Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arasý

Konu: Masa üstü bilgisayarýmda maus donmasý yaþýyorum.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Masa üstü bilgisayarýmda maus donmasý yaþýyorum.

Merhaba saygý deðer arkadaþlar, öncelikle toplamýþ olduðum bilgisayar donanýmýný yazmak istiyorum. Ýþlemci intel R core TM i5 - 6400cpu 2.70 ghz iþlemci. 8 gb ram. harici ekran kartý AMD Radeon R7 200 series ekran kartý. Ana kart Asus H110M-D. Power suply Platoon model no Pl-9263. windows 10 yüklü olan hd 500GB sata. kasaya 1 terabayt hd, ve 160 gb hd daha eklemiþim depo olarak. klavye ps/2 maus usb. bilgisayarý topladýðýma piþmaným, çok hýzlý deðil, eski bilgisayarýmda biraz daha iyi keþke eskisini býraksaydým diye düþünüyorum. þimdi asýl soruna gelelim maus sanki rahat hareket etmiyor anlýk donmalar hakim þöyle 1. 2. 3 saniye gibi. aygýtlarda maus kaldýr yeniden son sürücüyü yükle dedim yükledi yine öyle. bu anlýk donmalar bazen bilgisayarýn tamamen donmasýna ve hiç bir görev yapmamasýna neden oluyor. donduðu zaman maus ile kalvye fiþlerini bilgisayardan çekiyorum yine normale dönmüyor. ya reset atýyorum yada kapatma tuþuna sürekli basýlý kalarak bilgisayarý kapatýyorum. sonra yeniden baþlatýrum. bilgisayarý aldýðým günden þu ana kadar maus rahat hareket etmedi. arkadaþlar bu anakartta sadece bir PS/2 çýkýþý var yarýsý yeþil yarýsýda mavi PS/2 çýkýþa maus koyduðum zaman malesef maus çalýþmýyor. ama klavye koyduðum zaman sorunsuz çalýþýyor. bu sorundan kurtulabilirmiyim? yoksa PS/2 hem maus hemde klavye çýkýþlý anakartla anakartýmý deðiþmek istiyorum. acaba anakartý deðiþsem sorun gitmezmi. ne tavsiye edersiniz bana. son olarak bu bilgisayrý 2300tl'ye toplamýþtým yazýk oldu. keþke toplamasaydým. çünkü memnun olmadým.
    LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Anakart bios versiyonu 3402 sürümüdür.Bios güncelleme yaptýnmý üstat.?
    Biz Yurt Diye Anadolu'yu
    Yol Diye Cumhuriyet'i
    Onur Diye Baðýmsýzlýðý
    Önder Diye ATATÜRK'ü Seçtik.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

öncelikle ilgine teþekkür ederim. hayýr anakart bios güncellemesi yapmadým, ondanmý yapýyor acaba yaparsam düzelecekmi? ve düzelecekse anakartý deðiþtirmiyecem. þimdi dosya indiriyorum indikten sonra güncelliyecem. sonucu mutlaka yazarým. Þimdi Bios güncelleme versiyonuna baktým en son çýkan versiyon 3402. biosu henüz kontrol etmedim. eðer anakartýmýn bios versiyonu yine 3402 ise güncelleme yapýyýmmý? zira dosya güncelleme tarihi 2017/07/14. ben bu bilgisayarý alalý 8 ay oldu.
    Konu aliharbiye tarafýndan (19-09-2017 Saat 13:25 ) deðiþtirilmiþtir. Sebep: ekleme yazýldý.
    LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý aliharbiye Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    öncelikle ilgine teþekkür ederim. hayýr anakart bios güncellemesi yapmadým, ondanmý yapýyor acaba yaparsam düzelecekmi? ve düzelecekse anakartý deðiþtirmiyecem. þimdi dosya indiriyorum indikten sonra güncelliyecem. sonucu mutlaka yazarým. Þimdi Bios güncelleme versiyonuna baktým en son çýkan versiyon 3402. biosu henüz kontrol etmedim. eðer anakartýmýn bios versiyonu yine 3402 ise güncelleme yapýyýmmý? zira dosya güncelleme tarihi 2017/07/14. ben bu bilgisayarý alalý 8 ay oldu.
    Yok üstat güncelleme yapmana gerek yok o zaman,büyük ihtimal dediðin gibi anakart da sýkýntý var.Garantisi yokmu anakartýn ? aklýma ramlerde geliyor ama kurcallarsan garanti dýþýda olabilir.En iyisi garantiye yollaman.
    Biz Yurt Diye Anadolu'yu
    Yol Diye Cumhuriyet'i
    Onur Diye Baðýmsýzlýðý
    Önder Diye ATATÜRK'ü Seçtik.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

ustadým anakartta ps/2 çýkýþlarý yok diyede içime sinmedi tamire göndereceyime satýn aldýðým yere gider üstüne biraz para verir deðiþirim diye düþünüyorum. zaten bilgisayara 8 gb ram daha almayý düþünüyorum. toplamda 16 gb ram olsun. bu arada indirdiðim dosya henüz bitmedi yinede bios güncellemsi yapacam seni haber edecem sonuçtan biraz sonra halledecem esenkal þimdilik. saygýlarýmla aliharbiye.
    LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

@hilmi üstad anakartýmýn güncelleme tarihi 2016 idi ben þimdi biosu güncelledim 2017 oldu. son versiyonu yükledim. maus eskisine nazaran birazcýk daha iyi gibi bakalým o donma ve cevap verememe devam ederse anakartý komple deðiþtirecem. donma olursa mutlaka yazarým saygýlarýmla aliharbiye.
    LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Sayýn aliharbiye ayný sýkýntý bendede vardý þu an itibarý ile çözdüm,þöyleki baþlat menüsü/Windows yönetimsel araçlarý/sürücüleri birleþtir ve iyileþtieþtir/tümünü seç yapýn,mavileþtirinve çözümle deyin/daha sonra en iyi duruma getir deyin tabiiki tümünü seç yaparak.(not:biraz zaman alýyor tahmini yarým saat kadar)hepsi bu kadar. ben buþekilde çözdüm bir aydýr sýkýntý yok.denemenizde fayda var derim yinede siz bilirsiniz,saðlýcakla kalýn

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Arkadaþlar ben bu sorundan henüz kurtulmadým biosu güncelledikten sonra bilgisayarým bir defa dondu ve resetleyip öðle açtým. biosu günceklledikten sonra ve denetim masasýndan fare hýzýný sona kadar açtýktan sonra çok az bir fark doðdu. ama bela halen duruyor.
    LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý gokbel Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Sayýn aliharbiye ayný sýkýntý bendede vardý þu an itibarý ile çözdüm,þöyleki baþlat menüsü/Windows yönetimsel araçlarý/sürücüleri birleþtir ve iyileþtieþtir/tümünü seç yapýn,mavileþtirinve çözümle deyin/daha sonra en iyi duruma getir deyin tabiiki tümünü seç yaparak.(not:biraz zaman alýyor tahmini yarým saat kadar)hepsi bu kadar. ben buþekilde çözdüm bir aydýr sýkýntý yok.denemenizde fayda var derim yinede siz bilirsiniz,saðlýcakla kalýn
    beyefendi ilginize teþekkür ederim bahsettiyiniz ayarlarý þimdi gördüm yaptýrýyorum inþallah düzelir bakalým olur veya olmasa yazacaðým. tekrar ilginize teþekkür ederim.saýgýlarýmla aliharbiye.
    Konu aliharbiye tarafýndan (20-09-2017 Saat 09:15 ) deðiþtirilmiþtir.
    LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý gokbel Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    yazdýklarýnýzý yaptým bilgisayarý yeniden baþlattým. malesef hiç bir iþe yaramadý. en iyisi anakartý deðiþtireyim. zaten anakartý beyenmemiþtim. umarým anakartý deðiþtirdikten sonra hiç bir sorun kalmaz.
    LEBEN ?

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri