Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 3/3 ÝlkÝlk 123
28 sonuçtan 21 ile 28 arasý

Konu: Yayýn Kesilmesi Hakkýnda Yardým

Kullanýcý Bilgi Menüsü

ayný kablodan d-smart cihazýnda seviye ve kalite 100/100 ise, ve digitürk cihazda kalite yüksek çýkýp seviye düþükse o zaman digitürk cihazýn beslemesinde sorun var demektir. siz d-smart ile digitürk yayýnlarýný ayný anda yoksa cihaz deðiþtirerekmi izliyorsunuz. tek kabloyla ayný anda iki cihaz birden çalýþmazki ama.
    LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Dostum samsunda bende 90 lýk çanak ile izliyorum sinyal seviyesi 85 yada 90 olmasý lazým çanaðýn 60 cm ise belki kurulým hatasý olabilir ince ayar çek derim ama resimdeki çanak ise sinyal %49 çok zayýf kesilme sanýyorum bu yüzden olabilir en az %80 olmasý lazým

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    paylaþmak güzeldir

Kullanýcý Bilgi Menüsü

önemli olan seviye deðil kalitedir ben arkadaþýmýzýn çanak ayarýnda bir sorun olduðunu zanetmiyorum

cihazýnýda tuner sorunu yoksa direk giriþte sorunsuz izleyeceðini düþünüyorum
    paylaþmak güzeldir

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý aliharbiye Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    ayný kablodan d-smart cihazýnda seviye ve kalite 100/100 ise, ve digitürk cihazda kalite yüksek çýkýp seviye düþükse o zaman digitürk cihazýn beslemesinde sorun var demektir. siz d-smart ile digitürk yayýnlarýný ayný anda yoksa cihaz deðiþtirerekmi izliyorsunuz. tek kabloyla ayný anda iki cihaz birden çalýþmazki ama.
    Alýntý sensi Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Dostum samsunda bende 90 lýk çanak ile izliyorum sinyal seviyesi 85 yada 90 olmasý lazým çanaðýn 60 cm ise belki kurulým hatasý olabilir ince ayar çek derim ama resimdeki çanak ise sinyal %49 çok zayýf kesilme sanýyorum bu yüzden olabilir en az %80 olmasý lazým
    Alýntý cafi Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.

önemli olan seviye deðil kalitedir ben arkadaþýmýzýn çanak ayarýnda bir sorun olduðunu zanetmiyorum

cihazýnýda tuner sorunu yoksa direk giriþte sorunsuz izleyeceðini düþünüyorum

@aliharbiye, hocam maç zamanlarý digiturke geçiriyoruz cihazý. normalde dsmarttayýz.

@sensi, hocam yarýn tekrardan ölçüm yapýp daha kaliteli fotoðraflar çekip atacaðým buraya. ona göre bi yol program cizeyim.

@cafi, hocam çanaðý samsundan yetkili servis geldi. bi cihaz taktý lnbden gelen kabloya. sonra da bi cihazla ayarladý. ona "ne akdar çekiyor" diye sormuþtum o da "90larda" demiþti. belki geçiþtirdi bilemiyorum orasýný. bugün deneyemedim tek kablo üzerinden çalýþýyorum. yarýn deneyeceðim vakit bulduðum an ve size yazacaðým.

hepinize tekrardan teþekkür ederim.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý ahmett_cann Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    @aliharbiye, hocam maç zamanlarý digiturke geçiriyoruz cihazý. normalde dsmarttayýz.

@sensi, hocam yarýn tekrardan ölçüm yapýp daha kaliteli fotoðraflar çekip atacaðým buraya. ona göre bi yol program cizeyim.

@cafi, hocam çanaðý samsundan yetkili servis geldi. bi cihaz taktý lnbden gelen kabloya. sonra da bi cihazla ayarladý. ona "ne akdar çekiyor" diye sormuþtum o da "90larda" demiþti. belki geçiþtirdi bilemiyorum orasýný. bugün deneyemedim tek kablo üzerinden çalýþýyorum. yarýn deneyeceðim vakit bulduðum an ve size yazacaðým.

hepinize tekrardan teþekkür ederim.
    ok ahmet bende samsundayým merkezde anten konusunda amöterce bilgim var motorlu anten dahil türksata gözüm kapalý kurlum yaparým sen bir daha baktýr olmaz ise özelden buluþur antenini ayarlarýz ama sadece pazar günü vaktim var bilgine hafta içi yoðunum...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

resimde görülen SÝNYAL SEVÝYESÝ ÖNEMLÝ OLAN sinyal kalitesi ölçü alýnamaz bilgine yani sinyal seviyen çok düþük sanýyorum antenin 60cm ise kurulum hatasý olabilir...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý sensi Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    resimde görülen SÝNYAL SEVÝYESÝ ÖNEMLÝ OLAN sinyal kalitesi ölçü alýnamaz bilgine yani sinyal seviyen çok düþük sanýyorum antenin 60cm ise kurulum hatasý olabilir...
    çok teþekkür ederim teklifiniz için. bugünlerde böyle insanlar görmek zor...
    ben bugün kabloyu direkt olarak makinaya baðladým diseqcsiz. ve sinyal seviyesinde biraz artýþ oldu. sanýrým lnb ile kabloyu deðiþtirirsem bu sorun ortadan kalkacak gibi. çanak bu arada 80 cm ya da 85 cm. elimle kabaca ölçtüm.
    tüm bu deðiþiklerden sonra yazarým bir kere daha buraya.

Sayfa 3/3 ÝlkÝlk 123

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri