Apple’ın yeni mobil işletim sistemi, artık final sürümü konuşmalarıyla gündemde. Sadece birkaç haftalık bir süreç sonrasında final sürümü olarak yayınlanması beklenen yeni mobil işletim sisteminin, ilk kararlı sürüm hazırlıkları ise tüm hızıyla sürmekte. Apple’ın ilk kararlı sürüm olsa da iOS 11 kararlı sürümü için oldukça fazla mesai harcadığı da görülüyor.Teknoloji devinin bu kadar zaman ayırmasının nedeni ise son bulduğu belirtilen Jailbreak dönemini yeniden canlandıracak bir açık vermemek ve bunun yanında tüm yeni teknolojilere uyum sağlamak. Buna iPhone 8 akıllı telefonlarını da dahil edebiliriz.
Hal böyle olunca beta sürecini de hızlandırdığı görülen akıllı telefon devinin, son olarak yayınladığı
iOS 11 beta 5 geliştirici sürümünden hemen sonra bu kez denk sürüm olan iOS 11 Public Beta 4 serisini yayınladığı açıklandı.

Herkese Açık iOS 11 Public Beta 4 Nasıl Yenilikler Sunuyor?

Diğer beta sürümlerinden farklı olarak iOS 11 Public Beta 4 serisinin yenilik olarak önemli eklentiler getirdiğini görüyoruz. Hatta Apple’ın işletim sistemini yeni bir oluşum içerisine soktuğunu bile söylemek yanlış olmaz. iOS 11 Public Beta 4 yeniliklerinin getirdiği yeniliklerin yanı sıra, bundan sonraki beta sürümlerinde de düzenlemelerin devam edeceğinin açıklanması bu durumu net bir şekilde ortaya çıkarıyor. Sözü daha fazla uzatmadan hemen yeni seri beta güncellemelerinin detaylarına geçelim

.

iOS 11 Public Beta 4 İle Gelen Yenilikler;

iOS 11 Public Beta 4 ile ilk dikkat çeken yenilik sınırlı da olsa sağlık verilerini paylaşma özelliği oldu. iPhone akıllı telefonları için ortaya çıkan bir sağlık patentinde de bu konuda adımlar atıldığını görmüştük. Bu yenilik haliyle daha önemli hale geldi.
Portre modunda açılış ekranları değiştirildi.
Kontrol merkezine şu an çalan kısmında yeni simgeler ve daha kullanışlı bir yapı sunuldu.
FaceTime için kullanılan çağrı seslerine yenileri geldi.
Çoklu görevleri kullanan iPad modelleri için yeni menü ekranları geldi.
iCloud mesajlar desteği kesildi.

Yeni güncellemeyi beta programına dahil olan kullanıcılar doğrudan yükleyebilirler.