen kabloyu sat findere baðlýyorum, ve sinyal seviyesi ile sinyal kalitesine bakýyorum. eðer sinyal seviyesi 60 70 ten fazla ise, ve sinyal kalitesi 60 tan fazla ise sorun yok demektir. yok sinyal seviyesi düþük ve sinyal kalitesi yüksekse o zaman kablo deðiþimine gidiyorum. ama sadece kalite düþükse çanak lnb ve dayzek kontrolü yapýyorum. ben iþimde saðlam iþ yapýyorum. milyonda bir, yaptýðým iþe geri giderim. bazen müþteri iþimde kusur koymak ister ama gidip bakýnca tv 'nin yerini deðiþtirmiþ bir þeyleri ya yanlýþ yada ters yaptýklarýný görüyorum. ve o zaman çok kýzýyorum benim iþimde ben sakatlýk yok iþimi gayet temiz ve baþarýlý bir þekilde yapýyorum.
    teþekkür ederim usdam bilgine bilgi bu iþde KALÝTE SÝNYALÝ canak lnb ayarýyla yükselir veya düþer UYDU SÝNYALÝ biliyorsunuzdur LNB markasýna göre degiþebiliyor bunu dikkade 60-70 aranýnda dikkate alýyormusunuz
    saygýlar

Kullanýcý Bilgi Menüsü

lnb yi deðiþtir her þey normale döneçektir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Muhahaha

Alýntý satkoliknext Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    lnb yi deðiþtir her þey normale döneçektir.
    arkadaþým kabloyu degiþtiriyom düzeliyor sorun kabloda sorun LNB degil kabloya dýþýndan bakdýgýnda sorun yok uydu bulucuylada bakdýgýnda sinyallerde sorun yok tv izlerken 15-20 veya yarým saat sonra bazý kanallarda donma kýrýlma yapýyor kabloyu çekip 5 dk sonra tak yine düzeliyor yine 15-20 dk veya tyarým saat sonra ayný donma kýrýlma kanallarda baþlýyor KABLOYU degiþtirince sorun KALMADI
    sorum þu bu kablonun sinyal zayýflýðý yarattýðýný kýsa sürede belirlemek için bir yöntem varmýdýr
    saygýlar

Kullanýcý Bilgi Menüsü

LNB markasýna bakmýyorum ben benim ilgilendiðim sinyal seviyesi ve kalite bu kadar.
    LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Muhahaha

Alýntý aliharbiye Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    LNB markasýna bakmýyorum ben benim ilgilendiðim sinyal seviyesi ve kalite bu kadar.
    sagol bilgine lnb 3 ADET tek çýkýþlý saglam LNB SAGLAM kabloyla uydu bulucuna takiý UYDU SÝNYAL degerlerini ölçüp akþam size bildiriyim 60 altýna düþen lnb uydu sinyali varmý bakacagým
    saygýlarýmla

Kullanýcý Bilgi Menüsü

dsm 1000 hd yon bulucuyla bakýyorum

Sayfa 2/2 ÝlkÝlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri