Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Hotbird ile astra 4.8 arası kaç cm.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Hotbird ile astra 4.8 arası kaç cm.

Ustalarım, merkez hotbird ayarlı çanağıma, bitarafa astra4.8, öbür tarafa'da astra 23.5 ayarlamak istiyorum.
    Bana hortbird lnb'nin merkezinden her iki lnb 'nin merkezi arasında kaç cm. mesafe var.
    Tam olarak ölçüp söylermisiniz. Bende ölçerek ayar yapacam. Teşekkür ederim.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Hocam bunu uydu cihazı olmadan ayarlamanız cok zor bana göre

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Arada 10cm var. ama bulunduğunuz bölgeden 23 dereceden kaç kanal alabileceyiniz ve sinyal durumunun nasıl olacağını bilemem. merkez olarak 23 doğuyu ayarlayınız 13 doğu uydusununda LNB'sini yandan ayarlayın, olur ama sinyal durumlarını ben buradan asla tahmin edemem. ayar içinde ya sat finder yada çatıya tv resiver almak zorundasınız. yaşadınız yerle alakalı bir durum örneğin ben yaşadığım bölgede bunu yapamam. yapmak istesem bana en az 2 mtrelik çanak anten lazım. saygılarımla aliharbiye.
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Arkadaşlar, 2 Adet çanak takacam.
    merkez 13'' ile 4.8'' lnb merkez kaç cm.
    Merkez 19.2'' ile 23.5'' lnb merkez kaç cm. Bana ölçüp verin. Yukarıda karışıklık oldu.
    Bunlar bende ayarlı idi. Bina giydirmesinde çanakları söktük. Şimdi yeniden takıyorum.
    Tam ölçüye göre en azından lnb 'leri takarsam gerisini tv'ye bakarak yaparım.
    Zaten çanaklar balkonda. Elimde bu işlere yatkındır. Sadece tam ölçü lazım.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Cm olarak değilde 13 ile 4.8 derecenin arasına bir adet lnb sığacak kadar boşluk bırakman yeterli ama biraz geniş olsun yani ●○□ siyah nokta hotbird 13 olsun kare olanda 4.8 derece oluyor. Bu sekilde tek lnb ile hem 7 dereceyi hemde 4.8 dereceyi alırsın. Metreyi alıp dama çıkmaya üşendim.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri