Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/4 1234 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: PARABOL ÇANAK apartla Eutelsat 16 ayarlama

Kullanıcı Bilgi Menüsü

New Icons 31 PARABOL ÇANAK apartla Eutelsat 16 ayarlama

ben izmir merkezdeyim
    2003 den beri parabol çanak kullanıyorum 90 cm aşağıda foto attım ortaki slim lnb yeni aldım onu hotbird yaptım yanındaki next lnb 16 derece yapayım dedim sinyal hiç yok ama 19.2 yaparsam alabiliyom sinyal hiç şansım yokmu eldekileri kullanarak bir şekilde ayarlanmazmı ben elle bulmaya çalıştım tüm gün ne olur yardım
    Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

çanak anten merkez baktığı yön Hotbird13E uydusu değilde Astra 19.2E uydusu yapman ve lnb sinine normal lnb olması gerekir.

Hotbird13E ve Eutelsat 16E uydusunuda aparat sistemiyle iki lnb bininde slim lnb olması kaydıyla Eutelsat 16E uydusundan sinal alabilirsin.

Benim kullandığım sistem bu şekilde.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı cayna Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    çanak anten merkez baktığı yön Hotbird13E uydusu değilde Astra 19.2E uydusu yapman ve lnb sinine normal lnb olması gerekir.

Hotbird13E ve Eutelsat 16E uydusunuda aparat sistemiyle iki lnb bininde slim lnb olması kaydıyla Eutelsat 16E uydusundan sinal alabilirsin.

Benim kullandığım sistem bu şekilde.
    resim çıkmamış sizin birdaha slimmi alcaz of

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı vitamin Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    yalnız çanak antenlerimiz farklı bilginiz olsun ofset kullanıyorum ben. fakat parabol antende bunu denemeniz lazım tabi.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bana uyducu bir arkadaş lazım
    hiçmi parabol kullanan kimse yok türkiyede çok ilginç

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bende yazlıkta 1.5 ay aradım 16 dereceyi aparat ile ama anteni 19.2 sabitleyin %90 16 derece gelicektir iyi seyirler

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı hotbord_34 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    bende yazlıkta 1.5 ay aradım 16 dereceyi aparat ile ama anteni 19.2 sabitleyin %90 16 derece gelicektir iyi seyirler
    aslında ben sadece 13 derece ve 16 derece bide önden bakınca sagğda duran 4.9 isitiyorum bitmiş hali ile

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı vitamin Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    aslında ben sadece 13 derece ve 16 derece bide önden bakınca sagğda duran 4.9 isitiyorum bitmiş hali ile

DAT ANTENİM OK 21.6 VE 23.5 DOGU VE 16 DERECE DOGU OK

yazlıktaki anten ayarım iyi seyirler 90 cm next anten ile aparat çalışamam benim

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Kullanıcı Bilgi Menüsü

En güzeli bir çanak daha kur sonuçta değerli kanallar var buna değer. 16 ile 19 aynı çanakta izlenmesi biraz zor arkadaşın dediği gibi slim lnb şart. Antenin ofset olsa daha iyi olurdu parabol antenler genellikle zaman aşımına uğrayıp deforme oluyorlar bu yüzden odak noktaları kayboluyor

Benim olay bu sağdaki Türksat ortadaki eutelsat 16 soldaki azersat(peder Azericeyi söktü spikeri anlıyor xD)

Sayfa 1/4 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri