Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
12 sonuçtan 11 ile 12 arası

Konu: Dolar'dan tarihi rekor! 4,98'i gördü

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı digix21 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    hocam güzel yazmışsın ama yazdıkların ekonomi bilimiyle hiç bağdaşmıyor.nedenlerine gelince:
    1- 1 dolar 50 kuruşa sabitlenirse tl değerli olacağı için kimse ihracat yapmak istemez,dolar da ucuz olacağı için ithalat atom bombası gibi patlar.bunun sonucunda muazzam bir dış ticaret açığı oluşur.yani ekonomi tırtlar.
    2- yaşam için zorunlu gıdaları devlet üretmiyor. yani patatesi,soğanı,eti,doğal gazı,mazotu,benzini.....v.s devlet üretmiyor.onun için bunların fiyatını devlet belirleyemez ve de cüzi bir fiyata satamaz.
    ama bizi zor ve kötü günler bekliyor görüşüne sonuna kadar katılıyorum.
    Dostum ben ekonomist değilim. ama o kadar kötü duruma geldikki. durumun kötü olduğundan herkes haberdar. başta hükümet alternatif aramalı. ama bir şeyler yapmak gerekiyor. birilerinin bir el atması gerekiyor. yaşamsal ihtiyaçlar mutlaka devlet tarafından belirlenmeli. dolar en iyi çözüm noktası neyse o olmalı. bir kaç ay'a kadar inan daha çok yükselecek 5 buçuk 6.a dayanacak. artık birilerinin bir şeyler yapma zamanı geldi geçti diye düşünüyorum. selametle.
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bu arada gözümüz aydın."Fitch Ratings" kredi notumuzu düşürdü..!

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri