Google, Pie adını verdiği Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. 9 işletim sistemini kullanıma sundu. Bu işletim sistemi, Pixel serisi telefonlar ve Essential Phone için yayınlandı. Peki, Android 9 Pie hangi yenilikler ile geliyor? Android 9 Pie ile gelen 5 yeni özellikortaya çıktı!

Android 9 Pie ile gelen 5 yeni özellik

Google’ın kullanıma sunduğu Android 9 Pie işletim sistemi büyük ilgi uyandırdı. Google, uzun süredir beklenen bu sistem güncellemesi ile kullanıcı deneyimini direkt olarak etkileyebilecek özellikleri de kullanıma sundu.

Google’ın sunduğu özelliklerin başında, uygulama kullanım sürelerini kısıtlama özelliği yer alıyordu. Android 9 Pieişletim sistemi ile birlikte, uygulamalarda ne kadar süre harcadığınızı en net şekilde görebileceksiniz. Dilerseniz, uygulamaları kullanım süreleri için kısıtlama da getirebileceksiniz. Bu özellik, akıllı telefonlar üzerinde çok fazla vakit geçiren insanlar için faydalı bir özellik olacaktır. Süre dolduktan sonra, uygulama kullanma izni verilmiyor. Tekrar kullanmanız gerektiğinde ise, ayarlardan bu özelliği kapatmanız gerekecek.

KAYNAK:
Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.