Apple bugün, iOS 11’in ikinci genel beta sürümünü, iOS 11 public beta 2’yi dün geliştiriciler için iOS 11 beta 3‘ü yayınlamasından bir gün sonra yayınladı. iOS 11 public beta 2, bu hafta başlarında yayınlanan üçüncü geliştirici beta sürümüne karşılık geliyor.

Apple’ın beta yazılım programına kaydolan kullanıcılar, uygun konfigürasyon dosyasını bir iOS cihazına yükledikten sonra OTA yolu ile (Ayarlar > Genel > Yazılım Güncellememenüsü) iOS 11 beta güncellemesinin en yeni genel beta sürümünü cihazlarına yükleyebilirler.Beta yazılım programına katılmak isteyenler, Apple’ın beta test web sitesinde kaydolabilir ve bundan sonrası için iOS, macOS ve tvOS betalarına erişim sağlayabilirler. Beta sürümler, kararlı olmadıkları ve birçok hata içerebileceklerinden dolayı ikincil bir aygıta kurulmalıdırlar.iOS 11, yeni bir Kilit ekranı deneyimi, özelleştirilebilir ve yeniden tasarlanmış Kontrol Merkezi de dahil olmak üzere ufak tasarım değişikliklerini beraberinde getiriyor. iOS 11 ile Siri daha akıllı, daha doğal bir sese sahip ve daha fazlası kullanılabilir; Mesajlar uygulaması, kişiden kişiye Apple Pay’a desteğine sahip; Notlar uygulamasında, aranabilir el yazısı ve belge tarama özelliği kullanılabilir ve Müzik uygulaması, çalma listelerini arkadaşlarınızla paylaşmanızı sağlar.

Yeni bir Dosya uygulaması, iOS cihazlarında dosya yönetimini geliştirir ve iPad’de, cihaz üzerinde çoklu görev performansı geliştiren Sürükle ve Bırak için yeni bir Dock ve Uygulama Değiştirici desteği kullanılabilir. iOS 11’de tamamen yenilenmiş App Store kullanıma sunuluyor, fotoğraflar ve videolar artık daha az yer kaplıyorlar. iMessages yazışmalarınız iCloud’da saklanıyor ve geliştiriciler, yeni etkileyici, geliştirilmiş sanal gerçeklik uygulamalarını ve oyunlarını oluşturmak için ARKit gibi yeni araçlara sahipler.

iOS 11 Public Beta 2 nasıl yüklenir?

1.Adım: Buraya iPhone veya iPad'iniz üzerinden tıkladıktan sonra Apple ID'nizi girmeniz gerekiyor.2.Adım: Apple ID'niz ile giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan Enroll Your Devices seçeneğine tıklayın.3.Adım: Enroll Your Devices ekranında "Download Profile" seçeneği yer alacak. Buna tıklayın ve profili iPhone veya iPad'e yükleyin.4.Adım: Profil yüklendikten sonra cihaz kapanıp açılacak.5.Adım: Cihaz açıldıktan sonra Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden iOS 11 Public Beta 2güncellemesini yükleyebilirsiniz.

iOS 11 Public Beta 2 alan cihazlar

iOS 11 Public Beta 2 güncellemesini;

iPhone 5s,
iPhone SE,
iPhone 6,
iPhone 6 Plus,
iPhone 6s,
iPhone 6s Plus,
iPhone 7,
iPhone 7 Plus,
12.9 inç iPad Pro,
2. nesil 12.9 inç iPad Pro,
1. nesil 10.5 inç iPad Pro,
9.7 inç iPad Pro,
iPad Air 2,
iPad Air,
iPad 5. nesil,
iPad mini 4,
iPad mini 3,

iPad mini 2 ve iPod Touch 6. nesil modelleri alıyor.