Sayfa 1/4 1234 SonSon
40 sonuçtan 1 ile 10 arasý

Konu: 10 Kasým’da Atatürk’ü Anlamak

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart 10 Kasým’da Atatürk’ü Anlamak

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bir kurtuluþ destanýnýn en büyük kahramaný olarak sadece tarih sayfalarýnýn derinliklerinde deðil yüce Türk milletinin kalbinin tam ortasýnda sevgi yumaðýna sarýlý bir halde bulunmaktadýr. Atatürk’e olan sevgi ve saygýmýz dünya var oldukça devam edecektir. O’nun vataný adýna yapmýþ olduðu hizmetleri gelecek nesillerimize en iyi þekilde anlatmalý ve öðretmeliyiz. Anlatmalýyýz ki çok büyük zorluklar içerisinde kazanýlan Kurtuluþ Savaþý’nýn ve kurulan cumhuriyet’in deðeri daha iyi anlaþýlsýn.

Atatürk’ü anlamak onun fikirlerini çok iyi bilerek tatbik etmekten geçer. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurulmasý bir devrin yeniden yazýlmasýdýr adeta .Yurdun dört bir yaný iþgal altýnda inlerken, baðýmsýzlýk ateþi hiçbir zaman sönmeyen Türk milletine önderlik yapan Atatürk, milletimizin esaret altýnda yaþamasýný aklýnýn ucundan bile geçirmeyerek tarih sayfalarýndaki, inancýn zafere dönüþtüðü, en büyük baðýmsýzlýk savaþýnýn mimarý olmayý hak etmiþtir.

Atatürk’ü anlamak onun ilke ve inkilaplarýný çok iyi bilmek ve uygulamak demektir. Kurulan cumhuriyetin manasýný çok iyi bilmeliyiz ki cumhuriyete daha çok sahip çýkalým ve koruyalým. Atatürk’ün halkýný ülke yönetiminin tek sahibi yapmasý, ülkenin öz kaynaklarýný da milletin hizmetine vermesi, O’nu son derece, diktatörlükten uzak, vatan ve millet sevdalýsý bir lider olarak karþýmýza çýkarmaktadýr. Kendisini Türk milletinin baðýmsýzlýk mücadelesine adayan Atatürk, hiçbir zaman þahsi menfaatini düþünmemiþ, sadece milletin menfaatleri doðrultusunda hareket etmeyi yegane yol olarak görmüþtür.

1938 yýlýndan beri, her 10 Kasým, Ata’mýzý kaybetmenin verdiði büyük hüznün yanýnda, onu daha iyi anlamanýn gereðinin ortaya konulmasý gereken bir gün olarak ta deðerlendirilmelidir. O’nun hayatýný, ilkelerini ve bizden yapmamýzý istediði þeyleri, bilimsel olarak ortaya koymak ve uygulamak, bizlerin birinci vazifesi olmalýdýr. Atatürk devrimleri bugün bir çok ülkede örnek olarak kabul görmüþ bir vaziyette ele alýnmaktadýr. Baðýmsýzlýðýný tam olarak kazanamamýþ bir çok ülkeye Atatürk devrimleri, ilham kaynaðý olmaya devam etmektedir. Bütün bunlar Atatürk’ün evrensel bir dünya görüþünün mimarý olduðunu da göstermektedir.

Bizler her 10 Kasým’ý, býraktýðý eserlerin izinde, ülkeyi daha da ileriye götürebilmek adýna neler yapýlabileceðinin ortaya konulmasý gereken bir gün olarak görmeliyiz. 10 Kasým’ý, Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ni bizlere emanet ettiði bir gün olarak düþünmek, sanýrým doðru bir yaklaþým olarak kabul görecektir. 10 Kasým günü, Atatürk gençliðine yakýþýr, ülkemizi ileriye götürebilecek her türlü proje ve çalýþmalarýn yapýldýðý, ortaya konulduðu ve desteklendiði bir etkinliðin geleneksel hale getirilmesi tavsiyesinde de bulunmak istiyorum.

Atatürk’ü her 10 Kasým'da daha iyi anlamak ve anlatmak hepimizin görevi olsun ki! Bizden sonraki nesillerimiz onu daha iyi anlasýn. Þehitlerimizin kanlarýyla sulanmýþ bu aziz vatanýn nasýl ayakta kaldýðýný öðrensin ki, bayraðýna ve vatan topraðýna daha çok sahip çýksýn. Her türlü iç ve dýþ düþmanlara karþý uyanýk ve hazýrlýklý olabilsin.
    Biz Yurt Diye Anadolu'yu
    Yol Diye Cumhuriyet'i
    Onur Diye Baðýmsýzlýðý
    Önder Diye ATATÜRK'ü Seçtik.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Mustafa Kemal'ler Tükenmez
    Tükenir elbet gökte yýldýz, denizde kum tükenir
    Bu vatan bu topraklar cömert
    Kutsal bir ateþim ki ben sönmez
    Ýnanýn Mustafa Kemal'ler tükenmez
    Ben de etten kemiktendim elbet
    Ben de bir gün geçecektim elbet
    Ýki Mustafa Kemal var iyi bilin
    Ben iþte o ikincisi sonsuzlukta
    Ruh gibi bir þey görünmez
    Hep kardeþliðe bolluða giden yolda
    Bilimin yapýcýlýðýn aydýnlýðýnda
    Güzel düþünceler soyut fikirlerde ben
    Evrensel yepyeni buluþlarda
    Geriliði kovmuþum ben dönmez
    Baþýn mý dertte beni hatýrla
    Duy beni en sýkýldýðýn an
    Baþtan sona herþeyiyle bu vatan
    Sakýn aðlamasýn Kasým'larda Fatih'ler Kanunî'ler ölmez
    Halim Yaðcýoðlu
    goldmaster sg2100 disegc motorlu 110 cm çanakla 90 East den 34.5 West kadar 46 adet uydu dreambox hd 800 se orijinal
    4 sabit antenle humax 5400 ze

Uydular.90.85.74.70.68.66.62.60.54.53/52.5/52.50.46.45.42.39.36.33.32.31.30.28.26.23.21.19.16.13.10.9.7.5.3.1.dogu
    34.30.22.20.15.14.8.7.4.3.01. batý

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Saygý, Sevgi, Özlem ve Rahmetle Anýyoruz ❤ ATAM

Kullanýcý Bilgi Menüsü

paylaþmak güzeldir

Kullanýcý Bilgi Menüsü

YÜCE ATATÜRK ÖLÜMÜNÜN 79 ,CU YILINDA SENÝ SAYGI VE MÝNNETLE ANIYORUZ RUHUN ÞAD OLSUN BU ULUS SENÝ ASLA UNUTMAYACAKTIR RAHAT UYU

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Ruhun Þad olsun Büyük lider Seni saygý ve Sevgi ile anýyoruz

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Mustafa Kemal Atatürk ,Türk milletine Allahýn bir lütfudur.Allahýn adaleti ,sonsuz adildir.Beþerin bunu anlamasý yine o Yüce yaradana baðlýdýr.Kime lütfetmiþse ona ne mutlu.
    Milletlere bakýnýz,Yüce Allah onlara tarihleri boyunca bahþedilen önemli önderlerinin sayýsý ne kadardýr.
    Türk milleti , size sadece bunu bilmeniz bile yeterlidir.Tarihimiz niceleriyle þereflendirilmiþtir.Ýþte dünyanýn nedeni , bu milleti yoketmek istemelerinin sebebi budur.Bunu hiçbir zaman baþaramýyacaklardýr.
    Bilinmelidirki ; bu gerçekleþtiðinde ;kýyamet kopmuþtur.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Saygý ve özlemle anýyoruz ATAM SENÝ UNUTMADIK UNUTMAYACAÐIZ

Konu harkan tarafýndan (10-11-2017 Saat 15:23 ) deðiþtirilmiþtir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Saygý, Sevgi, Özlem ve Rahmetle Anýyoruz

Sayfa 1/4 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri