Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
2 sonuçtan 1 ile 2 arasý

Konu: PHILSA ‘Ýhracatýn Yýldýzý’ oldu

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart PHILSA ‘Ýhracatýn Yýldýzý’ oldu

PHILSA ‘Ýhracatýn Yýldýzý’ oldu
    Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluþlarýndan biri olan Philsa Philip Morris/Sabancý, 2016 yýlýnda 235 milyon 611 bin 838 dolar ihracatla Ege Bölgesi’nin ihracat þampiyonu oldu. Birincilik ödülünü Ekonomi Bakaný Nihat Zeybekci’nin elinden alan Philsa Philip Morris/Sabancý Yönetim Kurulu Murahhas Azasý Enrique Jimenez, “2015 yýlýnda 135 milyon dolar ihracat yaptýk. 2016 yýlýnda ise bu rakamý yaklaþýk 2 katýna çýkardýk. Ekonomiye katký saðlamaya devam edeceðiz” dedi.

Ege Ýhracatçý Birlikleri 2016 yýlýnda sektörel bazda en çok ihracat gerçekleþtiren þirketleri ödüllendirdi. ‘Ýhracatýn Yükselen Yýldýzlarý Ödül Töreni’nde Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluþlarýndan biri olan Philsa Philip Morris/Sabancý, 2016 yýlýnda gerçekleþtirdiði 235 milyon 611 bin 838 dolarlýk ihracatla tütün sektöründe Ege Bölgesi’nin þampiyonu oldu. Ýzmir’de gerçekleþtirilen ödül töreninde, Philsa Philip Morris/Sabancý Yönetim Kurulu Murahhas Azasý Enrique Jimenez birincilik ödülünü Ekonomi Bakaný Nihat Zeybekci’nin elinden aldý.

Ýhracatýn en prestijli ödülünü almaktan gurur duyduklarýný belirten Philsa Philip Morris/Sabancý Yönetim Kurulu Murahhas Azasý Enrique Jimenez, Türkiye ekonomisine katkýda bulunmaya devam edeceklerini vurguladý. Jimenez, þöyle devam etti: “Türkiye’nin ekonomik geleceðine yürekten inanýyoruz. Bu inançla yatýrýmlarýmýzý sürdürmeye kararlýyýz. 90 yýllarýn baþýndan bu yana Türk ekonomisine katma deðer saðlamaya devam ediyoruz. Þirketimiz ihracat yaptýðý ülke sayýsýný son 5 yýlda 28’e çýkardý. 2015 yýlýnda 135 milyon dolar olan ihracatýmýzý, 2016 yýlýnda 235 milyon dolar seviyesine yükseltmeyi baþardýk. Ýstihdam yaratma, vergi ve Türk oryantal tütün satýn almalarýmýzla ekonomiye katkýda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart teþekkür

teþekkür ederim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri