Apple, geliþtiriciler için, uyumlu iPhone, iPad ve iPod touch aygýtlarýna iOS 11 beta 4‘ü bugün verdi. Bunun anlamý, daha kullanýlabilir bir iOS 11 sürümünün artýk indirilebilir ve yüklenebilir durumda olduðu anlamýna geliyor. Apple mühendisleri, Haziran ayýnýn baþýndan bu yana geliþtiriciler ve beta yazýlým programý kullanýcýlarýyla birlikte iOS 11’i iyileþtirmeye ve geliþtirmeye devam ediyor.

Apple ayrýca, iOS 11’in en yeni betasýný yayýnlamasýyla birlikte resmi sürüm notlarýný da paylaþtý. Apple’ýn paylaþtýðý sürüm notlarýna buradan (baðlantý eklenecektir) ulaþabilirsiniz. Cupertino devinin paylaþtýklarýnýn dýþýnda kendi gözlemlediðimiz iOS 11 beta 4 yenilikleri ve deðiþiklikler aþaðýdaki gibi (listeyi her zaman güncelliyor olacaðýz).

iOS 11 beta 4 ile daha akýcý bir iþletim sistemine adým attýðýmýzý söyleyelim,
Bildirim Merkezi’nden önemli geliþtirmeler yapýlmýþ. Artýk her bildirimi sola doðru kaydýrdýðýnýzda görüntüle / sil seçenekleri çýkýyor,
Kiþiler, Notlar ve Anýmsatýcýlar’ýn uygulama simgesi yenilenmiþ,
iOS 11 beta 3 ile arayüzü Ýngilizce olan Ayarlar uygulamasý tümüyle Türkçe dil desteðini geri kazanmýþ,
Denetim Merkezi’nde (Kontrol Merkezi) Ekran Yansýtma ikonu kaldýrýlmýþ,
Denetim Merkezi’nde Bluetooth seçeneði artýk sorunsuz kullanýlabiliyor,
Hava Durumu uygulamasýndaki bazý sorunlar giderilmiþ,
Live Photo efektleri ve yeni Anýlar özellikleri için Fotoðraflar uygulamasýna karþýlama sayfasý eklenmiþ,
Notlar uygulamasýna yeni özelliklerini gösteren karþýlama sayfasý eklenmiþ,
Ekran kaydý özelliðine geri sayým için arayüz eklemesi yapýlmýþ,
Denetim Merkezi’nden Düþük Güç Modu’na yeni animasyon eklenmiþ.

Þimdilik dikkatimizi çeken iOS 11 beta 4 yenilikleri ve deðiþiklikleri bunlarla sýnýrlý. Elbetteki kaputun altýnda irili ufaklý bir yýðýn düzenleme yapýlmýþ. Tüm bunlar zaten Apple’ýn paylaþtýðý sürüm notunda görülebiliyor.

iOS 11

iPhone için büyük bir geliþim. iPad için büyüleyici bir deðiþim.

iOS 11, dünyanýn en geliþmiþ mobil iþletim sistemi iOS için yeni bir standart belirliyor. iPhone’u her zamankinden daha iyi, iPad’i ise hiç olmadýðý kadar yetenekli hale getiriyor. Ve þimdi, artýrýlmýþ gerçekliðe yönelik oyun ve uygulamalar için inanýlmaz olasýlýklara da ev sahipliði yapýyor. Kýsacasý iOS 11 sayesinde iPhone ve iPad en güçlü,
en kiþisel ve en akýllý hallerine bürünüyor.

iPad.
On parmaðýnda 11 marifet.

iOS 11, çalýþmak, eðlenmek ve öðrenmek için her zaman birbirinden güçlü yollar sunan iPad’e yepyeni bir hayat veriyor. Yeni özellikleri ve yetenekleri sayesinde çok daha fazlasýný çok daha hýzlý ve kolayca yapmanýzý saðlarken ayný zamanda daha güçlü ve kiþisel bir deneyim sunuyor. Þimdi dilediðiniz her þeyi yapabilirsiniz. Çünkü o güce sahipsiniz.

Dosyalar.
Nerede olursa olsunlar, hep buradalar.

Yeni Dosyalar uygulamasý tüm dosyalarýnýzý bir araya getiriyor. Böylece hepsini tek bir yerde görebiliyor, arayabiliyor ve düzenleyebiliyorsunuz. Son kullandýðýnýz dosyalar için özel bir yeriniz bile var. Üstelik yalnýzca iPad’inizdekiler için deðil; uygulamalarýnýz, diðer iOS aygýtlarýnýz, iCloud Drive ve Box veya Dropbox gibi diðer hizmet saðlayýcýlarýnda depoladýðýnýz tüm dosyalar için.